Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska leczy przeziębienie u Klary... gęsim smalcem

Na czym polega i jak działa ta niekonwencjonalna metoda?

Rafał Kowalski 20 stycznia 2020 10:48
Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Od kilku dni Anna Lewandowska regularnie dzieliła się ze swoimi wielbicielkami przebiegiem choroby u swojej córki. Dwuiletnia Klara cierpiała między innymi na męczący kaszel. Trenerka zdecydowanie jest mamą na medal, bo poza oczywistymi sposobami na walkę z uciążliwymi objawami przeziębienia, sięgnęła też po jeden z zapomnianych trików…

Gęsi smalec na przeziębienie. Sposób Anny Lewandowskiej

Na swoim Instastory, ku zdumieniu wielu fanek, Ania Lewandowska pokazała słoiczek gęsiego smalcu, który zdaniem gwiazdy pomaga pozbyć się kaszlu. „Super rozgrzewa. Skuteczny na kaszel i przeziębienia”, napisała żona Roberta Lewandowskiego w sieci i podała link do swojego bloga, gdzie rozpisała się na ten temat bardziej.

Co przeczytamy na stronie Anny Lewandowskiej? Dowiemy się między innymi, jak zrobić okład z gęsiego smalcu. „Leczenie naturalnymi metodami, opartymi na przepisach naszych babć, staje się coraz bardziej popularne. Jedną z takich metod jest okład za smalcu. Pomoże Ci on w walce kaszlem. Sposób przygotowania: Nałóż smalec gęsi na klatkę piersiową i powoli wsmaruj w skórę. Przykryj pergaminem i owiń ręcznikiem”, napisała trenerka na stronie hpba.pl.

Naturalna metoda faktycznie ma wielu zwolenników, ale eksperci proszą o ostrożność. „Nie ma dowodów naukowych, które potwierdzają te właściwości lecznicze smalcu z gęsi, dlatego nie zaleca się go stosować jako jedynej metody leczenia. W przypadku zapalenia oskrzeli należy skontaktować się z lekarzem”, czytamy na stronie PoradnikZdrowie.pl.

Co sądzicie o tego typu okładach? Słyszeliście o nich wcześniej? 

Smalec gęsi, Anna Lewandowska
Fot. InstaStories

Anna Lewandowska, Viva! 19/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Anna Lewandowska, Klara Lewandowska
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.