Jaką mamą jest Małgosia Socha?

Gabriela Czernecka 28 marca 2018 09:45

To już oficjalne: Małgorzata Socha spodziewa się dziecka. Aktorka Przyjaciółek i Na Wspólnej jest w trzeciej ciąży. Jeszcze jesienią tego roku na świecie pojawi się kolejne dziecko gwiazdy. Małgosia Socha jest już mamą dwóch dziewczynek - Zofii i Barbary. „Kiedyś odgrażałam się, że będę miała trójkę dzieci, i ...słowa dotrzymałam. W moim wypadku sprawdziło się powiedzenie: »Uważaj o czym marzysz, bo może się spełnić«”, mówi w rozmowie z Magdaleną Jabłońską-Borowik dla magazynu Party. Jaką mamą jest Małgosia Socha?

Jak Małgosia Socha wychowuje swoje dzieci?

Małgosia Socha jest mamą dwóch córeczek. W najnowszym wywiadzie aktorka ujawnia, jak wyglądało jej dzieciństwo: „Mój tata był wojskowym, wyznawał zasadę, że dzieciom trzeba wyznaczyć zasady i wymagać od nich posłuszeństwa. Całe życie słyszałam, że dzieci i ryby głosu nie mają, wiec walka o swoje, publiczne wystąpienia i wychodzenie przed szereg nie leżały w mojej naturze. W dorosłym życiu się tego nauczyłam, ale walkę o swoje racje zawsze toczę w białych rękawiczkach”, mówi w wywiadzie dla Party

A jak sama wychowuje swoje dzieci? Czy model wychowywania wyniesiony z domu aktorka przenosi na swoje dzieci? „Bycie mamą to szalenie trudna sprawa. Najłatwiej jest oceniać, kiedy nie ma się swoich dzieci, wtedy jest się mądrzejszym i wie się najwięcej. Kiedyś mi się wydawało, że jako mama będę dyscyplinująca, konsekwentna, wyznaczająca granice. Zaznaczam: wydawało mi się”, mówi z uśmiechem.

Aktorka mówi sama o sobie, że jest „konsekwentnie niekonsekwentna”, a wychowywanie dzieci to tak naprawdę umiejętność przesuwania granicy: „Dziecko naturalnie próbuje przesuwać granice, sprawdzać, na ile może sobie pozwolić. Czy i na ile mu się to uda, zależy wyłącznie od nas. Uważam, że rodzice powinni częściej dyscyplinować siebie niż swoje dzieci”, wyznaje dla Party.

Małgosia Socha przeciwniczką technologii

Małgorzata Socha stara się wychowywać dzieci po swojemu, ale nie idzie w duchem czasu. Aktorka jest przeciwna temu, by dzieci w tak młodym wieku zamiast spędzać czas z rodzicami, siedzą przed komputerem. „W tej kwestii jestem bardzo konsekwentna. Moim zdaniem dzieci, które korzystają z takich urządzeń, mają później problem ze skupieniem się. Tracą kontakt z rzeczywistością albo się od niej odcinają. Tablet nie rozwija ani umysłu, ani sprawności manualnej”, mówi Małgosia Socha.

Na co dzień stawiam na planszówki, wspólne wycinanie, naklejanki, lepienie z plasteliny i zabawy na świeżym powietrzu

Jak w takim razie dzieci Małgosi Sochy spędzają czas? „Kreskówki, ze względu na ich treść, też przepuszczam przez swoją cenzurę. Na co dzień stawiam na planszówki, wspólne wycinanie, naklejanki, lepienie z plasteliny i zabawy na świeżym powietrzu. Ale nie jestem taka najgorsza! (śmiech) Razem z Zosią oglądam bajki Disneya. Bywa, że w domu zamieniamy się rolami: moja córka występuje, a ja jestem widzem. Te występy mnie bawią i rozczulają”, zdradza.

Dzieci Małgosi Sochy

Aktorka Na Wspólnej niebawem po raz trzeci zostanie mamą. Jak na razie nie wiadomo, jakiej płci będzie trzecie dziecko gwiazdy. Socha przyznaje jednak, co jest dla niej najistotniejsze w wychowywaniu córek: 

„Najważniejsze jest dla mnie to, by wyrosły na samodzielne, niezależne kobiety, które same podejmują decyzje i biorą za nie odpowiedzialność. By były to wybory podyktowane sercem, a nie chęcią zadowolenia innych, przekonaniem, że tak wypada”, po czym dodaje: „Chciałabym, żeby dziewczynki zdobyły wykształcenie, stały się obywatelkami świata otwartymi na inne kultury, innych ludzi. Żeby były szczęśliwe!”  

1/5
Małgorzata Socha FB
Copyright @Instagram @malgosia_socha
1/5

Małgorzata Socha nie publikuje w sieci zbyt wielu intymnych zdjęć. Na Instagramie aktorki nie znajdziemy więc zdjęć jej córek. Małgorzata Socha w ten sposób chce zapewnić swoim dzieciom choć odrobinę prywatności. To się ceni!

2/5
Małgorzata Socha, Viva! 2012
Copyright @Mateusz Stankiewicz
2/5

Małgosia Socha jest mamą dwóch córek - Basi i Zosi. „Najważniejsze jest dla mnie to, by wyrosły na samodzielne, niezależne kobiety, które same podejmują decyzje i biorą za nie odpowiedzialność. By były to wybory podyktowane sercem, a nie chęcią zadowolenia innych, przekonaniem, że tak wypada”, mówi.

3/5
Małgosia Socha, VIVA! sierpień 2016
Copyright @Mateusz Stankiewicz/ AF PHOTO
3/5

Czy model wychowywania wyniesiony z domu Socha przenosi na swoje dzieci? „Bycie mamą to szalenie trudna sprawa. Najłatwiej jest oceniać, kiedy nie ma się swoich dzieci, wtedy jest się mądrzejszym i wie się najwięcej. Kiedyś mi się wydawało, że jako mama będę dyscyplinująca, konsekwentna, wyznaczająca granice. Zaznaczam: wydawało mi się”, mówi z uśmiechem.

4/5
Małgorzata Socha w trzeciej ciąży
Copyright @PIOTR PORĘBSKI/METALUNA
4/5

„Całe życie słyszałam, że dzieci i ryby głosu nie mają, wiec walka o swoje, publiczne wystąpienia i wychodzenie przed szereg nie leżały w mojej naturze. W dorosłym życiu się tego nauczyłam, ale walkę o swoje racje zawsze toczę w białych rękawiczkach”, mówi Małgosia Socha wywiadzie dla Party

5/5
Małgorzata Socha, ambasadorka Apart
Copyright @mat. prasowe Apart
5/5

Aktorka Na Wspólnej niebawem po raz trzeci zostanie mamą. Jak na razie nie wiadomo, jakiej płci będzie trzecie dziecko Małgosi Sochy.  Czy tym razem będzie chłopiec?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.