Ewa Żmijewska Shandrelica Casper historia miłości jak się poznały
Fot. instagram @shandy_and_eva
HISTORIA MIŁOŚCI

Ewa Żmijewska i Shandy Casper: połączyła je przyjaźń i pasja do muzyki. Miłość przyszła później 

Córka Artura Żmijewskiego wyjawiła, jak tata dowiedział się o jej związku

Dorota Falkowska 16 lipca 2022 19:58
Ewa Żmijewska Shandrelica Casper historia miłości jak się poznały
Fot. instagram @shandy_and_eva

Poznały się na studiach muzycznych w Ameryce. Bardzo szybko połączyła je serdeczna relacja, dopiero z czasem, na tle ich przyjaźni narodziły się wspólne projekty muzyczne. Ich głosy w duecie brzmiały tak dobrze, że od tamtej pory postanowiły śpiewać razem. Od kilku lat są parą, mieszkają w Polsce i tworzą muzykę, która im w duszy gra - na własnych zasadach i z bardzo ważnymi przekazami. O swojej miłości mówią głośno, ale nie ukrywają, że na co dzień przychodzi im mierzyć się z wieloma przykrymi reakcjami. Oto historia miłości Ewy Żmijewskiej i Shandy Casper. 

Córka Artura Żmijewskiego od kilku lat jest w szczęśliwym związku 

Ewa Żmijewska jest najstarszą córką aktora Artura Żmijewskiego i jego żony Pauliny. 29-latka podobnie jak jej tata, bardzo szybko zaczęła wykazywać zainteresowanie artystycznymi kierunkami, ale na swoją zawodową ścieżkę nie wybrała aktorstwa, a muzykę. Po ukończeniu studiów licencjackich na Uniwersytecie Warszawskim postanowiła kontynuować edukację w USA. Córka aktora, który polskim telewidzom najbardziej kojarzy się z tytułową rolą w serialu "Ojciec Mateusz", na studiach w Ameryce mogła z pewnością poczuć się w pełni anonimowa. Jej nazwisko nikomu nie przywoływało na myśl ról jej taty, przez co od początku mogła skupić się na budowaniu własnej marki, bez skojarzeń i porównań do sławnego rodzica. 

"Nikt nie potrafił wymówić mojego nazwiska. Nie wiem, czy było łatwiej, czy trudniej, było inaczej po prostu, bo miałam tam białą kartkę. Nikt nie wiedział nic", mówiła Ewa Żmijewska w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN". 

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewska, Ewa Żmijewska, Warszawa, 24.01.2007 rok

Artur Żmijewski, Paulina Petrykat, Paulina Żmijewska, Ewa Żmijewska, Warszawa, 24.01.2007 rok
Fot. TRICOLORS/East News

To właśnie tam, na kursie wokalnym w Los Angeles College of Music w Pasadenie poznała Kubankę, Shandy Casper. "Długo przed tym, kiedy stworzyłyśmy duet, byłyśmy najlepszymi przyjaciółkami. Znalazłyśmy się w kręgu osób podobnych do nas, z różnych środowisk, krajów i stanów, które spotkały się w szkole w Kalifornii", opowiadała Shandy Karolinie Błaszkiewicz w najnowszym wywiadzie dla onet.pl. 

Okazało się, że tak samo dobrze jak w przyjaźni, Ewa i Shandy odnalazły się także we współpracy. Kilka miesięcy później zaczęły śpiewać w duecie, co nie tylko jeszcze bardziej zbliżyło je do siebie, ale odczuły również, że ich śpiewanie wywiera wpływ na otoczenie. "Kiedy okazało się, że tworzymy jeden głos, zrozumiałyśmy, że warto to pielęgnować. Może na początku nie wychodziło nam to idealnie, ale czułyśmy, że nasze głosy do siebie pasują", wspominała Ewa Żmijewska dla onet.pl. 

Czytaj także: Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska znają przepis na udane małżeństwo

Przyjaźń i praca nad wspólnymi projektami artystycznymi wkrótce jeszcze bardziej zacieśniła więź pomiędzy artystkami. Podkreślają jednak, że na związek potrzebowały czasu. "Kontynuowałyśmy współpracę. Dopiero po dłuższym czasie narodziło się uczucie". 

Od pewnego czasu obie artystki tworzą i występują w duecie pod nazwą „Shandy&Eva”. Ich utwory można znaleźć m.in. na platformie YouTube. Niedawno ukazał się ich najnowszy singiel "Window of Hope". 

Zobacz też: Córka Artura Żmijewskiego od dawna jest w szczęśliwym związku! Kim jest jej partnerka?

Ewa Żmijewska i Shandy Casper: wspólne życie w Polsce. Wsparcie Artura Żmijewskiego

Ewa i Shandy od dwóch lat mieszkają w Polsce. Pandemia sprawiła, że podjęły decyzję o przeprowadzce. W procesie osiedlania się w kraju wielkie wsparcie okazała parze rodzina Ewy. Artur Żmijewski pomógł kupić im mieszkanie w stolicy. Aktor wraz z żoną od początku bardzo kibicuje najstarszej córce i wspiera jej wybory na każdym kroku. „Jestem z niej bardzo dumny. Całym sercem razem z żoną ją wspieramy. To jej decyzja, jej życie. Wiem, że trudno jest wchodzić w dorosłe życie i realizować swoje marzenia. Trzymam za nią mocno kciuki”, opowiadał w rozmowie z tygodnikiem „Dobry Tydzień”.

Wsparcie taty i mamy jest dla Ewy nieocenione. Jak dowiedzieli się o jej orientacji seksualnej? „Tata dowiedział się od mamy i obydwoje zapewnili mnie, że mnie kochają i nic tego nie może zmienić”, mówiła artystka w Replice.

Shandy bardzo szybko poczuła się wśród rodziny swojej partnerki, jak w domu. "Jestem największą fanką ojca Mateusza, a on — naszym", wyznała ze śmiechem w najnowszym wywiadzie dla onet.pl. "Jestem tu mile widziana, zostałam przyjęta z otwartymi ramionami. Rodzina [Ewy — red.] jest cudowna. Dostałam od niej ogromne wsparcie i uważam to za błogosławieństwo", dodała po chwili. Partnerka Ewy Żmijewskiej podkreśliła także, że Polska jest dla niej jednym z najpiękniejszych krajów, w jakich była. 

Niestety życie w Polsce przyniosło Shandy i Ewie również sporo rozczarowań, z którymi mierzą się na co dzień. Córka Artura Żmijewskiego nie boi się mówić o nich głośno. W marcu ubiegłego roku w wywiadzie dla serwisu „Interia” wyznała, że jej związek z ukochaną jest narażony na różne uprzedzenia i brak tolerancji.

„To, co obecnie dzieje się dookoła nas, jest przerażające. Niestety historia niczego nas nie nauczyła. Pozostajemy bez wzajemnego szacunku, obojętni na ludzką krzywdę, tworzymy sojusze, bazując na konfliktach i nietolerancji. Trzeba głośno krzyczeć i powtarzać wszem i wobec, że niezależnie od statusu społecznego, koloru skóry, poglądów politycznych, kultury, orientacji seksualnej, wieku, płci… wszyscy jesteśmy ludźmi, jesteśmy TACY SAMI”, podkreśliła. 

W najnowszym wywiadzie Ewa Żmijewska dodała, że w sprawie przykrych komentarzy, zarówno ona jak i jej partnerka, nie stawiają już tak bardzo na bunt, co na odpuszczanie. "Jest to łatwiejsze dzięki rozmowom z moim tatą. Zawsze powtarza, że szkoda na to czasu i nerwów. Najłatwiej wejść na stronę i anonimowo napisać hejterski komentarz. Mam jednak wrażenie, że tych pozytywnych jest zdecydowanie więcej", wyznała córka aktora. 

Rodzice Ewy radzą jej nie przejmować się hejtem. „Nie czytaj tego", miał mówić Artur Żmijewski. „Zawsze będą ludzie, którzy będą cię kochali, i tacy, którzy będą nienawidzili. Mam ogromne szczęście i jestem wdzięczna swojej rodzinie, bo w przeciwieństwie do mnie, którą wymęczyły rozterki związane z coming outem, oni przyjęli go ze spokojem”, czytaliśmy w Replice.

Czytaj także: Córka Artura Żmijewskiego nie poszła w ślady ojca! Czym się zajmuje? 

Ewa Żmijewska w Replice, 10.2022

Ewa Żmijewska, Warszawa, 20.03.2022. Na planie programu Dzien Dobry TVN

Ewa Żmijewska, Warszawa, 20.03.2022. Na planie programu Dzien Dobry TVN
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?