Festiwal Marii Czubazek, Polanica Zdrój
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Za nami czwarta edycja Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”. Kto pojawił się na wydarzeniu?

VIVA! 19 października 2017 08:15
Festiwal Marii Czubazek, Polanica Zdrój
Fot. materiały prasowe

Kilka dni temu w Polanicy-Zdrój odbyła się czwarta edycja Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”. Kto pojawił się na festiwalu? Czym to niezwykłe wydarzenie zaskoczyło nas tym razem?

 

Zobacz też: Maria Czubaszek: "Uważam, że śmierć to już po balu". Przypominamy sesję i cytaty z VIVY!

 

Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy-Zdrój. Kto wystąpił?

13-15 października w Teatrze Zdrojowym odbyło się wyjątkowe wydarzenie - czwarta edycja Festiwalu Marii Czubaszek, którego pomysłodawcą jest dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Założeniem organizatorów jest upowszechnianie twórczości mistrzyni słowa, królowej polskiej satyry, wspaniałej pisarki, autorki tekstów i dziennikarki. Była jedną z najbarwniejszych osobowości radia i telewizji. Swoim nieposkromionym poczuciem humoru potrafiła rozbroić każdego, nawet w politycznych sporach. Mówiła, że „śmierć to już po balu”.  Do wszystkiego potrafiła podejść z dystansem, czym skradła serca milionów fanów.

 

„Festiwal jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Artystycznych, ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuką”, wyjaśnia Hirek Wrona.

 

Przeczytaj: Maria Czubaszek: "Uważam, że śmierć to już po balu". Przypominamy sesję i cytaty z VIVY!

 

Festiwal Marii Czubazek, Polanica Zdrój
Fot. materiały prasowe

 

W trakcie tegorocznej edycji wystąpili m.in.: Kayah, Artur Andrus, Paweł Domagała, Michał Kempa, Bohdan Łazuka, Stanisława Celińska, a także Wojciech Waglewski. Wydarzenie przyciągnęło tłumy gości, a sala została wypełniona po brzegi. Nie mogło być inaczej! Artyści polskiej sceny wspominali życie i twórczość Marii Czubaszek.

 

Spotkanie Autorskie, Maria Czubaszek, ksiażka o Marii Czubaszek, Krystyna Pytlakowska, Wojciech karolak
Fot. materiały prasowe

Kayah podczas koncertu galowego

Zobacz także: „Bez Marysi głupieję”. Wojciech Karolak w najnowszej VIVIE! wspomina ukochaną żonę, Marię Czubaszek

 

Na festiwalu nie mogło zabraknąć autorów książki „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham…”, która niedawno pojawiła się na rynku. Wojciech Karolak szczerze podzieli się swoimi wspomnieniami i po raz pierwszy wyraził wszystkie uczucia jakie żywił do żony, którą nazywał „Zajączką” z Krystyną Pytlakowską. Zawarte w książce anegdoty tworzą obraz pięknej miłości pełnej humoru. Szczególnie poruszająca jest część opisująca życie Wojciecha Karolaka po śmierci ukochanej.

 

Spotkanie Autorskie, Maria Czubaszek, ksiażka o Marii Czubaszek, Krystyna Pytlakowska, Wojciech karolak
Fot. materiały prasowe

Krystyna Pytlakowska i Wojciech Karolak podczas festiwalu w Polanicy-Zdrój. Spotkanie z czytelnikami

Zobacz też: Wzruszające szczegóły ich niezwykłego związku: książka „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe”

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.