Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko
ZE ŚWIATA KULTURY

Ostatni film z Piotrem Machalicą wkrótce w kinach. „Na planie był spokojny i szczęśliwy”

O współpracy z aktorem opowiedziała Elżbieta Zającówna

Rafał Kowalski 23 stycznia 2021 19:42
Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko

W połowie grudnia polskie kino i teatr straciły wspaniałego aktora. Piotr Machalica odszedł po tym, jak jego organizm nie poradził sobie z zarażeniem koronawirusem. 65-letni artysta pozostawił po sobie role serialowe, teatralne, piosenki… Okazuje się jednak, że przed wielbicielami talentu Piotra Machalicy jeszcze jedna szansa, by go zobaczyć.

Będzie film z Piotrem Machalicą – komedia romantyczna Szczęścia chodzą parami

Jak dowiedzieliśmy się ze wspomnień Elżbiety Zającówny, ona i Piotr Machalica spotkali się po kilku latach na jednym planie. Mowa o komedii Szczęścia chodzą parami, którą nagrywano w wakacje 2020. „Wygląda na to, że ostatnie dni zdjęciowe za jego życia spędziliśmy razem. Z Piotrem pracowało się fantastycznie. Znamy się od szkoły teatralnej, co prawda on kończył ją w Warszawie, ja w Krakowie, ale nasze drogi jakoś się krzyżowały. Graliśmy kilka razy małżeństwo i parę narzeczeńską w Teatrze Telewizji”, opowiadała w rozmowie z Super Expressem gwiazda kina.


Dawno niewidziana publicznie aktorka dodała, że na zawsze zapamięta ostatnie spotkanie z panem Piotrem… „To było fantastyczne, bo wiele lat się nie widzieliśmy. Mieliśmy wspólny kamper. Dużo rozmawialiśmy. Bardzo pięknie mówił o swojej narzeczonej. Byli wtedy tuż przed ślubem. Był spokojny i bardzo szczęśliwy. I to było bardzo miłe”, wspominała ciepło kolegę z planu Elżbieta Zającówna.

Artystka mocno przeżyła odejście 65-latka. „On był superfajny. Przez gardło Piotra nie przechodziły brzydkie wyrazy, ani złe słowa o jakimkolwiek z ludzi. Był pozbawiony złości i zawiści. To przykry czas, że odchodzą ludzie, z którymi się było blisko” czytamy jej słowa na SE.pl.

Kiedy premiera ostatniego filmu z Piotrem Machalicą?

Premiera filmu Szczęścia chodzą parami była zaplanowana na 25 grudnia 2020 roku. Niestety przez zamknięte kina – w związku z wprowadzonymi obostrzeniami – wydarzenie trzeba było przełożyć. Najnowsza data wejścia filmu do multipleksów to według strony Multikino.pl 29.01.2021. Niestety wydaje się, że przez panujące rozporządzenie premiera i wtedy nie uda się nam zobaczyć ostatniej komedii z Piotrem Machalicą. Mamy ogromną nadzieję, że film pojawi się w kinach jeszcze w tym roku. 

Piotr Machalica w ostatnim filmie, Elżbieta Zającówna, Szczęścia Chodzą Parami
Fot. materiał prasowy / Jarosław Sosiński

Piotr Machalica, VIVA! listopad 2020, Piotr Machalica 22/2020
Fot. Grażyna Gudejko

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!