Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko
O TYM SIĘ MÓWI

Przyjaciele odwiedzili grób Piotra Machalicy. Aktor doczekał się niecodziennego pomnika 

Mija 9 miesięcy od jego śmierci

Rafał Kowalski 29 września 2021 12:51
Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko

Aż ciężko w to uwierzyć, ale już od dziewięciu miesięcy nie ma z nami Piotra Machalicy. Radosnego i pełnego ciepła aktora zabrał fanom i rodzinie koronawirus. Wczoraj grób artysty, którego prochy spoczęły w grobie na cmentarzu im. św. Rocha w Częstochowie, odwiedzili po raz kolejny przyjaciele-aktorzy.

Grób Piotra Machalicy w Częstochowie - zdjęcia

Dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych wielu aktorów mogło kilka miesięcy temu wrócić do pracy na pełnych obrotach. Wśród tych osób jest między innymi obsada spektaklu w reżyserii Cezarego Żaka pt. Kolacja dla głupca. W trasie po Polsce byli w czerwcu między innymi wspomniany Cezary Żak oraz Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska czy Marta Chodorowska. Wszyscy przejeżdżając z przedstawieniem przez Częstochowę postanowili w wakacje odwiedzić grób przyjaciela.

grób Piotra Machalicy
Fot. Instagram Cezarego Żaka

Niedługo później, bo wczoraj, Cezary Żak znów przyjechał na cmentarz pomodlić się za Piotrę Machalicę. Tym razem towarzyszyli mu koledzy ze spektaklu Dziwna Para, który wystawiano niedaleko Częstochowy. Przed nagrobkiem zmarłego w grudniu 2020 artysty stanęli do kolejnej fotografii m.in.: Artur Barciś, Katarzyna Żak, Wojciech Wysocki, Witek Wieliński i Violetta Arlak.

Piotr Machalica, grób w Częstochowie
Fot. Instagram Cezarego Żaka

Jak wygląda pomnik aktora? Naszą uwagę przykuło wielkie zdjęcie Piotra Machalicy z fragmentem utworu Obrazoburcza, który aktor nagrał do muzyki Jerzego Satanowskiego i słów Jana Wołka 5 lat temu. „Lecz chociaż chmury płyną nisko, pomiędzy grobem a kołyską, żeby tak całkiem źle nie było, trafia się miłość”, brzmi piękny cytat z piosenki, o której mowa.

Jak widać na zdjęciu przy pomniku leży wiele ciętych kwiatów, roślin w doniczkach a także palą się znicze. Uwagę przykuwa niezwykły kształt całego nagrobka – na pewno łatwo dostrzec go przekraczając bramy częstochowskiego cmentarza.

CZYTAJ TEŻ: Piotr Machalica w ostatnim wywiadzie o przemijaniu: „Oswajam się z tym, że mam bliżej, niż dalej...”

Piotr Machalica, grób w Częstochowie
Fot. Instagram Cezarego Żaka

Kto dba o grób Piotra Machalicy? Jak go znaleźć?

19 września 2021 roku Piotr Machalica i jego żona Aleksandra obchodziliby dopiero pierwszą rocznicę ślubu. To właśnie ukochana aktora dogląda tego, by jego pomnik wyglądał tak pięknie. „Ola bardzo często odwiedza grób Piotra na cmentarzu. To była piękna i prawdziwa miłość, a to jej dowód. Przynosi mu czerwone róże, w kolorze miłości, pali znicze i wspomina dobre chwile. Taka żona to skarb”, mówił w marcu informator Super Expressu.

Cmentarz, na którym można odwiedzić Piotra Machalicę znajduje się przy ulicy Świętego Rocha 79 w północno-zachodniej części Częstochowy. Grób ulubieńca publiczności znajduje się niedaleko kaplicy. 

Zobacz też: Ostatni film z Piotrem Machalicą wkrótce w kinach. „Na planie był spokojny i szczęśliwy”. O współpracy z aktorem opowiedziała Elżbieta Zającówna

Piotr Machalica Viva! 2020
Fot. Grażyna Gudejko

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.