Pamięć o gwieździe wciąż jest żywa. Mija 8 lat od jej śmierci

Konrad Szczęsny 5 października 2022 16:41

Odeszła ponad dziewięć lat temu. Pogrążyła w żałobie setki tysięcy fanów i najbliższych: mamę, siostrę, męża oraz trójkę dzieci. Śmierć Ani Przybylskiej 5 października 2014 roku wstrząsnęła Polską. Wielbiciele talentu aktorki nie zapominają jednak o swojej idolce i na jej grobie pozostawiają codziennie znicze i kwiaty. Oto najnowsze zdjęcia miejsca spoczynku ulubienicy widzów.

Gdzie spoczęła Ania Przybylska?

Ania Przybylska spoczęła obok taty (komandora porucznika Bogdana Przybylskiego) na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni. Pogrzeb aktorki, który miał miejsce w 2014 roku, zgromadził tysiące mieszkańców Trójmiasta oraz innych części Polski. Uroczystości żałobne transmitowane były na żywo przez wszystkie telewizje.

Tak mówił o tym momencie w wywiadzie dla VIVY! Radosław Piwowarski, który odkrył talent aktorki. „Dla mnie to był szok, a zwłaszcza jak zobaczyłem, ile ona znaczyła dla ludzi. To moje filmowe dziecko, aktorka, kumpela, fajna dziewczyna. A raptem całe miasto na biało, ludzie stoją, płaczą. Policja zatrzymuje ruch, wojsko salutuje. Nigdy tak na nią nie patrzyłem, a wtedy dotarło do mnie, że na naszych oczach narodził się mit dlatego, że tak młodo umarła”, podkreślił w rozmowie z Krystyną Pytlakowską w sierpniu 2017 roku.

Zobacz też: Niepublikowane prywatne zdjęcia i filmy z Anią Przybylską w roli głównej. Zwiastun dokumentu o aktorce wzrusza do łez!

Grób Ani Przybylskiej - zdjęcia

Potwierdzeniem tego, że fani wciąż pamiętają o Ani Przybylskiej, są zdjęcia z cmentarza, które co jakiś czas są zamieszczane w mediach społecznościowych przez członków jej rodziny. Na nagrobku aktorki wciąż pojawiają się nowe wieńce i znicze. Jest ich zazwyczaj tak dużo, że nie mieszczą się na płycie i ustawione zostają także dookoła mogiły.

„Dziękuję za pamięć. Jak widać po uprzątnięciu jeszcze trochę zostało...”, napisała pod zdjęciem z 2019 roku Agnieszka Kubera. W komentarzach pod fotografią wiele osób zdobyło się na emocjonalne wyznania. „Na zawsze w naszych sercach ❤”, „Nigdy jej nie zapomnę 💔”, „Takich ludzi się nie zapomina ❤ Anulka ❤”, piszą poruszeni.

Nie inaczej było również w tym roku. Wzruszającą fotografię opublikowała na swoim InstaStories również siostra aktorki. „Jestem pewna, że Ania jest wzruszona”, stwierdziła krótko. Na nagrobku jak zwykle znajduje się dużo zniczy, dzięki którym jest on skąpany w blasku. Ten widok niezmiennie wzrusza do łez...

Grób Ani Przybylskiej, 2019 listopad

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękuję za pamięć 💕#annaprzybylska# Jak widać po uprzątnięciu przez Mame jeszcze trochę zostało...

Post udostępniony przez Aga (@agulka2002)

Grób Ani Przybylskiej, 2022 sierpień

Śmierć Ani Przybylskiej. Jak wyglądały ostatnie chwile?

Ania Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. Mimo poddania się leczeniu i sięgania po najnowsze zdobycze medycyny, aktorki nie udało się uratować. Tak o jej ostatnich chwilach mówiła mama, Krystyna Przybylska. „Miała cichy oddech niewinnego, bezradnego dziecka. Dwie łzy spłynęły jej po policzku.(…) Anusia, damy radę, jest wszystko dobrze, jest Jarek, jest Agnieszka, zaraz przyjadą dzieci”. I w końcu widzę, że wzięła ostatni oddech”, wspominała w intymnej rozmowie z Dorotą Wodecką dla Wysokich Obcasów Extra.

Zobacz też: Planowali ślub, nie zdążyli go wziąć... Oto historia miłości Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka

Aktorka osierociła trójkę dzieci: córkę Oliwię oraz dwóch synów, Szymona i Jana. Po wielu latach od straty mamy, gotowa powiedzieć o jej śmierci była najstarsza latorośl. W VIVIE! podzieliła się tym, jak wyglądał moment, gdy przekazano jej najgorszą wiadomość. „Nigdy nie zapomnę dnia śmierci mamy. Byliśmy wtedy u babci Lidzi, mamy mojego taty. Spodziewałam się tego, co się stanie. Tamtego dnia nie odbierałam telefonu, bo nie chciałam usłyszeć tej wiadomości. […] W końcu przyszedł tata z towarzyszącym mu psychologiem, który miał mu pomóc w przekazaniu tej informacji”, czytaliśmy...

Nigdy nie zapomnimy o talencie, humorze i pięknie Ani. 

1/7
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
1/7

Tabliczka na grobie Ani Przybylskiej, 01.11.2014 rok - kilka tygodni po śmierci aktorki.

2/7
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
2/7

Tak wyglądał grób Ani Przybylskiej 01.11.2014 roku w uroczystość Wszystkich Świętych.

3/7
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @MARCIN GADOMSKI/East News
3/7

Fani wciąż pamiętają o swojej idolce. Tak grób Ani Przybylskiej wyglądał w dniu jej urodzin, 26.12.2014 roku.

4/7
Grób Ani Przybylskiej, Anna Przybylska, Ania Przybylska
Copyright @WOJCIECH STROZYK/REPORTER
4/7

Grób Ani Przybylskiej w Gdyni: tak wyglądał w grudniu 2015 roku, rok po śmierci aktorki.

5/7
Anna Przybylska, Ania Przybylska, grób Przybylskiej
Copyright @Instagram @agulka2002
5/7

Tak grób Ani Przybylskiej wyglądał cztery lata temu. Zdjęcie to zamieściła 2 listopada 2019 roku siostra aktorki, Agnieszka Kubera.

6/7
Grób Ani Przybylskiej, 2022 sierpień
Copyright @Artur Barbarowski/East News
6/7

Grób Ani Przybylskiej: zdjęcie z sierpnia 2022 roku

7/7
Grób Ani Przybylskiej w Gdyni, zdjęcia siostry Agnieszki Kubery, 2023 rok
Copyright @Instagram @agnieszka.kubera
7/7

Grób Ani Przybylskiej w Gdyni, zdjęcie autorstwa siostry aktorki, Agnieszki Kubery. 2023 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.