Księżniczka Eugenia nie chce dla syna tytułu królewskiego
Fot. Julian Parker/UK Press via Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Syn Eugenii nie będzie miał tytułu królewskiego. Księżniczka nie chce przyjąć propozycji Elżbiety II

„Jest nieugięta”, donoszą brytyjskie media

Ksenia Krasko 12 lutego 2021 20:33
Księżniczka Eugenia nie chce dla syna tytułu królewskiego
Fot. Julian Parker/UK Press via Getty Images

Księżniczka Eugenia i jej mąż, Jack Brooksbank, właśnie zostali rodzicami! Radosną nowinę o powiększeniu brytyjskiej rodziny królewskiej potwierdziła sama wnuczka Elżbiety II, publikując urocze zdjęcie na swoim Instagramie. Według mediów, Eugenia ósmego lutego udała się do szpitala Portland, a dziewiątego lutego o poranku urodziła syna. Dziewiąty prawnuk monarchini zajmuje 11. miejsce w kolejce do tronu, ale zgodnie z doniesieniami Daily Mail, prawdopodobnie nie otrzyma tytułów królewskich.

Syn księżniczki Eugenii nie będzie miał tytułów królewskich

Młodzi rodzice nie ujawnili jeszcze, jakie imię otrzyma ich syn, ale eksperci są zgodni, że chłopiec zostanie nazwany na cześć jednego z krewnych, ponieważ jest to tradycja brytyjskiej rodziny królewskiej. Pod uwagę brane są imiona Filip, Arthur, Godfrey, Henry, Edward, William i Andrew.

Nie można jednak wykluczyć, że księżniczka Eugenia zrezygnuje z tego zwyczaju, wzorując się na Meghan i Harrym, którzy wybrali „zwykłe” imię dla swojego dziecka. Jak donosi brytyjska prasa, wnuczka Elżbiety II postanowiła zainspirować się parą w jeszcze jednej sprawie. Jej syn, podobnie jak Archie, będzie prowadził życie zwykłego obywatela.

Pomimo propozycji królowej, Eugenia nie zgadza się na przywileje dla chłopca, dlatego dziewiąty prawnuk monarchini nie otrzyma tytułu, i chociaż jest jedenasty w kolejce do tronu, nie będzie pełnił obowiązków królewskich. Jak donosi Daily Mail, księżniczka chce zapewnić dziecku spokojną przyszłość, pozbawioną skandali i nieustannego zainteresowania mediów. Sama prowadzi takie życie, koncentrując się na karierze, a nie na monarchii.

„Jest nieugięta i chce trzymać swoje dziecko z dala od centrum uwagi. Nie przejmie również patronatów pozostawionych przez Harry’ego i Meghan, i nie będzie ich zastępować podczas publicznych wydarzeń”, przekazał anonimowy informator dziennika. Jak dodał, Eugenia i jej siostra Beatrice będą angażować się w działania organizacji charytatywnych, ale „na tym skończą się ich królewskie obowiązki”.

Carolyn Harris, autorka książki Raising Royalty, wskazuje na jeszcze jeden powód, dla którego syn Eugenii nie otrzyma tytułu. Chodzi o wieloletnią zasadę, która mówi, że tytuły królewskie dziedziczone są po ojcu, a Jack Brooksbank nie jest członkiem rodziny królewskiej. „Dzieci Eugenii nie będą miały tytułów, chyba że królowa Elżbieta II zdecyduje się nadać tytuł hrabiowski Jackowi”, wytłumaczyła w jednym z wywiadów. 

Źródło: Daily Mail, Hello, Plotek

Księżniczka Eugenia i królowa Elżbieta II w Ascot, 2013 rok

Księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.