Bill Gates dzieci
Fot. Jamie McCarthy/Getty Images for Bill & Melinda Gates Foundation
O TYM się mówi!

Dziedzice wielomilionowej fortuny. Kim są dzieci Billa Gatesa?

Jennifer, Rory i Phoebe wyszły już spod skrzydeł bogatych rodziców

Gabriela Czernecka 19 października 2021 16:47
Bill Gates dzieci
Fot. Jamie McCarthy/Getty Images for Bill & Melinda Gates Foundation

Rodzina Billa Gatesa ma powody do świętowania. Najstarsza córka słynnego przedsiębiorcy właśnie stanęła na ślubnym kobiercu. Nic dziwnego, że oczy całego świata skupiły się na dziedzicach fortuny milionera. Ten ma jednak trójkę dzieci - Jennifer, Rory’ego i Phoebe. Czym zajmują się dzieci Billa Gatesa? Sprawdzamy! 

Dzieci Billa Gatesa - kim są i czym się zajmują?

Bill Gates i Melinda Gates wspólnie wychowują trójkę dzieci. Para właśnie wydała najstarszą pociechę za mąż. 25-letnia Jennifer Gates stanęła na ślubnym kobiercu u boku 30-letniego Nayela Nassara. Para jest razem od lat, dwukrotnie ślubowali sobie miłość. Pierwsza ceremonia odbyła się 15 października w obrządku muzułmańskim, bowiem wybranek Jennifer jest wyznania islamskiego. Druga ceremonia odbyła się dzień później i miała charakter cywilny.

Zobacz: Tak wyglądał ślub najstarszej córki Billa Gatesa! Jennifer prezentowała się zjawiskowo

Choć Bill i Milanda Gatesowie niedawno się rozwiedli tego dnia oboje mieli przyjemność poprowadzić córkę do ołtarza. Para dała się już poznać jako postępowi rodzice, ale też tacy, którzy mimo możliwości nie rozpieszczają swoich dzieci. Bill Gates otwarcie mówił w wywiadach, że Phoebe, Jennifer i Rory nie są rozpieszczani. Milioner przyznał, że nie zapisał dzieciom w spadku całej fortuny. To ma im dać do zrozumienia, że sami musza zawalczyć o swoje życie, a nie czekać na gotowe. 

Małżeństwo Gatesów chętnie pokazywało swoim dzieciom, jak wygląda prawdziwe życie. Często podróżowali więc z nimi do krajów Trzeciego Świata, uczyły się pomagać i zachęcani byli do rozwijania swoich pasji i talentów. Bill Gates w rozmowie z The Mirror przyznał, że jego dzieci od małego miały ograniczony kontakt z technologią: „Często ustalamy godzinę, po której nie ma czasu przed ekranem, co w ich przypadku pomaga im zasnąć o rozsądnej godzinie”, mówił przed laty. Jak widać zasady, jakie wprowadził Bill Gates dzieciom poskutkowały, bowiem każde z nich świetnie sobie radzi. Co wiadomo więc o Jennifer, Phoebe i Rorym? 

Zobacz także: Bill i Melinda Gates rozwiedli się. Po 27 latach ich małżeństwo przeszło do historii

Najstarsza córka Billa Gatesa - kim jest Jennifer Gates?

Jennifer Gates urodziła się 26 kwietnia 1996 roku. Podobnie jak ojciec, ukończyła Lakeside High School w Seatle. Dziś jest studentką medycyny, w wolnym czasie rozwija swoją pasję, jaką jest jeździectwo. Jennifer od szóstego roku życia jeździ konno, a dziś konkuruje na arenie międzynarodowej na poziomie Grand Prix. Swoją pasję dzieli z mężem, który również jeździ konno i bierze udział w zawodach. Zakochani chętnie dzielą się wspólnymi zdjęciami w sieci, publikując romantyczne fotografie w social mediach.

Bill gates córka
Fot. fotopress/Getty Images)

Syn Billa Gatesa - co dziś robi Rory?

Rory Gates jest jedynym synem Billa Gatesa i Mirandy Gates. Urodził się 23 maja 1999 roku. Jeszcze do niedawna niewiele było o nim wiadomo, ale jakiś czas temu żona Billa Gatesa z okazji osiemnastych urodzin syna ujawniła kilka szczegółów na jego temat: Rory jest inteligentny, oczytany i dogłębnie poinformowany o wielu interesujących go kwestiach. To wspaniały syn i brat. Odziedziczył po rodzicach obsesyjną miłość do łamigłówek. Ale jedną z rzeczy, które sprawiają, że jestem najbardziej dumna, jest to, że Rory jest feministą. (…)” , napisała na Instagramie. Syn Billa Gatesa studiuje prawo na Uniwersytecie w Chicago, ale w przeciwieństwie do sióstr nie posiada kont w social mediach.

Phoebe Adele Gates - najmłodsza córka Billa Gatesa i Mirandy Gates 

Phoebe Adele Gates urodziła się 14 września 2002 roku. Jest aspirującą tanecerką - uczyła się w prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku i Amerykańskiej Szkole Baletowej. Teraz uczy się na Uniwersytecie Stanforda. „Wyrosłaś na tak miłego, pozytywnego i niezwykłego człowieka,  jestem ogromnie dumny z tego, że jestem twoim tatą. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co osiągniesz ”, napisał na Instagramie Bill Gates pod jednym ze zdjęć z córką.   

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…