Buty do ślubu kolekcjj  Sarah Flint, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i Meghan Markle zorganizują wszystko po swojemu!

Jak ich ślub będzie się różnił od ceremonii Williama i Kate?

Weronika Kostyra 18 lutego 2018 08:55
Buty do ślubu kolekcjj  Sarah Flint, Meghan Markle
Fot. East News

Od momentu ogłoszenia zaręczyn księcia Harry’ego z Meghan Markle Wielka Brytania i cały świat czekają na królewski ślub. Ceremonie w rodzinie królewskiej nie są częste, lecz zawsze spektakularne. Przygotowania zaczynają się w dniu zaręczyn i uwzględniają najdrobniejsze szczegóły. Nic dziwnego – uroczystość na pewno będzie kosztowała majątek. Przyszły pan młody słynie jednak z tego, że jest prawdziwym buntownikiem. To, że zamierza się ustatkować, nie oznacza, że potulnie podporządkuje się nakazom dworu i tradycji. Poza tym zarówno książę Harry, jak i jego ukochana Meghan Markle usilnie chcą uniknąć porównań do Williama i Kate. Jest to niemożliwe, ale na pewno ceremonia ich ślubu będzie przebiegać inaczej niż wielkie wesele następcy tronu siedem lat temu. Czym będzie się różnić?

Różnice między ślubami Harry’ego i Williama

Książęta William i Harry są braćmi, ale różni ich naprawdę wiele. Mają nie tylko różne charaktery, ale także zupełnie inną pozycję na dworze. Starszy William jest drugi w kolejce do tronu i przez całe życie przygotowuje się do tej roli. Oczy dworu i całego świata są zwrócone na niego, dlatego ciąży na nim większa presja i więcej ograniczeń. Mąż Kate po prostu musi stosować się do dworskich zarządzeń, a przede wszystkim protokołu. Książę Harry  mógłby objąć tron dopiero po dzieciach Williama, co oznacza, że po narodzinach jego trzeciego dziecka, Harry będzie dopiero szósty w kolejności. To dlatego zawsze mógł się cieszyć większą wolnością. On i Megan Markle sami podejmą kluczowe decyzje dotyczące ich ślubu.

Znany jest już plan uroczystości, która odbędzie się 19 maja. Będzie ona łączyła w sobie konieczne tradycyjne elementy, ale także powiew amerykańskiego luzu, który Meghan Markle wnosi do rodziny. W jaki sposób będzie się różnić od ślubu Williama i Kate?

Meghan Markle wygłosi przemowę

Meghan zamierza odstąpić od tradycji i przygotowuje przemowę na własny ślub. Zazwyczaj tylko mężczyźni wygłaszali mowy. Kate Middleton nie zabrała głosu podczas swojego ślubu. Mówi się jednak, że Meghan chce podziękować swojej nowej rodzinie, królowej i nowemu mężowi.

Nie będzie słynnego pocałunku na balkonie

Moment, kiedy pan młody całuje pannę młodą na balkonie pałacu Buckingham na oczach tłumów był ważnym elementem wcześniejszych ślubów w rodzinie królewskiej. Meghan i Harry nie mogą powtórzyć tego gestu, ponieważ ich ślub odbędzie się w zamku Windsor. Może odegrają podobną scenę w innym miejscu…

Ślub Harry’ego i Meghan będzie dużo mniejszy

Opactwo Westminster w Londynie, gdzie odbył się ślub Kate i Williama jest piątym co do wielkości kościołem w Anglii i może pomieścić prawie trzy tysiące osób, para młoda zaprosiła jednak wtedy 1900 gości. Na ślub Diany i Karola w Katedrze świętego Pawła zaproszono 3500 gości, ale w kościele znajdowało się aż 7 875 osób.

Wybór Meghan i Harry’ego, kaplica świętego Jerzego na zamku Windsor, może pomieścić tylko 800 osób. To znaczy, że lista gości będzie mocno ograniczona. Para zorganizuje bardziej prywatną uroczystość – zaprosi mniej dygnitarzy, a skupi się na rodzinie i przyjaciołach.

Dzień ślubu Harry’ego i Meghan nie będzie świętem państwowym

Złe wieści dla Brytyjczyków planujących spędzić dzień na oglądaniu ślubu. Premier Theresa May potwierdziła, że ​​19 maja nie będzie obchodzony jako dzień wolny od pracy, tak jak w przypadku ślubu Williama i Kate. Wielu jednak będzie miało na to szanse, ponieważ będzie to sobota.

Harry i Meghan zrezygnują z tradycyjnego tortu weselnego

Jak wszystko na ślubie i weselu Kate i Williama, także tort był bardzo tradycyjny – składał się z ośmiu warstw i był udekorowany 900 kwiatami z cukru. Najniższa warstwa to udekorowany keks, który został zamrożony i zjedzony po chrzcinach księcia Jerzego. Meghan i Harry nie są jednak fanami tradycyjnego tortu. Oboje są podobno fanami bananów i jak mówi plotka, ​​zamówili na ten dzień gigantyczne ciasto o smaku bananowym. 

Tort ślubny Williama i Kate

Tort ślubny Williama i Kate

Śluby europejskich rodzin królewskich
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…