Dariusz Gnatowski
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
WSPOMNIENIE

Dariusz Gnatowski obchodziłby 60. urodziny. Bliscy aktora uczcili jego pamięć w wyjątkowy sposób

Wzruszający gest krakowskiego Teatru STU

Ksenia Krasko 25 maja 2021 10:20
Dariusz Gnatowski
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Dariusz Gnatowski, niezapomniany Arnold Boczek z serialu „Świat według Kiepskich”, odszedł nagle w październiku zeszłego roku. Jego śmierć poruszyła środowisko filmowo-teatralne, ponieważ był niezwykle lubianym artystą... 24 maja świętowałby 60. urodziny. Przyjaciele aktora i jego żona, Anna Gnatowska, w wyjątkowy sposób uczcili pamięć zmarłego.

Bliscy uczcili pamięć Dariusza Gnatowskiego. Wzruszający gest

Dariusz Gnatowski przez wiele lat związany był z krakowskim Teatrem Scena STU. Właśnie w tym miejscu zostało posadzone drzewo, upamiętniające aktora. Grab nazwano jego pseudonimem. „W mitologii słowiańskiej jest drzewem, które chroni przed złymi mocami i złymi duchami. Od dzisiaj „Gnat” będzie nas chronił przed wszelkim złem”, przekazał Krzysztof Pluskota, dyrektor teatru.

Zobacz: Andrzej Grabowski wzruszająco o Dariuszu Gnatowskim: „Zawsze będę to pamiętał...”

W wydarzeniu wzięła udział Anna Gnatowska, żona zmarłego aktora. Przyznała, że 60. urodziny męża miały wyglądać inaczej. „Chciałam, żeby był ze mną, żebyśmy świętowali. On na te urodziny bardzo czekał. Stało się, jak się stało”.

Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, dodał, że drzewo to „świetny sposób na upamiętnienie nie tylko działalności artystycznej Dariusza Gnatowskiego, ale i po prostu wspaniałego człowieka”.

Drzewo upamiętniające Dariusza Gnatowskiego przed Teatrem STU w Krakowie

Dariusz Gnatowski. Bliscy aktora posadzili drzewo na jego cześć
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Anna Gnatowska, żona Dariusza Gnatowskiego

Dariusz Gnatowski. Bliscy aktora posadzili drzewo na jego cześć
Fot. AKPA

Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat

Dariusz Gnatowski urodził się w Rudzie Śląskiej, ale dorastał w Zabrzu. W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i od tego samego roku związany był z Teatrem STU. W 2015 roku obchodził 30-lecie pracy artystycznej.

Zobacz: Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Bliscy pożegnali aktora w Krakowie...

W październiku zeszłego roku trafił nagle do szpitala z rozpoznaniem niewydolności oddechowej. Później poinformowano, że aktor miał zapalenie płuc, wykryto u niego również koronawirusa. Miał 59 lat. 

Dariusz Gnatowski
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.