Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko
O TYM SIĘ MÓWI

Przyjaciele odwiedzili grób Piotra Machalicy. Aktor doczekał się niecodziennego pomnika 

Mija 7 miesięcy od jego śmierci

Rafał Kowalski 22 czerwca 2021 08:59
Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko

Aż ciężko w to uwierzyć, ale już od siedmiu miesięcy nie ma z nami Piotra Machalicy. Radosnego i pełnego ciepła aktora zabrał fanom i rodzinie koronawirus. Wczoraj grób artysty, którego prochy spoczęły w grobie na cmentarzu im. św. Rocha w Częstochowie, odwiedzili przyjaciele-aktorzy.

Grób Piotra Machalicy w Częstochowie - zdjęcia

Dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych wielu aktorów mogło kilka tygodni temu wrócić do pracy na pełnych obrotach. Wśród tych osób jest obsada spektaklu w reżyserii Cezarego Żaka pt. Kolacja dla głupca. W trasie po Polsce są aktualnie między innymi wspomniany Cezary Żak oraz Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska czy Marta Chodorowska. Wszyscy przejeżdżając z przedstawieniem przez Częstochowę postanowili odwiedzić grób przyjaciela.

Cezary Żak opublikował w sieci zdjęcie pomnika. Naszą uwagę przykuło wielkie zdjęcie Piotra Machalicy z fragmentem utworu Obrazoburcza, który aktor nagrał do muzyki Jerzego Satanowskiego i słów Jana Wołka 5 lat temu. „Lecz chociaż chmury płyną nisko, pomiędzy grobem a kołyską, żeby tak całkiem źle nie było, trafia się miłość”, brzmi piękny cytat z piosenki, o której mowa.

Jak widać na zdjęciu przy pomniku leży wiele ciętych kwiatów, roślin w doniczkach a także palą się znicze. Uwagę przykuwa niezwykły kształt całego nagrobka – na pewno łatwo dostrzec go przekraczając bramy częstochowskiego cmentarza.

grób Piotra Machalicy
Fot. Instagram Cezarego Żaka

Kto dba o grób Piotra Machalicy? Jak go znaleźć?

19 września Piotr Machalica i jego żona Aleksandra obchodziliby dopiero pierwszą rocznicę ślubu. To właśnie ukochana aktora dogląda tego, by jego pomnik wyglądał tak pięknie. „Ola bardzo często odwiedza grób Piotra na cmentarzu. To była piękna i prawdziwa miłość, a to jej dowód. Przynosi mu czerwone róże, w kolorze miłości, pali znicze i wspomina dobre chwile. Taka żona to skarb”, mówił w marcu informator Super Expressu.

Cmentarz, na którym można odwiedzić Piotra Machalicę znajduje się przy ulicy Świętego Rocha 79 w północno-zachodniej części Częstochowy. Grób ulubieńca publiczności znajduje się niedaleko kaplicy. 

Piotr Machalica Viva! 2020
Fot. Grażyna Gudejko

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.