brytyjska rodzina królewska, oficjalne zdjęcie rodziny królewskiej
Fot. Instagram @kensingtonroyal
O TYM SIĘ MÓWI

To naprawdę wzruszający gest! Dzieci Kate i Williama podziękowały lekarzom

Zobaczcie, jak wyrosły!

Sabina Zięba 26 marca 2020 22:15
brytyjska rodzina królewska, oficjalne zdjęcie rodziny królewskiej
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Koronawirus w niezwykle szybkim tempie rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty. Nikt nie spodziewał się jednak, że w konsekwencji sparaliżuje normalne życie na całym świecie. Zakażenia dotykają obecnie nie tylko starszych, schorowanych czy biednych, ale również młodych ludzi i gwiazdy. Wirus dotarł nawet do brytyjskiej rodziny królewskiej - badania wykazały, że zarażony nim został książę Karol. Teraz na piękny gest zdobyły się jego wnuki. George, Charlotte i Louis podziękowały lekarzom.

George, Charlotte i Louis dziękują służbie zdrowia

Aktualnie lekarze na całym świecie zmagają się z setkami pacjentów, dyżurami, które trwają kilkanaście godzin oraz skrajnym zmęczeniem. Codziennie podejmują nierówną walkę z chińską chorobą, mimo tego że są wówczas najbardziej narażeni na zakażenie. Uważa się ich za prawdziwych bohaterów i wiele osób zapragnęło im podziękować. W okazaniu wdzięczności nie przeszkadza kwarantanna ani zalecane pozostanie w domach. Uznanie widać w mediach społecznościowych, a także... na balkonach oraz podwórkach.

W wielu państwach ludzie otwierają okna i klaszczą w podziękowaniu lekarzom. W Anglii w akcji Clap For Our Carers wzięli udział książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis. W czwartek 26 marca kilka minut po godzinie 20 urocze wideo zostało opublikowane na Instagramie Kensington Palace. Widzimy w nim trójkę rodzeństwa uderzającą o swe dłonie z wdzięczności. Dzieci stoją obok siebie prawdopodobnie na terenie rezydencji Anmer Hall w Norfolk, gdzie aktualnie przebywa księżna Kate i książę William.

Filmik opatrzono podpisem: „Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom, lekarzom pierwszego kontaktu, farmaceutom, wolontariuszom i pozostałemu personelowi NHS niestrudzenie pracującym na rzecz osób dotkniętych #COVID19: dziękuję”.

Pod postem momentalnie zaroiło się od komentarzy wzruszonych obywateli. Czytamy m. in. „Łał !!!!! Uwielbiam to! Dobra robota Kensington Royal, to naprawdę coś”, „Dziękuję! Jestem pracownikiem NHS. Szlochałem dziś na ulicach, słysząc oklaski i wiwaty od moich sąsiadów!” czy „Spójrzcie na małego Louisa! Tak bardzo uroczy. Dziękuję za opublikowanie tego”.

Też uważacie, że to wzruszający gest? Zobaczcie, jak urośli!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Jednorożec księżniczka Charlotte, książę George
Fot. Associated Press/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.