O TYM SIĘ MÓWI

Wytykają Ewie Chodakowskiej, że nie ma dzieci. Trenerka stanowczo odpowiedziała

Dlaczego nie chce zostać matką?

Sabina Zięba 29 maja 2020 12:30

Ewa Chodakowska to bez wątpienia silna i szczęśliwa kobieta - jest w kochającym związku, spełnia się zawodowo, nie narzeka na zdrowie, realizuje marzenia. Wielu mogłoby się wydawać, że jedynym czego jej brakuje jest pełna rodzina. Mimo 38 lat nie ma ona bowiem dzieci i jak na razie ich nie planuje. Z jakiego powodu?

Ciąża Ewy Chodakowskiej

Już od 2013 roku Ewa Chodakowska jest w związku małżeńskim z Lefterisem Kavoukisem. Mimo upływu  lat nie posiadają dzieci i, jak się okazuje, w najbliższym czasie nie mają takiego zamiaru. Trenerka nie ukrywa swojego zdenerwowania pytaniami fanów, którzy dociekają, kiedy planują powiększyć rodzinę. W jednym ze swoich wpisów przyznała nawet, że ma wrażenie, że niektórym przeszkadza to, że nie ma pociechy.

27 maja, czyli dzień po Dniu Matki, po raz kolejny odniosła się do wszelkich domysłów, kiedy zajdzie w ciążę. Gwiazda na swoim koncie na Instagramie napisała: „Co chwila dostaję bęcki za to, że nie jestem mamą. Wiele osób próbuje mi dać do zrozumienia, że jestem niekompletna, że jestem niewystarczająca. Hmm… Swoich dzieciaków nie mam, ale pożyczam te od siostry i kocham, kocham nad życie. Może pora przestać mówić innym, jak powinni żyć. Może najwyższa pora zacząć żyć własnym życiem. To może okazać się szalenie trudne, bo kiedy analizujemy nasze życie, zauważamy rzeczy, które zamietliśmy pod dywan, schowaliśmy do szafy, których się boimy, o których nie chcemy pamiętać. Warto się nad nimi pochylić”.

Trenerka równocześnie dodała, że to nie jest tak, że z mężem od dłuższego czasu starają się o dziecko, którego nie mogą mieć. Jest to jej świadomie podjęta decyzja. Jej wybór, że jeszcze nie chce zajmować się macierzyństwem. Uważa także, że komentarze oceniające podobny styl życia są niezwykle krzywdzące. Wyjawiła: „To nie tak kochane, że latami staram się o dziecko, którego nie mogę mieć. To, jak wygląda moje życie jest moim świadomym wyborem. Natomiast nie wyobrażam sobie takich komentarzy w stronę kobiety, której największym pragnieniem jest dziecko, a którego nie może mieć. Nie wyobrażam sobie bólu i cierpienia. To bardzo niesprawiedliwe”.

Pod postem pojawiły się komentarze wspierające Chodakowską. Wiele kobiet pisze m. in. „Jeśli człowiek jest szczęśliwy, jest wtedy spełniony. Czy to z dziećmi czy bez” czy „A kiedy ma się jedno dziecko, to kiedy drugie, bo to pierwsze przecież nieszczęśliwe bez rodzeństwa itd. Próba dogodzenia wszystkim dookoła zawsze kończy się źle”. Zgadzacie się z nimi?  

Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, VIVA! lipiec 2013
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.