Cristiano Ronaldo oskarżony o gwały na Kathryn Mayordze. Czy to koniec jego kariery
Fot. GUTAR, East News
O TYM SIĘ MÓWI

Cristiano Ronaldo zostanie skazany! Wyznaczono termin rozprawy

Piłkarz usłyszy wyrok w styczniu

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2018 11:07
Cristiano Ronaldo oskarżony o gwały na Kathryn Mayordze. Czy to koniec jego kariery
Fot. GUTAR, East News

Według informacji zagranicznych mediów, 14 stycznia 2019 roku Cristiano Ronaldo stanie przed hiszpańskim sądem. Piłkarz jest oskarżony o oszustwa podatkowe, których dopuścił się względem fiskusa, na łączną kwotę 14,7 miliona euro! Napastnik Juventusu Turyn ma podpisać ugodę, na mocy której uiści grzywnę oraz zostanie skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu. 

Cristiano Ronaldo 14 stycznia stanie przed sądem w Madrycie i podpisze ugodę

Najlepszy piłkarz świata będzie musiał stawić się w sądzie osobiście, bo takie są wymogi tamtejszego prawa. Były piłkarz Realu Madryt podpisze ugodę, na mocy której zapłaci Hiszpanom 19 milionów euro grzywny oraz zostanie skazany prawomocnym wyrokiem na dwa lata więzienia w zawieszeniu (ponieważ dopuścił się tego typu przestępstwa po raz pierwszy) i przyzna się do czterech oszustw podatkowych, który dopuścił się w latach 2011-2014.

Jak podają serwisy sportowe, prawnik Cristiano Ronaldo starał się negocjować warunki w punkcie dotyczącym skazania na karę więzienia, proponując większą grzywnę, jaką Portugalczyk miałby zapłacić, jednak sąd nie przystał na te warunki.

Co ciekawe, większą część kwoty, czyli 13,6 miliona euro piłkarz przelał już 6 sierpnia tego roku.

Cristiano Ronaldo zdefraudował 14,7 miliona euro podatku, gdy był zawodnikiem Realu Madryt

Czarne chmury zebrały się nad Cristiano Ronaldo w grudniu 2016 roku, gdy Der Spiegel ujawnił jego finansowe oszustwa, które były możliwe dzięki założeniu firmy na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Pół roku później hiszpański wymiar sprawiedliwości oskarżył ówczesnego napastnika Realu Madryt o ukrywanie swoich dochodów z tytułu prawa do wizerunku w latach 2011-2014. W zeznaniu podatkowym miał wykazać, że kwota, którą w tym czasie zarobił, to 11,5 mln euro. W rzeczywistości piłkarz zarobił o 30 mln więcej  

Cristiano Ronaldo otrzyma rodzinne show. Jakie sekrety w nim zostaną ujawnione?
Fot. Instagram @cr7

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez przechodzą kryzys? Te zdjęcia pary najlepiej to potwierdzają
Fot. Insidefoto/Imago Sport and News/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?