Isabella Kidman Cruise, adoptowana córka Nicole Kidman i Toma Cruise'a
Fot. Getty Images
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Córka Toma Cruise’a i Nicole Kidman zachwala sektę scjentologiczną!

„Nagle wszystko zaczęło mieć sens”

Weronika Kostyra 28 marca 2019 06:51
Isabella Kidman Cruise, adoptowana córka Nicole Kidman i Toma Cruise'a
Fot. Getty Images

Od lat wiadomo, że Tom Cruise jest zagorzałym scjentologiem. To między innymi religia, jaką wyznaje, była powodem rozpadu jego dwóch małżeństw. Po swojej stronie ma jednak dwoje dorosłych dzieci ze związku z Nicole Kidman. Isabella i Connor są dorośli i rzadko pojawiają się w mediach. Poszli jednak w ślady ojca i tak jak on jednak członkami sekty. Okazuje się, że Isabella coraz szybciej awansuje w hierarchii scjentologów.

Córka Toma Cruise’a rekrutuje do sekty nowych członków

Właśnie opublikowano treść e-maila, który Isabella wysyła, by przyciągnąć do sekty nowych członków. Opisuje w nim swoją historię oraz to, jak scjentologia pomogła jej odnaleźć sens życia. Dziękuje też swojemu ojcu za wprowadzenie jej do organizacji i wsparcie. Isabella dąży do tego, aby zostać audytorem kościoła, czyli wprowadzać do niego nowych wyznawców. „Wszyscy tego potrzebujemy”, głosi. Jak podaje The Daily Beast udział w takim „stażu” kosztuje podobno 15 tysięcy funtów.

Historię Isabelli opublikował Tony Ortega, specjalista ds. scjentologii. Dziewczyna opisuje, że zanim trafiła do kościoła, trudno było jej poradzić sobie z codziennością. Staż w organizacji okazał się dla niej przełomem. „Był dokładnie tym, czego potrzebowałam, to jest to, czego szukałam. Brakujący element. Nagle wszystko zaczęło mieć sens. W końcu zaczęłam moją przygodę z audytem i całe moje życie odmieniło się”, opisuje i zachęca do tego innych. „Musimy się zmienić. Na początku może być ci ciężko, ale w końcu zobaczysz, że warto było pokonać swoje słabości i odmienić się”, czytamy.

Dzieci Nicole Kidman i Toma Cruise’a

Nicole Kidman i Tom Cruise, adopcyjni rodzice Isabelli, pobrali się w 1990 roku. Aktorzy poznali się na planie filmu Szybki jak błyskawica. Cruise złożył wniosek o rozwód w 2001 roku z powodu „niemożliwych do pogodzenia różnic”. Plotki głoszą, że małżeństwo rozpadło się z powodu wyznawanej przez Toma religii. Wcześniej adoptowali jednak dwoje dzieci – urodzoną w 1992 roku Isabellę i urodzonego w 1995 roku Connora.

Alex Gibner, twórca filmu dokumentalnego Going Clear: Scientology i Prison of Belief, twierdzi, że kościół „użył szeregu taktyk zastraszania, aby zmusić Cruise’a do rozstania z Nicole Kidman”. Później ich dzieci miały zostać „ponownie wykształcone”, żeby zwróciły się przeciwko matce i aby Cruise mógł zachować prawo do opieki nad nimi”. Nicole Kidman rzadko mówi o swoich dzieciach z poprzedniego małżeństwa. W ubiegłym roku w wywiadzie dla magazynu Who powiedziała tylko: „Są dorośli i mogą podejmować własne decyzje. Dokonali wyboru, aby zostać scjentologami i moim zadaniem jako matki jest ich kochać”. 

Nicole Kidman i Tom Cruise z dziećmi na FB

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.