Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski
WSPOMNIENIE

Odeszła sześć lat temu, ale fani nie zapomnieli... Jak wygląda dziś grób Ani Przybylskiej?

Ten widok wzrusza do łez...

Gabriela Czernecka 3 października 2020 21:02
Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski

Śmierć Anny Przybylskiej 5 października 2014 roku sprawiła, że nie tylko rodzina, ale tysiące fanów gwiazdy pogrążyło się w żałobie. Artystka zmarła w swoim rodzinnym domu w Gdynii. Miała zaledwie 35 lat. Piękna, inteligentna, spontaniczna, życzliwa. Zawsze uśmiechnięta. Oddana pracy i rodzinie. Pięć lat po pogrzebie gwiazdy wielu wciąż ciężko uwierzyć w to, że nie ma jej już wśród nas. Mimo to nadal tysiące fanów odwiedza grób Anny Przybylskiej. 

Grób Anny Przybylskiej: gdzie się znajduje? 

„Ja do końca byłam przekonana, że to się dobrze skończy. Jakiś znajomy lekarz widział te wyniki i powiedział, że to dwa tygodnie. Ale ja twierdziłam, że on nie ma racji, no nie Ania. To jest dziecko szczęścia, to się po prostu nie stanie. Wyjechałam sobie spokojnie do Stanów do pracy i tam przyszła do mnie ta wiadomość...”, wyznała Katarzyna Bujakiewicz w rozmowie z WP.  

„Miała cichy oddech niewinnego, bezradnego dziecka. Dwie łzy spłynęły jej po policzku. Anusia, damy radę, jest wszystko dobrze, jest Jarek, jest Agnieszka, zaraz przyjadą dzieci. I w końcu widzę, że wzięła ostatni oddech. Wyglądała jak mała śpiąca laleczka. Umarła o 15.18”, wyznała mama Ani Krystyna, w rozmowie z Wysokimi Obcasami

Od śmierci Ani Przybylskiej mija już pięć lat. W prasie co chwila pojawiają się kolejne rewelacje na temat życia aktorki, wspomnienia jej najbliższych, archiwalne, bądź niepublikowane dotąd fotografie. W sieci pojawiła się nawet mapa informująca o tym, jak trafić na miejsce jej spoczynku. Pogrzeb Ani był jednym z najsmutniejszych dni w historii Gdyni. 9 października do kaplicy przy cmentarzu gdyńskim wniesiono białą trumnę pokrytą złotym materiałem. Cały kościół przystrojony był białymi różami. 

Po pogrzebie wiele osób pragnęło odwiedzić grób Ani. Gdzie się znajduje? Trumna Anny Przybylskiej została złożona w jej ukochanej Gdyni, w grobie jej ojca, który 20 lat temu zmarł na raka. Nagrobek można znaleźć na cmentarzu na Oksywiu przy kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Już zza ogrodzenia nekropolii dostrzec można biały krzyż górujący nad grobowcem.

Grób Przybylskiej znajduje się na wprost furtki cmentarza, na niewielkim wzniesieniu. Na prostym i skromnym nagrobku, zawsze stoi kilka zniczy i kwiatów. Fani nie zapomnieli o swojej idolce i każdego dnia składają przy jej grobie naręcza kwiatów.  

Grób Anny Przybylskiej
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ East News

Grób Anny Przybylskiej
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.