Ewa Żmijewska, córka Artura Żmijewskiego
Fot. Bartosz Krupa/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Córka Artura Żmijewskiego nie poszła w ślady ojca! Czym się zajmuje? 

Ewa Żmijewska skupia się na swojej karierze muzycznej

Olga Figaszewska 19 sierpnia 2022 20:00
Ewa Żmijewska, córka Artura Żmijewskiego
Fot. Bartosz Krupa/East News

Artur Żmijewski jest szczęśliwym ojcem trójki pociech. Najstarsza córka aktora, Ewa poszła własną drogą i związała swoją przyszłość z muzyką! Młoda artystka publikuje w sieci utwory, które tworzy ze swoją życiową partnerką, Shandy Casper. Miesiąc temu ukazał się ich najnowszy singiel "Window of Hope". 

Kim jest córka Artura Żmijewskiego i czym się zajmuje?

Ewa Żmijewska gna za marzeniami i rozwija swoją karierę. Muzyczną wiedzę zdobywała w Stanach Zjednoczonych. 29-latka ukończyła wydział lokalny w Los Angeles College of Music, a także California Institute of the Arts. Dziś artystka tworzy muzykę i pisze teksty utworów.

Przeprowadzka do USA sprawiła, że córka Artura Żmijewskiego mogła zacząć budować swoją przyszłość niezależnie od powiązań z nazwiskiem taty. Była anonimowa. „W Los Angeles skończyłam swoje studia muzyczne, więc właściwie kariera muzyczna i takie życie dorosłe zaczęło się tam. Nikt nie potrafił wymówić mojego nazwiska. Nie wiem, czy było łatwiej, czy trudniej, było inaczej po prostu, bo miałam tam białą kartkę. Nikt nie wiedział nic”, wyznała kilka miesięcy temu w „Dzień Dobry TVN”. Zawsze mogła liczyć na wsparcie najbliższych. Rodzice są z niej niesamowicie dumni, a Artur Żmijewski stał się jej największym fanem.

Artur Żmijewski, Paulina Petrykat, Paulina Żmijewska, Ewa Żmijewska, Warszawa, 24.01.2007 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Artur Żmijewski z żoną Pauliną Żmijewską i córką Ewą Żmijewską, Warszawa, 24.01.2007 rok

„Jestem z niej bardzo dumny. Całym sercem razem z żoną ją wspieramy. To jej decyzja, jej życie. Wiem, że trudno jest wchodzić w dorosłe życie i realizować swoje marzenia. Trzymam za nią mocno kciuki”, podkreślał w jednym z wywiadów dla Dobrego Tygodnia.

Czytaj również: Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska znają przepis na udane małżeństwo

Ewa Żmijewska wraz ze swoją partnerką - Shandrelicą Casper od kilku lat tworzy duet Shandy&Eva. Zespół ma już na swoim koncie debiutancki album pt. Give It A Try. Shandy i Ewa poruszają w swojej twórczości ważne tematy społeczne i sprawy, które leżą im głęboko na sercu. W marcu ubiegłego roku w sieci pojawił się ich utwór Tacy sami, w którym artystki poruszyły problem nietolerancji, przemocy słownej i fizycznej, braku poczucia bezpieczeństwa, samotności… Słowa singla są wymowne, a w teledysku zauważamy kadry z protestów, strajków kobiet i wszechobecną agresję. 

„A my wciąż tacy sami. Zatwardziali do cna. Niczym ostrze nas rani. Walka słów każdego dnia. Bez szacunku do siebie. Obojętni na łzy. Po trupach do celu spełniamy samolubne sny. Tyle bólu, tyle bólu i zawiści.  Modlisz się by twój plan się ziścił. Dobry Bóg ci przecież pomoże wytępić co inne. Ilu ludzi musi żyć dzisiaj w ukryciu. Ile dzieci dziś odbierze sobie życie. Bo nie mają wyboru koloru skóry lub kogo kochają”, słyszymy.

„To, co obecnie dzieje się dookoła nas, jest przerażające. Niestety, historia niczego nas nie nauczyła. Pozostajemy bez wzajemnego szacunku, obojętni na ludzką krzywdę, tworzymy sojusze, bazując na konfliktach i nietolerancji. Nasza piosenka wynika z niezgody na taki stan rzeczy”, cytuje wypowiedź Ewy Żmijewskiej Interia Muzyka.

Córka Artura Żmijewskiego od kilku lat jest w szczęśliwym związku

Relacja Ewy Żmijewskiej i jej partnerki rozpoczęła się od przyjaźni. Panie poznały się w szkole muzycznej w Los Angeles. "Długo przed tym, kiedy stworzyłyśmy duet, byłyśmy najlepszymi przyjaciółkami. Znalazłyśmy się w kręgu osób podobnych do nas, z różnych środowisk, krajów i stanów, które spotkały się w szkole w Kalifornii", opowiadała Shandy Karolinie Błaszkiewicz w wywiadzie dla onet.pl. w lipcu tego roku. Wspólne śpiewanie sprawiło, że zbliżyły się do siebie jeszcze bardziej, wkrótce narodziło się pomiędzy nimi uczucie. 

Od dwóch lat ich domem jest Polska. Ewa Żmijewska wróciła do kraju ze swoją partnerką w okresie pandemii. W procesie przeprowadzkowym dużym wsparciem była dla pary rodzina Ewy. Artur Żmijewski pomógł kupić im mieszkanie w stolicy. Aktor wraz z żoną nieustannie kibicują i pomagają córce. 

Od miesiąca duet Shandy&Eva promuje swój najnowszy singiel "Window of Hope". Utwór dostępny jest m.in. na platformie YouTube.  

Czytaj także: Ewa Żmijewska i Shandy Casper: połączyła je serdeczna przyjaźń i pasja do muzyki. Miłość przyszła później 

Źródło: Interia Muzyka 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…