Grażyna Wiśniewska, mama Michała Wiśniewskiego przerywa milczenie
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Gorączka, wymioty, duże osłabienie... Grażyna Wiśniewska źle zniosła szczepionkę AstraZeneca

Czy objawy mamy wokalisty powinny niepokoić?

Rafał Kowalski 26 marca 2021 11:55
Grażyna Wiśniewska, mama Michała Wiśniewskiego przerywa milczenie
Fot. East News

Już kilkanaście europejskich krajów zrezygnowało z podawania pacjentom szczepionki AstraZeneca. To efekt doniesień o tym, że to antidotum na koronawirusa może być niebezpieczne.  Według Europejskiej Agencji Leków z ponad 3 mln osób, które jako pierwsze w Europie otrzymały ten preparat, aż u 22 pojawiły się zakrzepy krwi. Koncern AstraZeneca zlecił swoje badania i poinformował w oświadczeniu, że ich szczepionka na pewno jest bezpieczna. Kilka dni temu przyjęła ją mama Michała Wiśniewskiego. Jak się czuła?

Grażyna Wiśniewska o złym samopoczuciu po AstraZenece

Aktywny w mediach społecznościowych Michał Wiśniewski poinformował swoich odbiorców o kolejnym fakcie z życie prywatnego jego rodziny. Tym razem przekazywane informacje miały mieć też aspekt edukacyjny. Artysta i jego mama relacjonowali podróż do Białobrzegów, gdzie 3 dni temu pani Grażyna zaszczepiła się przeciw Covid-19. 49-latce podano preparat firmy AstraZeneca. „Nie boję się. Chcę jak najszybciej wrócić do normalności. Zobaczymy, jak będzie po szczepieniu”, mówiła w aucie gwiazdora jego mama.

Wczoraj piosenkarz nagrał kolejny film. Dowiadujemy się z niego, że mimo początkowego dobrego samopoczucia Grażyny Wiśniewskiej, już w noc po szczepieniu była trudna. „Szczepiłam się przedwczoraj i bardzo dobrze się czułam. W nocy dostałam temperaturę, nawet dość wysoką, bo ponad 39 stopni. No ale wzięłam paracetamol i na drugi dzień już mi ta gorączka spadła. […] Miałam zawroty głowy i to osłabienie, ale myślę, że dlatego, że też nic nie jadłam. Nie mogłam jeść”, wymieniała wszystkie objawy mama muzyka, ale na koniec uspokoiła widzów. „Miałam 38,6 stopni, a rano dzisiaj się obudziłam bez gorączki i bardzo dobrze się czuje”, opowiadała na Instagramie śniadaniową porą.

Jakie powikłania po szczepionce na COVID-19 mogą wystąpić?

Lider Ich Troje podsumował samopoczucie mamy w kilku słowach. „To na pewno nie był najłatwiejszy moment po tej szczepionce. 20 godzin po nastąpiły powikłania, takie jakie mają prawo wystąpić”, podkreślił wokalista i miał rację. Lekarze podkreślają, że chwilowe złe samopoczucie po przyjęciu każdej ze szczepionek na koronawirusa to normalny objaw chwilowej walki organizmu.

Zobacz też: Michał Wiśniewski pokazał romantyczne zdjęcia z piątą żoną. Takie były początki ich związku. Poznaj historię miłości wokalisty i Poli Wiśniewskiej

Piosenkarz zwrócił się też do tych, którzy obrażają go w sieci ze względu na podjętą decyzję o szczepieniu mamy. „Drodzy antyszczepionkowcy to jest tylko i wyłącznie wasza decyzja czy będzie się szczepić. Natomiast zostawcie to prawo wyboru ludziom, dajcie im szansę na powrót do normalności i przestańcie mnie wyzywać, bo to nie ma najmniejszego sensu”, poprosił Michał Wiśniewski.

Życzymy jemu i jego bliskim mnóstwo zdrowia! 

Michał Wiśniewski o żonie Poli
Fot. VOYO BAKIEWICZ

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…