Ilona Łepkowska, VIVA!, 3/2015, luty 2015
Fot. Olga Majrowska
HISTORIA MIŁOŚCI

Są razem od 12 lat, nigdy nie zdecydowali się na ślub. Oto historia miłości Ilony Łepkowskiej i Czesława Bieleckiego

Wymienili się obrączkami na własnych zasadach

Karol Sowa 11 lipca 2022 19:00
Ilona Łepkowska, VIVA!, 3/2015, luty 2015
Fot. Olga Majrowska

Od 12 lat tworzą idealny związek. Chociaż formalnie nie są małżeństwem, to mówią na siebie “mąż” i “żona”. „Jesteśmy na tyle dorośli, że nie musimy niczego udawać. Do niczego nie jest nam to potrzebne”, mówiła scenarzystka. Z okazji dzisiejszych urodzin Ilony Łepkowskiej, przypomnijmy jak wyglądała jej droga do szczęścia z Czesławem Bieleckim.

Ilona Łepkowska i Czesław Bielecki - historia miłości

Mimo, że znają się od dziecka, to wspólną drogą idą od ponad 12 lat. W przeszłości byli swoimi sąsiadami. Mieszkali na tym samym piętrze w jednej z kamienic w Warszawie. Warto dodać, że ich rodziny się przyjaźniły, więc nie mieli problemów z kontaktem. Z czasem każde z nich poszło w inną stronę, przez co relacja zakończyła się. Czesław Bielecki skończył architekturę. Był również zaangażowany w działalność opozycyjną. Z tego powodu dwa razy trafił do komunistycznego więzienia. Natomiast Ilona Łepkowska studiowała zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Po skończeniu łódzkiej filmówki, zaczęła działać jako scenopisarka. Po latach ciężkiej pracy została nazwana królową polskich seriali. Spod jej ręki wyszły takie produkcje jak: M jak miłość czy Barwy szczęścia. Życie zawodowe zaczęło nabierać tempa. A co wtedy działo się w jej życiu prywatnym?

Po latach znowu spotkała Czesława. Nie ukrywała swojego poruszenia: „Imponowało mi, że do wszystkiego, co robił, podchodził z pasją: i do zawodu, i do działalności opozycyjnej, a potem publicznej. Gdy spotkaliśmy się po latach, zaiskrzyło między nami – mieliśmy o czym rozmawiać i co wspominać. Wiązałam się z człowiekiem, o którym wiedziałam wszystko”, mówiła. Warto dodać, że Ilona Łepkowska ma za sobą trzy nieudane małżeństwa.  

Czesław Bielecki jest o sześć lat starszy od swojej słynnej partnerki. Kiedy ją spotkał po tak długim czasie był wdowcem. Mieszkał w swoim domu pod Warszawą. „Kiedy się przejdzie ileś dramatów, człowiek docenia znaczenie miłości, przyjaźni, trwałego związku. Rozumie, co im może grozić”, opowiadał. To było przeznaczenie. Poczuli, że muszą dać sobie szansę. Nie jeden raz podkreślali, że związek mężczyzny z przeszłością i kobiety po przejściach ma dużo więcej plusów niż minusów. Jaki jest klucz na udany związek? Otóż brak wygórowanych oczekiwań, bardzo duża tolerancja dla swoich wad oraz słabości oraz wsparcie. To jest właśnie ich recepta na harmonijny związek. Jednak nie ukrywają, że są między nimi pewne różnice: „Gdyby w podzielonej Polsce żyło się tak, jak u mnie w domu, byłoby fantastycznie. Mąż głosuje na Dudę i PiS. Ja na Trzaskowskiego i Platformę, mimo jej wszystkich wad. Staramy się wzajemnie nie obrażać (…) Były momenty, gdy dochodziło do spięć. W końcu zrozumiałam, że go nie przekonam. On nie starał się przekonać mnie, bo też wiedział, że to się nie uda. Wieczorami spokojnie jemy kolację i oglądamy razem seriale na Netfliksie (…) Wieczór wyborczy oglądaliśmy w towarzystwie przyjaciela, który głosował na Trzaskowskiego. Troszkę żeśmy się razem z kolegą pocięli z mężem. Ale gdy ogłoszono wyniki, u męża nie widać było triumfalizmu”, mówiła Ilona Łepkowska w Polityce. 

CZYTAJ TEŻ: Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr o edukacji seksualnej. Jak rozmawiają ze swoimi dziećmi?

Ilona Łepkowska, Czesław Bielecki
Fot. Voltar / Forum

Uważają, że są lekko uparci, ale nie ma mowy o żadnej rywalizacji między sobą. Nie mają również problemów z dogadaniem się. „Człowiek coś już osiągnął, to nie musi udowadniać ani sobie, ani komuś innemu, że jest inteligentny, czy że przeczytał więcej książek (…) Ma tę dobrą cechę, że naprawdę słucha uwag. Wbrew temu, co niektórzy usiłują wmówić, nie jest zarozumiały. Bez obrażania się potrafi powiedzieć masz rację i przepraszam”, mówi scenarzystka.

Dlaczego nie wzięli ślubu? „Nie wyobrażam sobie, żebym mogła przedstawić komuś Sławka słowami: „Poznaj mojego konkubenta”. Nazywamy się mężem i żoną, nawet wymieniliśmy się obrączkami – na znak zgody i wierności małżeńskiej. Nie ma znaczenia, że nie było przy tym urzędnika stanu cywilnego. Mieszkamy razem, mamy wspólne gospodarstwo. Pomagamy sobie, wiemy, na co które choruje. Uważam więc, że jesteśmy małżeństwem”, zdradziła ulubienica ludzi. “Wspólne posiłki, życie rodzinne, ogród. Przywiązujemy do tego wielką wagę. Mamy wiele wspólnych spraw i planów. Jest nam dobrze razem”, dodał Czesław. Jak widać, mają dobrą relację, a ślub nie jest im do niczego potrzebny. Najważniejsza jest miłość.  

Nie ukrywają jednak, że od czasu do czasu zdarzają się między nimi sprzeczki. Głównie wtedy, gdy Ilona Łepkowska zmagała się z depresją. „Czasem żartował: „O, jestem dzisiaj w depresji”. Zareagowałam: „Błagam cię, nie śmiej się z tego, bo to nic do śmiechu”. Dopiero, gdy zobaczył mnie w dole kompletnym, to mu się trochę przewartościowało. Zrozumiał, że to jest coś nie do opanowania. Poza nami”, wspominała. Jednak te drobne uszczypliwości czy lekkie kłótnie nie mają większego znaczenia. Są normalną parą, która cieszy się sobą. Najważniejsze, że zawsze mogą na siebie liczyć.   

Ilonie Łepkowskiej i jej ukochanemu życzymy wszystkiego co najlepsze! 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Aleksandra Żebrowska bez tabu o cellullicie. Napisała, ile waży tuż przed porodem

Ilona Łepkowska, Czesław Bielecki
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Ilona Łepkowska, Czesław Bielecki
Fot. Voltar / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?