Edyta Olszówka, Viva! 2011
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
Z życia gwiazd

Edyta Olszówka nie posiada kont w mediach społecznościowych. Zdradziła, co jest tego powodem

„Pochwały i komplementy mnie nie budują, bo nie do końca w nie wierzę”

Marta Nawacka 29 lutego 2024 15:01
Edyta Olszówka, Viva! 2011
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Jest utalentowaną i spełnioną aktorką, która na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról. I choć Edyta Olszówka cieszy się sporą popularnością, to na co dzień bardzo dba o swoją prywatność. Nie znajdziemy jej także... w mediach społecznościowych. Dlaczego? W jednym z najnowszych wywiadów aktorka zdradziła powody tej decyzji.

Edyta Olszówka: kariera i życie prywatne

Już od ponad trzech dekad obecna jest na naszych ekranach. Edyta Olszówka cieszy się sporą sympatią widzów, a w swoim dorobku ma wiele fantastycznych kreacji aktorskich. Najpopularniejszymi produkcjami z jej udziałem są „Psy”, „Lejdis”, „Sezon na leszcza” czy serial „Samo życie”, w którym grała w latach 2002-2010. Mimo że jej popularność z biegiem lat nie słabnie, to o życiu prywatnym aktorki wiadomo niewiele...

W latach 90. Edyta Olszówka była związana z Piotrem Machalicą, jednak gdy zaczęli się spotykać, aktor był wciąż żonaty. Zapewniał, że jego małżeństwo zakończyło się dużo wcześniej, ale była żona artysty, wiedząc, że wszedł w nową relację, obarczyła go winą za rozpad ich związku. W początkującą wówczas aktorkę uderzały kolejne spekulacje, co odbiło się na jej reputacji. Postanowiła więc konsekwentnie strzec swojej prywatności i stosuje się do tego do dziś. Edyta Olszówka nie zabiera głosu w mediach na temat związków, choć wielokrotnie łączono ją z różnymi mężczyznami.

Aktorka nie dementowała więc, ani nie potwierdzała tych doniesień. W najnowszym wywiadzie wyznała, że jeszcze do niedawna to przede wszystkim praca oraz podróże były jej priorytetem. Ostatnio jednak skupia się również na innych kwestiach, a tym, na czym najbardziej się skupia jest jej ukochany czworonożny przyjaciel. „Od ponad roku jest to pies, Lucek”, zdradziła w rozmowie z Interią.

Czytaj też: Dorota Szelągowska i Adam Sztaba byli razem ponad dekadę. Razem wychowywali jej syna

Piotr Machalica, Edyta Olszówka,31.02.2003 Warszawa Teatr Ateneum Przedstawienie z okazji 40 Lecia pracy Wojciecha Mlynarskiego
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Piotr Machalica, Edyta Olszówka,31.02.2003 Warszawa Teatr Ateneum Przedstawienie z okazji 40 Lecia pracy Wojciecha Młynarskiego

Edyta Olszówka nie ma kont w mediach społecznościowych. Zdradziła, dlaczego

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma konta w mediach społecznościowych, nie inaczej jest w przypadku gwiazd. Niektórzy chętnie relacjonują na bieżąco swoje życie oraz pozostają w ciągłym kontakcie z fanami. Edyta Olszówka stanowi zdecydowany wyjątek i nie posiada żadnych kont w mediach społecznościowych. Uważa, że przez dzielenie się prywatnością w sieci ludzie świadomie wystawiają się na opinię, a ona sama woli tego uniknąć. „Wszyscy wszystkich oceniają. Cały czas. Właśnie dlatego nie mam Instagrama i Facebooka. Boję się ocen, wpadam wtedy w popłoch. Podważa to moją wiarę w siebie i prawo, że mogę żyć, tak jak chcę, oczywiście nie robiąc nikomu krzywdy”, wyjaśniła w rozmowie z Interią.

Edyta Olszówka podkreśla również, że sam zawód aktora sprawia, że człowiek wystawia się zarówno na pochwały, jak i krytykę. Pilnuje jednak, by nie uzależniać własnych decyzji od zdania innych osób i stara się kierować intuicją. „Jako aktorka staram się dać z siebie wszystko, nie oszczędzam się. Ocena należy do widza. Pochwały i komplementy mnie nie budują, bo nie do końca w nie wierzę. Podobnie jest z krytyką. Słucham intuicji, spełniam marzenia. Najważniejsze, że codziennie rano mogę uśmiechnąć się do siebie w lustrze”, podsumowała w tej samej rozmowie.  

Zobacz także: W szkole słyszała, że jest niezdolna, dziś sięga po główne nagrody. Aktorstwo daje jej poczucie wolności

Edyta Olszówka, premiera spektaklu
Fot. TRICOLORS/East News

Edyta Olszówka, premiera spektaklu "Inteligenci", 17.09.2021, Warszawa

Edyta Olszówka, „Miłość jak miód” - premiera filmu, 05.02.2024 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Edyta Olszówka, „Miłość jak miód” - premiera filmu, 05.02.2024 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.