Davide Renne
Fot. Moschino Instagram/@moschino
Pożegnanie

Nie żyje dyrektor kreatywny Moschino. Davide Renne zmarł kilka dni po objęciu stanowiska

Przed śmiercią trafił na oddział intensywnej terapii

Marta Nawacka 10 listopada 2023 20:24
Davide Renne
Fot. Moschino Instagram/@moschino

W wieku 46 lat zmarł włoski projektant mody, Davide Renne. Na początku listopada mężczyzna objął stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Moschino. Wiadomo, że przed śmiercią znajdował się na oddziale intensywnej terapii. Przykra informacja pojawiła się na profilu marki na Instagramie.

David Renne nie żyje

10 listopada 2023 media obiegła przykra wiadomość o śmierci znanego i cenionego włoskiego projektanta. Davide Renne rozwijał swoją karierę pracując dla marki Gucci, gdzie przez prawie dwadzieścia lat pełnił funkcję szefa działu projektowania. W 2004 roku dołączył do domu mody i przez niemal cztery lata pracował u boku Alessandra Dell’Acqua. Nazywał go pierwszym nauczycielem i mentorem. Na początku listopad został dyrektorem kreatywnym domu mody Moschino. „Z głębokim smutkiem Moschino ogłasza, że Davide Renne zmarł 10 listopada 2023 r. w Mediolanie”, napisano na instagramowym profilu marki.

Czytaj też: Gdy straciła tatę, pierwsze kroki skierowała do stajni. Dwa lata wcześniej Grzegorz Ciechowski kupił jej własnego wierzchowca

Davide Renne nie żyje. Kilka dni temu został dyrektorem kreatywnym Moschino

Ceniony projektant zastąpił na stanowisku Jeremy'ego Scotta, który przez wiele lat był związany z marką Moschino i miał być czwartym w historii dyrektorem kreatywnym włoskiego domu mody. Niestety, zaledwie tydzień po objęciu nowych obowiązków zawodowych media poinformowały o jego śmierci... Wiadomo, że przed śmiercią Davide Renne znajdował się na oddziale intensywnej terapii. Gdy odszedł, miał zaledwie 46 lat.

„Nie ma słów, aby opisać ból, jaki odczuwamy w tym momencie. Davide dołączył do nas zaledwie kilka dni temu. Nagła choroba odebrała nam go zbyt wcześnie. Wciąż nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Pracowaliśmy nad ambitnym projektem, w atmosferze entuzjazmu i optymizmu na przyszłość. Składamy najgłębsze wyrazy współczucia jego rodzinie i przyjaciołom”, poinformował Massimo Ferretti, prezes wykonawczy Moschino na Instagramie. Bliskim Davide Renne składamy najszczersze kondolencje.  

Zobacz także: Rak zaatakował, gdy rozpadało się jej małżeństwo. Małgorzata Pieńkowska dostała drugie życie

Davide Renne
Fot. Davide Renne Instagram/@daviderenne

Davide Renne

Davide Renne
Fot. Moschino Instagram/@moschino

Davide Renne

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.