Z ŻYCIA GWIAZD

Małgorzata Socha o restrykcyjnym wychowywaniu dzieci: „W tej kwestii jestem konsekwentna”

Jaką mamą jest Małgosia Socha?

Gabriela Czernecka 28 marca 2018 09:45

To już oficjalne: Małgorzata Socha spodziewa się dziecka. Aktorka Przyjaciółek i Na Wspólnej jest w trzeciej ciąży. Jeszcze jesienią tego roku na świecie pojawi się kolejne dziecko gwiazdy. Małgosia Socha jest już mamą dwóch dziewczynek - Zofii i Barbary. „Kiedyś odgrażałam się, że będę miała trójkę dzieci, i ...słowa dotrzymałam. W moim wypadku sprawdziło się powiedzenie: »Uważaj o czym marzysz, bo może się spełnić«”, mówi w rozmowie z Magdaleną Jabłońską-Borowik dla magazynu Party. Jaką mamą jest Małgosia Socha?

Jak Małgosia Socha wychowuje swoje dzieci?

Małgosia Socha jest mamą dwóch córeczek. W najnowszym wywiadzie aktorka ujawnia, jak wyglądało jej dzieciństwo: „Mój tata był wojskowym, wyznawał zasadę, że dzieciom trzeba wyznaczyć zasady i wymagać od nich posłuszeństwa. Całe życie słyszałam, że dzieci i ryby głosu nie mają, wiec walka o swoje, publiczne wystąpienia i wychodzenie przed szereg nie leżały w mojej naturze. W dorosłym życiu się tego nauczyłam, ale walkę o swoje racje zawsze toczę w białych rękawiczkach”, mówi w wywiadzie dla Party

A jak sama wychowuje swoje dzieci? Czy model wychowywania wyniesiony z domu aktorka przenosi na swoje dzieci? „Bycie mamą to szalenie trudna sprawa. Najłatwiej jest oceniać, kiedy nie ma się swoich dzieci, wtedy jest się mądrzejszym i wie się najwięcej. Kiedyś mi się wydawało, że jako mama będę dyscyplinująca, konsekwentna, wyznaczająca granice. Zaznaczam: wydawało mi się”, mówi z uśmiechem.

Aktorka mówi sama o sobie, że jest „konsekwentnie niekonsekwentna”, a wychowywanie dzieci to tak naprawdę umiejętność przesuwania granicy: „Dziecko naturalnie próbuje przesuwać granice, sprawdzać, na ile może sobie pozwolić. Czy i na ile mu się to uda, zależy wyłącznie od nas. Uważam, że rodzice powinni częściej dyscyplinować siebie niż swoje dzieci”, wyznaje dla Party.

Małgosia Socha przeciwniczką technologii

Małgorzata Socha stara się wychowywać dzieci po swojemu, ale nie idzie w duchem czasu. Aktorka jest przeciwna temu, by dzieci w tak młodym wieku zamiast spędzać czas z rodzicami, siedzą przed komputerem. „W tej kwestii jestem bardzo konsekwentna. Moim zdaniem dzieci, które korzystają z takich urządzeń, mają później problem ze skupieniem się. Tracą kontakt z rzeczywistością albo się od niej odcinają. Tablet nie rozwija ani umysłu, ani sprawności manualnej”, mówi Małgosia Socha.

Na co dzień stawiam na planszówki, wspólne wycinanie, naklejanki, lepienie z plasteliny i zabawy na świeżym powietrzu

Jak w takim razie dzieci Małgosi Sochy spędzają czas? „Kreskówki, ze względu na ich treść, też przepuszczam przez swoją cenzurę. Na co dzień stawiam na planszówki, wspólne wycinanie, naklejanki, lepienie z plasteliny i zabawy na świeżym powietrzu. Ale nie jestem taka najgorsza! (śmiech) Razem z Zosią oglądam bajki Disneya. Bywa, że w domu zamieniamy się rolami: moja córka występuje, a ja jestem widzem. Te występy mnie bawią i rozczulają”, zdradza.

Dzieci Małgosi Sochy

Aktorka Na Wspólnej niebawem po raz trzeci zostanie mamą. Jak na razie nie wiadomo, jakiej płci będzie trzecie dziecko gwiazdy. Socha przyznaje jednak, co jest dla niej najistotniejsze w wychowywaniu córek: 

„Najważniejsze jest dla mnie to, by wyrosły na samodzielne, niezależne kobiety, które same podejmują decyzje i biorą za nie odpowiedzialność. By były to wybory podyktowane sercem, a nie chęcią zadowolenia innych, przekonaniem, że tak wypada”, po czym dodaje: „Chciałabym, żeby dziewczynki zdobyły wykształcenie, stały się obywatelkami świata otwartymi na inne kultury, innych ludzi. Żeby były szczęśliwe!”  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.