Ewa Szykulska o stracie męża
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
z życia gwiazd

Ewa Szykulska wróciła do pracy. Jak radzi sobie po stracie ukochanego męża?

Aktorka zdradziła, jak dziś wygląda jej życie

Marcjanna Maryszewska 28 czerwca 2022 09:50
Ewa Szykulska o stracie męża
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pod koniec 2021 roku niespodziewanie odszedł mąż Ewy Szykulskiej. Zbigniew Pernej zmarł w wyniku rozległego zawału w bożonarodzeniowy poniedziałek. Od tamtego czasu aktorka pozostawała nieaktywna zawodowo. Teraz jednak otrzymała angaż do roli w serialu TVN, Jak na jej samopoczucie wpłynął powrót do pracy? Artystka otworzyła się w najnowszej rozmowie.

Ewa Szykulska pożegnała zmarłego męża

Aktorka bardzo długo milczała na temat śmierci swojego wieloletniego partnera. Choć Zbigniew Pernej odszedł w ubiegłe Boże Narodzenie, informacja przedostała się do mediów dopiero pod koniec lutego. „Tęsknię... Odszedł po 44 latach wspólnego życia. W czwartek, 23 grudnia wyjechaliśmy wspólnie na spacer z naszym psem. Mąż kupił mi kwiaty na zbliżające się imieniny. W Wigilię miał bardzo rozległy zawał, to nie były sprawy covidowe. Zmarł przed świtem w Boże Narodzenie. Serduszko usnęło”, mówiła poruszona Ewa Szykulska w wywiadzie dla „Co za tydzień”.

Artystka pożegnała męża na łamach Gazety Wyborczej we wzruszających, łamiących serca słowach. „Przez kilkadziesiąt lat ochraniał mnie miłością. Przy Nim czułam się bezpieczna i potrzebna. Jego pasją była praca. Był człowiekiem codziennej, bezinteresownej pomocy dla nas wszystkich. Jak wytrzymać Twoją nieobecność kochany? Twoja Ewa”. 

Po tragedii przez kilka miesięcy unikała kamer i wycofała się z życia zawodowego. Według najnowszych medialnych doniesień z Ewą Szykulską nie jest najlepiej, a rozpacz po stracie męża nie zna granic… Jak aktorka radzi sobie z bólem i jak obecnie wygląda jej życie?

Czytaj także: „Jesteśmy ze sobą szczęśliwi” – mówił Andrzej Kopiczyński o swoim związku z Moniką Dzienisiewicz

Ewa Szykulska

Ewa Szykulska
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Ewa Szykulska wróciła po pracy po stracie męża. Jak się czuje?

W rozmowie z Plejadą Ewa Szykulska potwierdziła, że przechodzi właśnie bardzo trudny okres. Jednak powrót na plan okazał się być niezastąpionym lekarstwem - aktorka jest obecnie bardzo zaangażowana w pracę nad serialem „Mój agent”. Jak sama twierdzi, właśnie to pomaga jej w odciągnięciu myśli od tragedii, jakiej doświadczyła pod koniec ubiegłego roku.

Na ewentualną rozsypkę, choć uważam to za złe słowo, najlepsza jest praca, to jest oczywiste, podobnie jak to, że tęsknimy do osób nam najbliższych, które odchodzą. Z jednej strony nie ma w tym nic nadzwyczajnego, jednak z drugiej zawsze jest to dla nas zaskoczenie totalne, bo nie jesteśmy na to przygotowani”, tłumaczyła.

Aktorka wyznała, że praca wielokrotnie odciągała jej myśli od dramatów, z którymi w przeszłości się zmagała. „Praca jest w moim życiu czymś z jednej strony normalnym, z drugiej strony magicznym. Traktuję to jako integralną część mojego życia, podobnie jak bliskie osoby lub próba z kolegami w teatrze czy przed kamerą. Bez tego trudno się żyje, a że ja chcę dalej żyć, to też chciałabym pracować”.

Ewa Szykulska podkreśliła również, jak istotna jest pamięć o najbliższych po stracie. Według niej dopiero wówczas faktycznie możemy nazwać się ludźmi. „Pamięć jest najważniejszą rzeczą. Kto żyje bez pamięci, nie może nazywać się pełnoprawnym człowiekiem. To jest zdecydowanie najważniejsze”, podsumowała. I nie sposób nie zgodzić się z jej słowami...  

Sprawdź również: Katarzyna Bujakiewicz wspomina przyjaźń z Anną Przybylską. Były ze sobą bardzo blisko…

 Ewa Szykulska o śmierci męża
Fot. VIPHOTO/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.