Powód jest dość zaskakujący…

Gabriela Czernecka 27 czerwca 2018 14:58

Córka prezydenta, Andrzeja Dudy, choć często jest obecna na dużych wydarzeniach, to jednak nigdy nie zabiera głosu. W oczach Polaków ma dobrą opinię - zwykle komentuje się jej stylizacje, które zawsze są eleganckie i odpowiednie do okazji. Ostatnio jednak córka Andrzeja Dudy zniknęła z mediów. Dlaczego? 

Kinga Duda usunęła się w cień. Co robi córka prezydenta?

Aktualnie Kinga Duda jest studentka prawa. To właśnie przez wybór swojej drogi zawodowej córka Andrzeja Dudy zdecydowała się na to, by pokazywać się publicznie z rodzicami tylko w przypadku ważnych uroczystości. Taką decyzję podjęła podobno pod koniec ubiegłego roku, gdy do mediów dotarła informacja, że Kinga Duda będzie reprezentować Uniwersytet Jagielloński w międzynarodowym konkursie.

Choć wiele osób wówczas wysyłało jej gratulacje, znalazła się także grupa osób, która krytycznie podeszła do decyzji uczelni. Pojawiły się głosy, że Kinga została wybrana przez wykładowców jedynie za sprawą ojca, który pełni znaczącą funkcję. Serwis Pikio podawał wówczas, że córka prezydenta, ale i jej rodzice, bardzo przejęli się falą hejtu, jaka spadła na Kingę.

Już na samym początku ostrzegała ją Karolina Korwin Piotrowska. „Na miejscu jej rodziców zadbałabym o to, żeby media nie ingerowały w jej prywatność. Ona się tak klika, to są rekordy dnia. Ona jest śliczna, atrakcyjna, celebrytka idealna, z dobrego domu, tajemnicza, ma przerąbane. Ona będzie szła ulicą, coś się stanie, będą paparazzi, ja bym się zabezpieczyła na jej miejscu, tata jest prawnikiem, myślę, że media by to uszanowały. Nie porównujmy mediów z czasów Oli Kwaśniewskiej do tego, co jest teraz. To była piaskownica, teraz jest pole minowe”, mówiła przed laty.

Nic więc dziwnego, że córka Andrzeja i Agaty Dudów postanowiła usunąć się w cień. Tym samym nie daje tabloidom pożywki do plotkowania na temat jej życia prywatnego, sukcesów czy porażek. Wielu uważa, że Kinga Duda miałaby ogromną siłę przebicia w show-biznesie i swoją postawą godną naśladowania, mogłaby zarazić inne młode kobiety. Ta jednak woli życie prywatne trzymać z dala od mediów, gdyż będąc medialną osobą już na zawsze stałaby się częścią show-biznesu, a paparazzi nie daliby jej spokoju.

Co więcej, do końca życia musiałaby zmagać się z łatką celebrytki. To nie ułatwiłoby jej rozwoju kariery zawodowej. Kinga Duda chce w przyszłości zostać prawnikiem. Jej celem jest osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie, ale bez pomocy ojca. Wizerunek celebrytki z pewnością by jej tego nie ułatwił... 

1/5
Kinga Duda
Copyright @East News
1/5

Gdy tylko jej rodzice pojawili się na świeczniku, Kinga Duda musiała zmierzyć się z popularnością.

2/5
Kinga Duda, Andrzej Duda, main topic
Copyright @East News
2/5

„Jest młoda, inteligentna i do tego jest córką prezydenta”, komentował medioznawca prof. Wiesław Godzic. „Ma wszystkie atrybuty, żeby stać się celebrytką”, mówiono o niej.

3/5
Agata Duda, Kinga Duda
Copyright @EastNews
3/5

Kinga Duda postanowiła jednak wieść życie z dala od medialnego zgiełku, a rodzicom towarzyszy jedynie podczas ważnych wydarzeń.

4/5
Agata Duda, Andrzej Duda, papież Franciszek, Kinga Duda
Copyright @East News
4/5

Tak było choćby podczas spotkania z papieżem Franciszkiem.

5/5
Kinga Duda na Światowych Dniach Młodzieży w Brzegach
Copyright @East News
5/5

Kinga Duda nie ma zamiaru zostać celebrytką, ale prawnikiem. Do tego zdjęcia w plotkarskich tabloidach nie są jej potrzebne.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.