Tomasz Karolak, Viva! 24/2018
Fot. ROBBY Cyron
WSPOMNIENIE

Tomasz Karolak wyjawia, że w serialu 39 i pół tygodnia złożono hołd Piotrowi Woźniakowi-Starakowi

To właśnie on zajmował się realizacją kultowego formatu

Redakcja VIVA! 5 września 2019 08:45
Tomasz Karolak, Viva! 24/2018
Fot. ROBBY Cyron

Za kilka dni na antenie TVN zadebiutuje kontynuacja hitowego serialu sprzed lat, 39 i pół tygodnia. Niewielu jednak wie, że za realizację formatu odpowiadał Piotr Woźniak-Starak, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku na jeziorze Kisajno. Tomasz Karolak, odtwórca głównej roli w serialu wyjawił właśnie, że w produkcji postanowiono złożyć hołd Piotrowi. To będzie poruszająca scena...

39 i pół tygodnia Piotr Woźniak-Starak

Kultowa produkcja 39 i pół powraca, tym razem jako 39 i pół tygodnia. Serial po dziesięciu latach powrócił z niemal niezmienionym składem - znów w głównej roli zobaczymy Tomasza Karolaka, pojawi się też Daria Widawska i Marina Łuczenko-Szczęsna. Niewielu jednak wie, że nad produkcją filmu czuwał Piotr Woźniak-Starak. Przypomnijmy, że jego firma producencka Watchout Studio odpowiadała m.in. za stworzenie filmu Bogowie o Zbigniewie Relidze czy Sztuki kochania, czyli historii Michaliny Wisłockiej.  Firma zajmowała się także produkcją seriali, w tym ostatnio 39 i pół tygodnia. Niestety Piotr Woźniak-Starak nie doczekał jego premiery...

Tomasz Karolak o śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zaginął z soboty na niedzielę (17/18 sierpnia) w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach, po kilku dniach odnaleziono jego ciało. Stratę kolegi wspomniał teraz Tomasz Karolak w jednym z wywiadów: „Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka bardzo nami wstrząsnęła. Ja przebywałem wtedy z rodziną na urlopie i właściwie nie mogliśmy przejść nad tym do porządku dziennego, śledziliśmy informacje dotyczące Piotra po kilka godzin dziennie. Mieliśmy z Piotrem i Watchoutem jakieś plany”, mówi Tomasz Karolak.

„Myślę, że serial „39 i pół” może stać się pewnym testamentem, szczególnie piosenka, którą wykonuję w finale, która jest utworem dla córki. Kiedy nagrywaliśmy tę piosenkę, to mówiłem producentom, że to jest jakiś taki utwór za poważny. Że jest to ballada rockowa, ale ta treść jest za głęboka. To jest o miłości do kobiety. I myślę, że wszyscy, którzy posłuchają tej piosenki, będą wiedzieli, o co mi chodzi”, dodaje.

Tomasz Karolak wyjawił, że pierwsze słowa piosenki są dość wymowne, a brzmią: „A kiedy już nadejdzie czas i sama pójdziesz dalej w świat, będę przy tobie. W deszczu, w chmurach, będę przy Tobie”, cytuje. Aktor chciałby, żeby każdy nowy odcinek był pewnego rodzaju hołdem dla Piotra Woźniaka-Staraka: „Niech ten serial, który opowiada o walce z tym nieuchronnym, będzie takim testamentem. Tak bym chciał”, wyjawia. 

Tomasz Karolak, Viva! 24/2018
Fot. ROBBY Cyron

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.