Franciszek Pieczka, 02.03.2015 Warszawa Ceremonia wreczenia Orłów 2015 rok
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
Pożegnanie

Franciszek Pieczka pracował do końca swoich dni. Aktor zmarł w wieku 94 lat

Oto ostatnie zdjęcia z planu filmowego…

Marcjanna Maryszewska 24 września 2022 19:50
Franciszek Pieczka, 02.03.2015 Warszawa Ceremonia wreczenia Orłów 2015 rok
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Nie żyje legenda polskiego kina. Franciszek Pieczka zmarł w piątek, 23 września. Wybitny aktor miał 94 lata i do samego końca pozostawał aktywny zawodowo. Jeszcze na początku września spędzał czas na planie filmowym. Oto ostatnie zdjęcia artysty, które kilka tygodni temu wykonał jego syn.

Zmarł Franciszek Pieczka. Ostatnie zdjęcia aktora

Informację o śmierci artysty jako pierwsze podało Radio Dla Ciebie. Związek Artystów Scen Polskich potwierdził tą wiadomość w rozmowie z Onetem. Franciszek Pieczka za kilka miesięcy obchodziłby swoje 95 urodziny.

Aktor znany był z wielu kultowych ról, jednak największą sławę przyniósł mu serial „Czterech pancernych i pies”, w którym wcielił się w rolę Gustlika. Wcielał się w kultowe już kreacje w „Hydrozagadce”, „Żywocie Mateusza”, „Qvo Vadis”, „Rękopisie znalezionym w Saragossie”, „Weselu” czy „Sprawa się rypła”. Łącznie miał na koncie wystąpienia w ponad 100 produkcjach.

ZOBACZ: Zanim został aktorem, był górnikiem i kościelnym organistą. Tajemnice życia Franciszka Pieczki

Jakiś czas temu ogłosił, że na wystąpienia na deskach teatralnych nie ma już sił. „W teatrze już nigdy nie zagram, nie planuję żadnych występów, bo nie ma już siły. Mam już 94 lata. Czas odpocząć”, oznajmił w rozmowie z Super Expressem. Przez ostatnie miesiące życia mieszkał u syna i jego żony, którzy zajęli się 94-latkiem i zadbali o jego zdrowie oraz samopoczucie.

Sprawdź również: „To ja chciałem umrzeć pierwszy”, zwykł mówić o żonie Franciszek Pieczka. Dziś znów kroczą tą samą drogą...

Wraz z początkiem września syn aktora, Piotr Pieczka, opublikował na swoim Facebooku szereg zdjęć z planu produkcji filmowej, w której grał jego ojciec. Aktor pozostawał aktywny zawodowo do samego końca. Po ujęciach doskonale widać, że Franciszek Pieczka do swoich ostatnich dni cieszył się naprawdę dobrym zdrowiem.

Zobacz ostatnie zdjęcia artysty.  

Fot. https://www.facebook.com/PieczkaPiotr

Fot. https://www.facebook.com/PieczkaPiotr

Fot. https://www.facebook.com/PieczkaPiotr

Fot. https://www.facebook.com/PieczkaPiotr

Fot. https://www.facebook.com/PieczkaPiotr

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?