Konrad Szczęsny 2 grudnia 2016 08:45
1/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
1/10

Cristiano Ronaldo przez wielu uznawany jest za najlepszego napastnika w świecie futbolu. Ta opinia właśnie się potwierdziła: w poniedziałek 9 stycznia w trakcie gali FIFA w Zurychu odebrał prestiżowe wyróżnienie dla najlepszego piłkarza świata roku 2016. W przemowie potwierdził również związek z Georginą Rodriguez, z którą oficjalnie po raz pierwszy zaprezentował na czerwonym dywanie przed galą. Co powiedział?

 

Polecamy też: „Tak, jestem pedałem”. Czyżby Cristiano Ronaldo potwierdził swoje homoseksualne skłonności?

 

Cristiano Ronaldo Piłkarzem Roku 2016

Portugalczyk zdobył tego typu wyróżnienie po raz drugi. Wcześniej w ten sposób uhonorował go prestiżowy periodyk "France Football". Co powiedział, gdy odbierał nagrodę?

"Wow, wow, wow. To nie jest mój pierwszy raz, ale i tak jest to niezwykłe wyróżnienie. Ponownie dziękuję moim kolegom z Realu Madryt i reprezentacji Portugalii, mojej rodzinie i dziewczynie. 2016 rok był najlepszy w mojej karierze. Miałem przed nim pewne wątpliwości, ale wyszło super - spełniłem oczekiwania swoje i nie tylko swoje. Po tych sukcesach nie miałem wątpliwości, że to mój najlepszy rok i mogę zdobyć tę nagrodę. Nigdy go nie zapomnę. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Nie wiem, co jeszcze powiedzieć... Nagroda mówi sama za siebie. Szkoda tylko, że nie ma tutaj piłkarzy Barcelony, którzy w środę mają mecz. Rozumiem to" - skończył przemowę gwiazdor Realu Madryt.

 

Kim jest Georgina Rodriguez?

Pierwsze doniesienia o związku napastnika reprezentacji Portugalii i pięknej modelki dotarły do mediów w listopadzie 2016 r. Później portale i gazety donosiły o wspólnym wypadzie piłkarza i pięknej modelki do Disneylandu. W jego trakcie oboje wydawali się szczęśliwi i wprost nie mogli się od siebie oderwać. Georgina to 21-letnia hiszpańska modelka. Karierę rozpoczęła, gdy miała zaledwie 4 lata, uczyła się wówczas tańca. Pochodzi natomiast z leżącego na północnym wschodzie Hiszpanii miasta Jaca. Na pewnym etapie kariery wyjechała do Londynu, żeby podszkolić znajomość języka angielskiego. Po powrocie do kraju zdecydowała się przenieść do stolicy Hiszpanii. Tam podjęła pracę modelki w salonie Gucciego. Jak udało się ustalić mediom, poznała już matkę Cristiano Ronaldo, Dolores (a to niezwykle ważne w przypadku relacji piłkarza z kobietami). Ponoć napastnik Realu Madryt i Georgina Rodriguez spotykają się przynajmniej od połowy 2016 roku. Cristiano Ronaldo poznał ją prawdopodobnie w trakcie jednej z imprez Dolce&Gabbana. Oficjalnie pojawili się razem w grudniu na jednym z meczów na trybunach stadionu Santiago Bernabeu w Madrycie. Na gali w Zurychy pozowali na czerwonym dywanie razem z synem piłkarza, Cristiano Ronaldo Juniorem.

 
 

Cristiano Ronaldo - maszyna do wygrywania?

Do Cristiano Ronaldo można mieć wiele zastrzeżeń, jednak nie można odmówić mu świetnej kondycji fizycznej, znakomitej formy i tego, że doskonale wie, jak strzelać bramki. Przez wiele osób uznawany jest za maszynę do odnoszenia sukcesów. Jednak nie można zapomnieć, że stoi za nim sztab ludzi, którzy ciężko pracują na formę napastnika Realu Madryt.

 

W książce „CR7. Piłkarska maszyna” zdradzono tajniki piłkarza. Dlaczego dbanie o wygląd i metroseksualny styl bycia są ważne dla odnoszonych przez niego sukcesów? Jak trenuje, by wciąż być w formie? Co jest sekretem Cristiano Ronaldo? Sprawdźcie!

 

2/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
2/10

Książka „CR7. Maszyna” podzielona została na pięć rozdziałów: „Siła fizyczna”, „Psychika”, „Profesjonalizm”, „Technika” i „Wygląd”. To kluczowe, gdyż autorzy wysnuwają tezę, że tajemnica jego sukcesów tkwi właśnie w dbaniu o każdy z tych aspektów i w ich nieustannym doskonaleniu. Lekarz, który zajmuje się na co dzień Realem Madryt wyjaśnił, że nawet metroseksualny wygląd piłkarza odgrywa istotną rolę w przypadku odnoszonych przez niego sukcesów. To przekłada się bowiem na dużą pewność siebie Cristiano Ronaldo, która prowadzi do wydzielania się w mózgu endorfin, polepszających samopoczucie napastnika Realu Madryt i zmniejszających jego wewnętrzny niepokój.

3/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
3/10

Jak regeneruje się Cristiano Ronaldo? Poprzez... pływanie! Okazuje się, że piłkarze ten sport uprawia codziennie, gdyż pozwala mu rozluźnić mięśnie i zachować równowagę psychiczną (oczyszcza się w ten sposób z negatywnych emocji).

To powód, dla którego portugalski piłkarz wybudował w domu basen, z którego codziennie korzysta. Oprócz niego w swojej posiadłości ma także… maszynę NASA, dzięki której może biegać w stanie zmniejszonej grawitacji, nie obciążając tym samym stawów.

 

Przeczytaj też: Paris Hilton, Irina Shayk... Czy byłe dziewczyny Cristiano Ronaldo ukrywały jego orientację?

4/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
4/10

Nie od dziś wiadomo, że Cristiano Ronaldo muskulaturę rzeźbił od najmłodszych lat, po kryjomu wymykając się na siłownię, nawet wbrew zaleceniom trenerów. Autorzy książki dotarli również do zaskakujących informacji dotyczących życia osobistego napastnika Realu Madryt. Twierdzą oni, że wyjątkową szybkość, skoczność i wytrzymałość piłkarz zawdzięcza... afrykańskim korzeniom (prababka ze strony ojca urodziła się w Republice Zielonego Przylądka).

 

Polecamy też: Cristiano Ronaldo drżał, by ta książka nie powstała. Czy nowa biografia potwierdzi plotki o jego homoseksualizmie?

5/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
5/10

W książce tej ujawniono również, że Cristiano Ronaldo w młodości zmagał się z arytmią, co groziło natychmiastowym zakończeniem kariery. Przeszedł jednak operację serca, dzięki której najgorszy z możliwych scenariuszy nie ziścił się.

 

Polecamy też: Gortat, Lewandowski, Radwańska. Polscy sportowcy zarabiają miliony. Kto najwięcej?

6/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
6/10

Jako ciekawostkę warto dodać, że Cristiano Ronaldo... dysponuje dodatkową kością! Znajduje się ona w jego prawej kostce. To właśnie jej przemieszczenie powstałe w wyniku kopnięcia Diawary było przyczyną przymusowej  rekonwalescencji piłkarza w 2009 roku.

 

Polecamy też: „Tak, jestem pedałem”. Czyżby Cristiano Ronaldo potwierdził swoje homoseksualne skłonności?

 

 

7/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
7/10

Książka dotyczy oczywiście jeszcze wielu innych aspektów treningu Cristiano Ronaldo, jak dieta, harmonogram ćwiczeń etc. Jednak tym najistotniejszym pozostaje pływanie.

 

Ronaldo pływa codziennie przynajmniej przez 20 minut. Lekarz związany z Realem Madryt wyjaśnił to w sposób następujący: „Połączenie własnego ćwiczenia aerobowego, jakie wykonuje jakikolwiek piłkarz, z innym tak szczególnym ćwiczeniem aerobowym, jakim jest pływanie, daje u Cristiano znakomite efekty. Pływanie wzmacnia wszystkie mięśnie, łącznie z tymi, które odpowiadają za wypełnianie i opróżnianie płuc podczas oddychania. Dzięki stałemu i regularnemu wykonywaniu tego ćwiczenia piłkarzowi udaje się nabrać więcej powietrza przy każdym wdechu, a pęcherzyki płucne (miejsce w oskrzelach, gdzie zachodzi wymiana tlenu między powietrzem a krwią) bardziej się napełniają.

 

Co oznacza to w praktyce?

 

Przeczytaj też: Paris Hilton, Irina Shayk... Czy byłe dziewczyny Cristiano Ronaldo ukrywały jego orientację?

8/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
8/10

Oddychanie Cristiano jest bardziej skuteczne, jako że przy każdym wdechu może nabrać więcej powietrza, zużywając przy tym mniej energii. Poza tym zachodzi również efekt ważniejszy z fizjologicznego punktu widzenia: pływając, zwłaszcza kiedy zanurza głowę w wodzie, CR7 wywołuje w swoim organizmie coś w rodzaju niedoboru tlenu w sposób tymczasowy, lecz ciągły. Jego ciało odpowiada na to, zwiększając gęstość czerwonych krwinek, a zatem zwiększając zdolność transportowania tlenu do krwi.

 

Polecamy też: Nie wiadomo, kim jest jego matka. A co wiemy o sześcioletnim synu Cristiano Ronaldo?

 

 

9/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
9/10

Pływanie jest niezmiernie korzystne również dla struktury kostnej. Dzięki tej codziennej aktywności Cristiano Ronaldo ćwiczy wytrzymałość stawów i zwiększa gibkość ruchów. Stawy stają się bardziej odporne na uderzenia, a co za tym idzie, mniej podatne na kontuzje. „Woda z pewnością pomaga mu zrelaksować mięśnie po ciężkiej pracy", twierdzi Mireia Belmonte, medalistka olimpijska i najlepsza obecnie hiszpańska pływaczka.

 

Polecamy też: Wychowuje syna Cristiano Ronaldo, wybiera mu dziewczyny. Kim jest jego matka, Dolores dos Santos?

10/10
Cristiano Ronaldo, Real Madryt, ciało Ronaldo
Copyright @East News
10/10

A jak wygląda aerobowy trening wytrzymałościowy Ronaldo na maszynie NASA? Urządzenie, wymyślone przez amerykańską agencję kosmiczną, składa się z taśmy, która pozwala ćwiczyć w warunkach jakby zmniejszonej grawitacji.

 

W ten sposób Cristiano może przebiec wiele kilometrów bez obciążania stawów kostek i kolan, jako że maszyna działa niczym bańka, redukując masę ciała użytkownika aż o 80 procent. CR7 wybiera ciężar, z jakim chce biegać (na przykład jakby ważył tylko 40 kilogramów), po czym, za sprawą systemu zwiększającego ciśnienie powietrza od pasa w dół, urządzenie umożliwia mu taki efekt, redukując opór, a co za tym idzie, wpływ na kończyny dolne.

 

Fragmenty pochodzą z książki „CR7. Piłkarska maszyna” autorstwa Luisa Miguela Pereiry i Juana Ignacio Gallardo.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.