Dominika Kulczyk, Viva! 10/2020
Fot. Tatiana Jachyra
O TYM SIĘ MÓWI

Dominika Kulczyk długo nie wiedziała, że jest bogata. Uświadomiły ją media

Tak szczera jeszcze nie była. Dominika Kulczyk ujawnia swoje tajemnice!

Gabriela Czernecka 26 czerwca 2021 07:37
Dominika Kulczyk, Viva! 10/2020
Fot. Tatiana Jachyra

Dominika Kulczyk zdobyła się na szczere wyznanie! Opowiedziała między innymi o tym, że przez długi czas nie zdawała sobie sprawy z tego, jak duży majątek posiada jej ojciec, Jan Kulczyk. Co ciekawe, uświadomiły ją o tym media! Jak czuje się jako najbogatsza Polka?  O tym, co sądzi o rankingach najbogatszych i jak wyglądało jej dzieciństwo mówi w magazynie Forbes.

Dominika Kulczyk o rankingach najbogatszych

Dominika Kulczyk rzadko mówi o swoim życiu prywatnym. Od czasu do czasu zdarza się jej robić wyjątek. Tak jest i tym razem. W rozmowie z magazynem Forbes opowiedziała o tym, że długo nie wiedziała, jak wielkim majątkiem dysponuje jej rodzina. Zdała sobie sprawę z tego dopiero gdy była nastolatką. „Zawsze miałam poczucie, że mam świetnych rodziców, najlepszych, jacy mogli mi się zdarzyć. I nie miał tu żadnego znaczenia nasz status materialny, bo jako dziecko nie odczuwałam go aż tak mocno, choć oczywiście czułam, że niczego nam nie brakuje. O tym, że mój tato jest najbogatszy w Polsce, dowiedziałam się w wieku 15 lat, gdy „Wprost” zrobił pierwszy taki ranking. Moja mama była poważnie zatroskana, że pozwalamy umieścić się „na świeczniku”. Tata zaczął się wszystkim z bogactwem kojarzyć i my, jako rodzina, zaczęliśmy być przez ten pryzmat postrzegani”, ujawnia Dominika Kulczyk. 

Zobacz również: Dominika Kulczyk: „Zrozumiałam, że zmiana jest kobietą i kobieta jest bardzo często źródłem zmian”

W najnowszym zestawieniu magazynu, Dominika Kulczyk znalazła się na piątym miejscu rankingu. Jej majątek wyceniany jest na 7,5 mld złotych. Jak komentuje wyróżnienie? „To tylko ranking, nie można myśleć tymi kategoriami, bo to ogranicza. Gdyby był dla mnie ważny, nie podzieliłabym się z bratem majątkiem z obawy, że oboje spadniemy z piedestału”, mówi dla magazynu Forbes.

Dominika Kulczyk podkreśliła, że zawsze dąży do czegoś więcej. Nie było jej łatwo poradzić sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Inwestuje, udziela się charytatywnie, prowadzi program Efekt Domina. „Nie wyobrażałam sobie życia, w którym jestem miłą dziewczynką od wydawania kasy – uśmiechającą się i ładnie wyglądającą na wielkich rautach zdominowanych przez facetów. Ja jestem czymś dużo więcej i zawsze chciałam być dużo bardziej”, mówi wprost. 

Zobacz również: Dominika Kulczyk od lat pomaga, a wciąż spotyka się z hejtem... Teraz zamieściła mocny wpis

Choć może pozwolić sobie na nie pracowanie do końca życia, to swoją swoją popularność i majątek wykorzystuje w słusznych sprawach, bo jak mówi: „Zastanawiałam się, czy poradzę sobie w biznesie. Teoretycznie mogłam spakować walizki i wyjechać z dziećmi w ciepłe kraje. Ale to by była najprostsza droga. Pomyślałam, niby dlaczego miałoby mi się nie udać? Nic nie zmienisz, jeśli się nie odważysz”.  

Dominika Kulczyk, Viva! 10/2020
Fot. Tatiana Jachyra

Dominika Kulczyk, Viva! 10/2020
Fot. Tatiana Jachyra

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.