Książę William i księżna Kate z trzecim dzieckiem
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wiemy, jakie imię będzie nosiło trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama!

Oficjalnie ta informacja zostanie podana już wkrótce!

Weronika Kostyra 24 kwietnia 2018 14:00
Książę William i księżna Kate z trzecim dzieckiem
Fot. East News

Narodziny trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama były długo wyczekiwanym wydarzeniem. Tuż przed ogłoszeniem płci dziecka emocje sięgały zenitu. Na wieść o tym, że na świat przyszedł zdrowy chłopiec, zebrane pod szpitalem tłumy szalały z radości. Najpierw z małym braciszkiem spotkali się Charlotte i George, a potem, zaledwie po kilku godzinach od porodu zgodnie z tradycją dumni rodzice zaprezentowali syna światu. Teraz wszyscy z zapartym tchem czekają na jeszcze jedną wiadomość: jakie imię będzie nosił nowy następca tronu?

Imię trzeciego royal baby

Informacja o imieniu trzeciego dziecka Kate i Williama zostanie podana już wkrótce, kiedy imię zostanie zatwierdzone przez królową Elżbietę II. Zgodnie z królewskim protokołem świeżo upieczeni rodzice najpierw z nią muszą się podzielić swoim wyborem. Na pewno zdecydują się na chrześcijańskie imię z tradycją. Rodzina królewska unika nowoczesnych i oryginalnych imion. Często wybierają imiona przodków – te same imiona pojawiają się w rodzinie królewskiej co kilka pokoleń.

Według obecnych przewidywań brytyjskich mediów, chłopcu może zostać nadane imię Albert (tak jak ojciec królowej Elżbiety), Philip (jak jej mąż), Frederick, Arthur albo James. W zakładach bukmacherskich na pierwszym miejscu znajduje się obecnie imię Arthur. Na liście znajduje się też imię Charles, na część dziadka. Trzeba też pamiętać, że dzieci brytyjskiej pary królewskiej otrzymują potrójne lub poczwórne imiona. Książę George to tak naprawdę George Alexander Louis, z kolei jego młodsza siostra to Charlotte Elizabeth Diana. Książę William ma aż cztery imiona: William (Wilhelm) Arthur Philip Louis, podobnie jak jego brat, Harry (Henry) Charles Albert David oraz ojciec, książę Karol Philip Arthur George. Jak twierdzą bukmacherzy, przy takim zapotrzebowaniu przynajmniej jedno z tych imion na pewno zostanie użyte.

Dlaczego imię nie zostało ogłoszone od razu? Podobno książęca para do ostatniej chwili nie znała płci swojego trzeciego dziecka. Teraz dano im czas do namysłu oraz na akceptację królowej. W przypadku Charlotte i George’a na oficjalne ogłoszenie ich imienia trzeba było czekać dwa dni. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.