księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i księżna Meghan nie będą mieli więcej dzieci. Powód jest dość zaskakujący...

Para jasno tłumaczy swoją decyzję...

Gabriela Czernecka 28 września 2021 16:45
księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Książę Harry i księżna Meghan nie będą mieli więcej dzieci. Książęca para Sussex niedawno po raz drugi została rodzicami - na świecie poajwiła się córka, której para dała na imię Lilibet. Wcześniej w 2019 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko, syn Archie. Małżeństwo już jakiś czas temu podjęło jednak decyzję, że nie planuje powiększenia rodziny, a dwójka dzieci „jest wystarczająca”. Skąd taka decyzja? Poznajcie szczegóły.

Harry i Meghan nie chcą mieć więcej dzieci

Wiadomość o narodzinach drugiego, jak i pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego była mocno wyczekiwana przez media na całym świecie. Książęca para Sussex jest dziś rodzicami dwójki dzieci - dwuletniego syna Archiego i kilkumiesięcznej córeczki Lilibet. Para chroni prywatność swoich dzieci, dlatego też zdjęcia Archiego są rzadkością, a fotografie samej Lilibet wciąż nie widziały światła dziennego. Niewielu jednak wie, że książę Harry i księżna Meghan już jakiś czas temu zapowiedzieli, że nie chcą mieć więcej dzieci. Skąd taka decyzja? 

Zobacz również: Brak królowej, chęć promocji siebie.... Meghan ostro skrytykowana za brytyjskiego Vogue'a!

Para wyjawiła ją we wrześniowym numerze brytyjskiego Vogue'a z 2019 roku, który poprowadziła sama Meghan. Przypomnijmy, że już sama okładka wzbudziła spore kontrowersje. Księżna nie pojawiła się na niej, do współpracy nie zaprosiła królowej, a samą okładkę nazwano plagiatem. W środku ukazał się wówczas wywiad, a raczej rozmowa księcia Harry'ego z wielkiej sławy etologiem i prymatologiem dr Janne Goodal, której to właśnie książę wyjawił, że... chce mieć tylko dwójkę dzieci. 

Książę Harry o dzieciach

We wrześniowym wydaniu magazynu Vogue w 2019 roku zamieszczono m.in. rozmowę księcia Harry'ego z dr Jane Goodall, słynną brytyjską antropolog. Para miała okazję wymienić ze sobą poglądy na temat środowiska. Okazuje się, że książę Harry w trakcie rozmowy zdecydował się na odważne wyznanie. Stwierdził, że wraz z Meghan będą mieli tylko... dwójkę dzieci. Dlaczego?

Zobacz: Wiadomo już, kiedy dzieci księżnej Kate poznały syna Meghan i Harry'ego! Dlaczego tak późno?

W ten sposób para chce zadbać o środowisko. Każde kolejne dziecko przyczynia się do zwiększenia tzw. śladu węglowego. Zdaniem księcia, dwójka pociech to wystarczająco dużo, by nie obciążać planety. Mąż Meghan przyznał w wywiadzie, że od kiedy urodził im się syn Archie Harrison, widzi świat kompletnie inaczej i dla swojego syna chce mieć czynny udział w ochronie środowiska. „Widzę świat inaczej. Ale zawsze chciałem się upewnić, nawet zanim byłem ojcem i chciałem mieć dzieci...”, mówił w wywiadzie książę. „Byle nie za dużo!”, wtrąciła Dame Goodall. „Maksymalnie dwoje!”, uspokoił ją Harry.

Zobacz także: Royal baby już na świecie! Oto 7 przykładów na to, jak dziecko Meghan zapisze się w historii

Przypomnijmy, że Harry i Meghan po raz pierwszy zostali rodzicami 6 maja 2019 roku. Z kolei 4 czerwca 2021 roku na świat przyszła córka pary, Lilibet Diana. Wypowiedź księcia już wtedy nie przypadła wszystkim do gustu. Po pierwsze, jego brat książę William zdecydował się na trójkę dzieci i nie zapowiedział jeszcze, że na tym poprzestanie, a po drugie, niektóre media wypominają książęcej parze Sussex, że sami często  podejmują decyzje, które nie mają zbyt wiele wspólnego z ochroną środowiska, a są to rzeczy, które zdecydowanie łatwiej „zaplanować” jak choćby podróż prywatnymi odrzutowcami, które mocno zanieczyszczają środowisko... Czy para wytrwa w swojej decyzji? Czas pokaże. 

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, chrzest Archiego oficjalne zdjęcie, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Rex Features/East News

ksiezna Meghan Markle w Nowym Jorku stylizacja czarny look
Fot. Taylor Hill/Wireimage/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.