księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Czego królowa Elżbieta II zabroniła Kate i Meghan?

Większość zakazów dotyczy wyłącznie upodobań królowej...

Weronika Kostyra 1 kwietnia 2019 09:55
księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Fot. Getty Images

Choć pozycja księżnej łączy się w wieloma przywilejami, Kate i Meghan muszą przede wszystkim na co dzień stosować się do wielu zasad. Lista nakazów i zakazów jest naprawdę długa. Część to oficjalne zalecenia królewskiej etykiety, lecz niektóre z nich dotyczą wyłącznie upodobań królowej. Elżbieta II jest znana z tego, że dużą wagę przywiązuje nie tylko do etykiety, lecz także do przyzwyczajeń, które wykształciła w osobach ze swojego otoczenia przez lata panowania na brytyjskim dworze. Czego zakazała żonom swoich wnuków?

Czego królowa zakazała Meghan i Kate?

Królowa bez skrępowania komentuje wygląd i wybory żon swoich wnuków. Niedawno wyszło na jaw, że nie podobała jej się suknia ślubna księżnej Kate. Kiedy zobaczyła ją wyeksponowaną w pałacu na manekinie, powiedziała podobno: „To jest okropne, straszne...”. Mimo że później okazało się, że miała na myśli bezgłowy manekin, który przypominał jej ducha. Jednak w innych sytuacjach nie waha się wprost zakazywać określonych zachowań.

Królowa nie pozwoliła, by Meghan założyła na własny ślub wymarzoną tiarę. Królewskie klejnoty są wypożyczane członkom rodziny na specjalne okazje. Jednak to Elżbieta II wybrała, którą ozdobę założy ukochana księcia Harry’ego. Co ciekawe była to tiara, którą kilka miesięcy później miała na sobie księżniczka Eugenia podczas swojego ślubu. O dziwo jej babcia wypożyczyła drogocenną biżuterię…

Elżbieta II nie pozwala też, by osoby w jej otoczeniu miały na sobie buty na koturnie. Jej zdaniem są one po prostu brzydkie i mało eleganckie, zaś ich noszenie na pewno nie przystoi damie z wyższych sfer. Żadna z osób, które regularnie widują się z królową, nie zamierza łamać tego zakaz i pokornie zakłada taki rodzaj obuwia, który nie drażni brytyjskiej monarchini.

Księżne nie powinny też nosić spodni. Jak widać, stosują się do tego zakazu. Wiele plotek dotyczy tego, że Kate i Meghan nie mogą malować paznokci. To mit, jednak mogą wybierać jedynie kolory akceptowane przez królową. Są to barwy jasne, najlepiej w kolorze nude, czyli takie, które uznawane są za eleganckie, nie rzucają się w oczy i wyglądają naturalnie.

Jakiś czas temu głośno było o jeszcze jednym, dość zabawnym zakazie. Meghan Markle otrzymała zakaz jedzenia czosnku w podróży! Szlaban także pochodzi od samej Elżbiety II. Otóż, jak się okazuje królowa nie lubi specyficznego zapachu czosnku.

Myślisz, że księżnym trudno jest ciągle dostosowywać się tych reguł? 

księżna Meghan i królowa Elżbieta II
Fot. East News

Królowa Elżbieta II i księżna Kate, Dzień pamięci
Fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?