Pamięć o gwieździe wciąż jest żywa

Konrad Szczęsny 26 grudnia 2019 16:44

Odeszła pięć lat temu. Pogrążyła w żałobie setki tysięcy fanów i najbliższych: mamę, siostrę, męża oraz trójkę dzieci. Śmierć Ani Przybylskiej 5 października 2014 roku wstrząsnęła Polską. Wielbiciele talentu aktorki nie zapominają jednak o swojej idolce i na jej grobie pozostawiają codziennie znicze i kwiaty. Wyjątkowe zdjęcie nagrobka zamieściła niedawno w sieci z okazji Wszystkich Świętych siostra gwiazdy.

Grób Ani Przybylskiej. Tak wyglądał we Wszystkich Świętych

Ania Przybylska spoczęła obok taty na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni. Pogrzeb aktorki, który miał miejsce pięć lat temu, zgromadził tysiące mieszkańców Trójmiasta oraz innych części Polski. Uroczystości żałobne transmitowane były na żywo przez telewizje. Tak mówił o tym momencie w wywiadzie dla VIVY! Radosław Piwowarski, który odkrył talent aktorki.

„Dla mnie to był szok, a zwłaszcza jak zobaczyłem, ile ona znaczyła dla ludzi. To moje filmowe dziecko, aktorka, kumpela, fajna dziewczyna. A raptem całe miasto na biało, ludzie stoją, płaczą. Policja zatrzymuje ruch, wojsko salutuje. Nigdy tak na nią nie patrzyłem, a wtedy dotarło do mnie, że na naszych oczach narodził się mit dlatego, że tak młodo umarła”, podkreślił w rozmowie z Krystyną Pytlakowską w sierpniu 2017 roku.

Potwierdzeniem tego, że fani wciąż pamiętają o Ani Przybylskiej jest zdjęcie z cmentarza, które w mediach społecznościowych zamieściła na początku listopada siostra aktorki. Widać na nim przystrojony grób gwiazdy. Na nagrobku Ani wciąż pojawiają się nowe wieńce i znicze. Jest ich zazwyczaj tak dużo, że nie mieszczą się na płycie i ustawione zostają także dookoła mogiły. Warto zaznaczyć, że fotografia została wykonana po tym, jak siostra aktorki uprzątnęła już część zniczy i wieńców, musiało ich być zatem znacznie więcej.

„Dziękuję za pamięć. Jak widać po uprzątnięciu jeszcze trochę zostało...”, napisała pod zdjęciem Agnieszka Kubera.

W komentarzach pod fotografią wiele osób zdobyło się na emocjonalne wyznania.

„Na zawsze w naszych sercach ❤”, „Nigdy jej nie zapomnę 💔”, „Takich ludzi się nie zapomina ❤ Anulka ❤”, piszą poruszeni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękuję za pamięć 💕#annaprzybylska# Jak widać po uprzątnięciu przez Mame jeszcze trochę zostało...

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

Śmierć Ani Przybylskiej

Ania Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. Mimo poddania się leczeniu i sięgania po najnowsze zdobycze medycyny, aktorki nie udało się uratować. Tak o jej ostatnich chwilach mówiła mama, Krystyna Przybylska.

„Miała cichy oddech niewinnego, bezradnego dziecka. Dwie łzy spłynęły jej po policzku.(…) Anusia, damy radę, jest wszystko dobrze, jest Jarek, jest Agnieszka, zaraz przyjadą dzieci”. I w końcu widzę, że wzięła ostatni oddech”, wspominała w intymnej rozmowie z Dorotą Wodecką dla Wysokich Obcasów Extra.

Aktorka osierociła trójkę dzieci: córkę Oliwię oraz dwóch synów, Szymona i Jana  

1/5
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
1/5

Tabliczka na grobie Ani Przybylskiej, 01.11.2014 rok - kilka tygodni po śmierci aktorki.

2/5
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
2/5

Tak wyglądał grób Ani Przybylskiej 01.11.2014 roku w uroczystość Wszystkich Świętych.

3/5
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @MARCIN GADOMSKI/East News
3/5

Fani wciąż pamiętają o swojej idolce. Tak grób Ani Przybylskiej wyglądał w dniu jej urodzin, 26.12.2014 roku.

4/5
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
4/5

Grób Ani Przybylskiej w Gdyni: tak wyglądał w grudniu 2015 roku, rok po śmierci aktorki.

5/5
Anna Przybylska, Ania Przybylska, grób Przybylskiej
Copyright @Instagram @agulka2002
5/5

Tak grób Ani Przybylskiej wygląda obecnie. Zdjęcie to zamieściła 2 listopada 2019 roku siostra aktorki, Agnieszka Kubera.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.