Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska leczy przeziębienie u Klary... gęsim smalcem

Na czym polega i jak działa ta niekonwencjonalna metoda?

Rafał Kowalski 20 stycznia 2020 10:48
Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Od kilku dni Anna Lewandowska regularnie dzieliła się ze swoimi wielbicielkami przebiegiem choroby u swojej córki. Dwuiletnia Klara cierpiała między innymi na męczący kaszel. Trenerka zdecydowanie jest mamą na medal, bo poza oczywistymi sposobami na walkę z uciążliwymi objawami przeziębienia, sięgnęła też po jeden z zapomnianych trików…

Gęsi smalec na przeziębienie. Sposób Anny Lewandowskiej

Na swoim Instastory, ku zdumieniu wielu fanek, Ania Lewandowska pokazała słoiczek gęsiego smalcu, który zdaniem gwiazdy pomaga pozbyć się kaszlu. „Super rozgrzewa. Skuteczny na kaszel i przeziębienia”, napisała żona Roberta Lewandowskiego w sieci i podała link do swojego bloga, gdzie rozpisała się na ten temat bardziej.

Co przeczytamy na stronie Anny Lewandowskiej? Dowiemy się między innymi, jak zrobić okład z gęsiego smalcu. „Leczenie naturalnymi metodami, opartymi na przepisach naszych babć, staje się coraz bardziej popularne. Jedną z takich metod jest okład za smalcu. Pomoże Ci on w walce kaszlem. Sposób przygotowania: Nałóż smalec gęsi na klatkę piersiową i powoli wsmaruj w skórę. Przykryj pergaminem i owiń ręcznikiem”, napisała trenerka na stronie hpba.pl.

Naturalna metoda faktycznie ma wielu zwolenników, ale eksperci proszą o ostrożność. „Nie ma dowodów naukowych, które potwierdzają te właściwości lecznicze smalcu z gęsi, dlatego nie zaleca się go stosować jako jedynej metody leczenia. W przypadku zapalenia oskrzeli należy skontaktować się z lekarzem”, czytamy na stronie PoradnikZdrowie.pl.

Co sądzicie o tego typu okładach? Słyszeliście o nich wcześniej? 

Smalec gęsi, Anna Lewandowska
Fot. InstaStories

Anna Lewandowska, Viva! 19/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Anna Lewandowska, Klara Lewandowska
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.