Książę Hary i księżna Meghan Markle - wylał się na nich hejt po ogłoszeniu ciąży
Fot. Pool The Sun/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Po ogłoszeniu informacji o ciąży na Meghan i Harry'ego spadła fala hejtu!

Co zarzucają im internauci?

Konrad Szczęsny 19 października 2018 19:56
Książę Hary i księżna Meghan Markle - wylał się na nich hejt po ogłoszeniu ciąży
Fot. Pool The Sun/Associated Press/East News

Wpadka, niedopatrzenie a może zwykła niefrasobliwość? W minionym tygodniu cały świat żył informacją, którą podano w poniedziałek 15 października. Pałac Kensington potwierdził wówczas, że przebywający z wizytą w Australii książę Harry i księżna Meghan spodziewają się pierwszego dziecka. Niestety, okazuje się, że data ta nie była najlepszym momentem, by wyjawić światu skrzętnie skrywany sekret... Dlaczego?

Książę Harry i księżna Meghan padli ofiarą hejterów po ogłoszeniu ciąży

Choć z całego świata posypały się gratulacje, zaś sami zainteresowani podziękowali za wszelką życzliwość i zapewnili, że nie mogą doczekać się narodzin dziecka, w Internecie pojawiły się również krytyczne głosy dotyczące daty, która została wybrana, by podzielić się informacją o ciąży księżnej Meghan. Wszystko dlatego, że 15 października, poza Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi, Światowym Dniem Białej Laski (święto osób niewidomych), Światowym Dniem Mycia Rąk, czy Międzynarodowym Dniem Kobiet Wiejskich  obchodzony jest (m.in. w Polsce oraz USA) Dzień Dziecka Utraconego/Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Część Amerykanów angażuje się w niego w szczególny sposób, przypinając w widocznym miejscu różowo-błękitne wstążeczki. Symbolizują one pamięć o dzieciach, które odeszły tuż po narodzeniu lub jeszcze w okresie prenatalnym.

Czym książę Harry i księżna Meghan zawinili?

Pomysłodawczynią tego święta była Robyn Bear, która przeszła sześć poronień. Jedno z nich miało miejsce właśnie 15 października. Kobieta pod koniec lat 80. podjęła starania, by dzień ten poświęcić pamięci nienarodzonych/zmarłych przedwcześnie dzieci. Polska włączyła się w jego obchody w 2004 roku z inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych „Dlaczego”.

Nic dziwnego, że część internautów potępiła brytyjską rodziną królewską, że akurat 15 października wybrali jako datę ogłoszenia pierwszej ciąży księżnej Meghan.

Trudno jednak za całą sytuację winić przyszłych rodziców, którzy zapewne nie mieli pojęcia, jak szczególnym dniem dla tysięcy osób na całym świecie jest ta data...  

księżna Meghan, książę Harry
Fot. Rex Features/East News

Książę Hary i księżna Meghan Markle - wylał się na nich hejt po ogłoszeniu ciąży
Fot. Pool The Sun/Associated Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.