Książę William i księżna Kate
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate i książę William odmówili spotkania z Donaldem Trumpem!

Dlaczego nie chcieli go poznać?

Weronika Kostyra 16 lipca 2018 19:30
Książę William i księżna Kate
Fot. East News

Wizyta Donalda Trumpa w Wielkiej Brytanii była z pewnością przełomowym wydarzeniem. Po upływie 1,5 roku od objęcia prezydentury Stanów Zjednoczonych oficjalnie dostąpił zaszczytu poznania królowej Elżbiety II. Tak jak wcześniej przypuszczano, nie obyło się bez wpadek. Krytykowano strój i niewłaściwe zachowanie prezydenta, ale w oczy rzucał się jeszcze jeden szczegół – poza królową żaden członek rodziny królewskiej nie spotkał się z Trumpem.

Rodzina królewska nie spotkała się z Donaldem Trumpem

Wciąż pamiętamy zdjęcia Baracka Obamy z wizyty w Londynie – księżna Kate i książę William przyjęli byłego prezydenta USA i jego żonę we własnym domu, czyli pałacu Kensington. Przy spotkaniu obecny był także dwuletni wówczas książę George, który witał się z parą prezydencką ubrany w szlafrok. Tym razem nie mogliśmy liczyć na podobny widok.

Z Donaldem Trumpem nie spotkali się ani William i Kate, ani Harry i Meghan, nawet książę Filip, małżonek królowej nie towarzyszył jej. Okazuje się, że kontrowersyjny polityk nie jest popularny nie tylko wśród zwykłych Brytyjczyków. Także rodzina królewska jest mu niechętna, choć zazwyczaj pozostaje w podobnych sytuacjach neutralna. Dlaczego?

Donald Trump słynie z licznych wpadek i kontrowersyjnych  wypowiedzi, a te nie zostają zapomniane. W przeszłości miliarder obraził zarówno księżną Kate, jak i zmarłą księżną Dianę. Rodzina królewska nie zapomniała mu tego: „Ani Karol, ani William nie chcieli spędzić ani minuty w towarzystwie Donalda Trumpa, bo obaj się go brzydzą. Karol myśli, że jest kompletnym bufonem i wierzy, że jego spojrzenie na środowisko i zmiany klimatu są jednocześnie niebezpieczne i niemoralne. William jest zniesmaczony jego komentarzami pod adresem księżnej Diany, które wygłaszał w przeszłości i dał jasno do zrozumienia, że nie zamierza przebywać w tym samym pomieszczeniu co ten człowiek, nie mówiąc już o ściskaniu jego ręki czy rozmowie. W ten sposób królowa została sama, bo książę Filip wycofał się z podobnych obowiązków”, podaje serwis Hollywood Life.

Wszystko wskazuje na to, że kolejna wizyta w Wielkiej Brytanii nie nastąpi w najbliższej przyszłości… 

Barack Obama i mały książę George w szlafroku
Fot. Kensington Palace/Pete Souza/White House Photographer/PA Wire/EasNews

Donald Trump upokorzył krolową Elżbietę II i zaliczył trzy wpadki
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?