Edyta Górniak, Viva! 2010
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Edyta Górniak wraca do zdrowia po poważnej infekcji. Już niedługo zaśpiewa w Polsce

Konrad Szczęsny 17 listopada 2016 18:00
Edyta Górniak, Viva! 2010
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Edyta Górniak ma poważne problemy zdrowotne. Organizm diwy jest wyczerpany. Jak udało nam się dowiedzieć, artystka zmaga się z wirusowym zapaleniem górnych dróg oddechowych.  Jak czuje się wokalistka? Kto wspiera ją w tych trudnych chwilach? Kiedy zagra koncert na Torwarze?

 

Polecamy też: Choroba syna to dla Edyty Górniak dramat. Rzadko kto tak pięknie mówi o matczynej miłości

Syn Edyty Górniak w szpitalu

Niedawno syn Edyty Górniak trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Dla artystki były to naprawdę trudne chwile, gdyż wyrostek pękł i doszło do zakażenia organizmu Allana. Wtedy wokalistka czuwała przy jego łóżku dzień i noc, licząc, że syn szybko wróci do pełni sił.

 

Dzięki znakomitej opiece lekarskiej i wsparciu życzliwych osób Allan wyzdrowiał i w końcu wyszedł ze szpitala. Jednak po tym fakcie to zdrowie Edyty Górniak zaczęło poważne szwankować.

 

Polecamy też: Najgorsze za nimi. Syn Edyty Górniak wraca do sił. Jak czuje się Allan?

 

Edyta Górniak przechodzi poważną chorobę

Diwa zamieściła 16 listopada oświadczenie, w którym poinformowała fanów i media, jak wyglądały jej ostatnie dni. Artystka zmaga się z wirusowym zapaleniem górnych dróg oddechowych i ropnym nalotem na strunach głosowych. Trwa to około 4-5 dni.

 

„Moi Kochani,

Ogromnie Dziękuję za przepiękne słowa i intencje Wasze z okazji moich 44 Urodzin.
Wszystkie one są bezcenne dla mnie. Szczególnie po ostatnich doświadczeniach.

Allan wrócił już do swoich codziennych obowiązków i szkolnych zajęć i jestem szczęśliwa patrząc na to, bo kilkanaście dni temu mogłam w sekundę stracić wszystko i utracić wszelkie perspektywy życia.

Poziom stresu, który udźwignęłam jako matka wywołał w moim organizmie wstrząs i kiedy tylko mój Syn stanął o własnych siłach i nie musiałam już być silna dla niego, mój organizm powiedział - dość.

Lekarze zdiagnozowali u mnie wyczerpanie i ropne wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych. Mimo przyjęcia wielu medykamentów, w tym także sterydów, organizm mój nie regeneruje się i nadal nie odzyskałam głosu. Rokowania lekarzy nie dały mi żadnej nadziei, że będę mogła stanąć na scenie przez najbliższe 2 tygodnie..

Jest mi ogromnie przykro, że nie spotkamy się w najbliższą niedzielę, ale mój stan zdrowia nie pozwala mi na przylot do Polski.

Jestem pełna zrozumienia, że wielu z Was przekładało swoje plany, aby być częścią tego Jubileuszowego Koncertu, tym bardziej jestem przygnębiona, ale wobec całej sytuacji czuję się zupełnie bezsilna.

Organizator i Producent trasy szukają już nowej daty dla Koncertu "LoVe 2 LoVe” - napisała w Internecie.

 

Edyta Górniak straciła głos?

Jak udało nam się dowiedzieć, zastrzyk sterydowy, który Edyta Górniak otrzymała zaraz po diagnozie, nie przyniósł pożądanych rezultatów. Lekarze zalecili artystce przez najbliższe 2 tygodnie oszczędzać głos. Obecnie diwa przyjmuje antybiotyki w cyklu 10-dniowym. Gdyby nie posłuchała zaleceń lekarzy, groziłoby to poważnymi problemami z głosem nawet przez pół roku!

 

Choć diwa na konsultację lekarską udała się do szpitala, hospitalizacja nie była potrzebna. Jej głos jest po prostu nadwyrężony, jednak nie straciła go na stałe. Powoli wraca do zdrowia. Cały czas wspiera ją syn Allan, który stara się gotować i wykonywać inne domowe obowiązki.

 

Koncert Edyty Górniak na Torwarze

Z powodów zdrowotnych wokalistka zdecydowała się odwołać niedzielny koncert na Torwarze. Do końca tego tygodnia powinniśmy jednak poznać jego nową datę. Zarówno Edycie Górniak, jak i jej współpracownikom zależy, aby została ona wyznaczona jeszcze na ten rok.

 

Jednak z powodu problemów zdrowotnych Edyta Górniak nie mogła cieszyć się w pełni swoimi 44 urodzinami, które obchodziła w poniedziałek. Syn przygotował dla niej jednak niespodziankę: wyprawił jej przyjęcie w domu, zaś później chciał zabrać mamę do pobliskiej restauracji, aby wręczyć jej tort.

 

Ze wsparciem ukochanego syna, fanów oraz rodziny Edyta Górniak z pewnością z dnia na dzień czuje się coraz lepiej.

 

Redakcja Viva.pl trzyma kciuki za szybki powrót artystki do zdrowia!

 

Polecamy też: Edyta Górniak kończy 44 lata: Chciałabym mieć drugie dziecko. Wcześniej zamierzam nagrać trzy płyty

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.