Maria Czubaszek, Wojciech Karolak, Viva! 2012
Fot. Zuza Krajewski i Bartek Wieczorek/LAF AM
VIVA! Tylko u nas

Wzruszające szczegóły ich niezwykłego związku: książka „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe”

Weronika Kostyra 14 czerwca 2017 20:00
Maria Czubaszek, Wojciech Karolak, Viva! 2012
Fot. Zuza Krajewski i Bartek Wieczorek/LAF AM

 

Maria Czubaszek często powtarzała, że „prawdziwej miłości nawet małżeństwo nie przeszkodzi”. Była to święta prawda w przypadku jej związku z Wojciechem Karolakiem. Byli ze sobą przez lata, sami nie pamiętali nawet jak długo i łączyło ich przede wszystkim poczucie humoru oraz szczególne porozumienie.

 

Wywiad-rzeka o Marii Czubaszek

Właśnie ciekawość tego, jak wyglądało małżeństwo fascynującej Marii Czubaszek sprawiła, że Krystyna Pytlakowska postanowiła przeprowadzić z Wojciechem Karolakiem wywiad-rzekę, mimo że nie robi tego już zbyt chętnie. W wyniku wielu rozmów prowadzonych w nocy powstała niezwykła książka „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham…”

 

Rozmawiali zawsze w nocy, ponieważ muzyk jest od dawna przyzwyczajony do takiego trybu życia – w dzień śpi. Nie było to łatwe, jak zapewnia autorka, lecz po pół godziny rozmowy zawsze przełamywała senność i wciągała się opowieść Wojciecha Karolaka. Mówi, że jest on wspaniałym rozmówcą i spędzając noce przy herbacie i papierosach, nieraz czuli, że duch Marii Czubaszek unosi się nad nimi.

 

Małżeństwo doskonałe
Fot. Materiały prasowe

 

Krystyna Pytlakowska przyznała, że zdecydowała się na wywiad-rzekę ze względu na łączącą ich miłość do Marii Czubaszek. Dzięki temu dowiedziała się o niej wielu rzeczy, których nigdy wcześniej nie słyszała. „To wielka zaleta wywiadów rzek”, podkreśla autorka. We wstępie pisze: „Pociągała mnie perspektywa odkrywania duszy Wojtka Karolaka i tajemnicy, dlaczego byli tak wierną sobie, niemal idealną parą – kim jest mężczyzna, z którym moja ulubiona Maria Czubaszek żyła przez połowę swojego życia w szczęściu i nieszczęściu.”

 

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak
Fot. Roman Kotowicz


Wojciech Karolak szczerze podzieli się swoimi wspomnieniami i po raz pierwszy wyraził wszystkie uczucia jakie żywił do żony, którą nazywał „Zajączką”. Nie zdradzał tajemnic małżeńskich, ale wyznał Krystynie Pytlakowskiej, że mógł z nią porozmawiać „lepiej niż z facetem”, a to chyba komplement. Rozmowy były tak długie i obszerne, że musiały zostać poddane selekcji, lecz zawarte w nich anegdoty tworzą obraz pięknej miłości pełnej humoru. Szczególnie poruszająca jest część opisująca życie Wojciecha Karolaka po śmierci ukochanej żony. Książka zawiera także wiele zdjęć z prywatnych zbiorów.

 

Maria Czubaszek
Fot. Archiwum prywatne

 

Zobacz także: „Bez Marysi głupieję”. Wojciech Karolak w najnowszej VIVIE! wspomina ukochaną żonę, Marię Czubaszek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.