Freddie Mercury, film Bohemian Rhapsody
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Opublikowano nieznaną dotąd wersję słynnego utworu Freddiego Mercury'ego!

Wspaniały prezent dla fanów Queen!

Ksenia Krasko 23 czerwca 2019 09:49
Freddie Mercury, film Bohemian Rhapsody
Fot. East News

Universal Studio sprawiło cudowną niespodziankę wielbicielom kultowego zespołu Queen! W sieci pojawiła się wcześniej niepublikowana wersja znanego utworu Time, o nazwie Time Waits For No One, którą Freddie Mercury nagrał w 1986 roku dla albumu o takiej samej nazwie, stworzonego przez jego przyjaciela, muzyka Dave'a Clarka.

Nieznana piosenka Freddiego Mercury'ego

Oryginalna wersja utworu Time brzmiała jak klasyczna rockowa opera zespołu Queen, z bogatą aranżacją i aksamitnym podkładem wokalnym. W nowym nagraniu, które przez długi czas było uważane za zagubione, słychać tylko klawisze i czysty wokal Freddiego Mercury'ego. Jak powiedział Dave Clark, piosenka została nagrana podczas próby, kilka miesięcy po słynnym koncercie Queen na Live Aid, kiedy wrażenia z występu były wciąż świeże i inspirujące.

Minęło około dziesięciu lat, zanim Clark odnalazł nagranie, a przez kolejne dwa lata przetwarzano taśmę demo. Clark wykorzystał głos Mercury'ego i ponownie nagrał partię fortepianu. „Znowu przeszły mnie ciarki, tak jak za pierwszym razem”, powiedział muzyk w rozmowie z BBC Radio 2.

Freddie Mercury nagrał dwie piosenki do albumu Time – tytułową i In My Defence. Płyta została sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy. 

Freddie Mercury, Queen, roznicza śmierci
Fot. Getty Images

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.