Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz
WSPOMNIENIE

Co roku robiła to na Boże Narodzenie... Anna Przybylska we wspomnieniach bliskich

Wciąż to pamiętają... „To zawsze powoduje uśmiech”!

Rafał Kowalski 23 grudnia 2023 11:37
Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

To będą kolejne święta bez Anny Przybylskiej. Ale pamięć o jej uśmiechu, dobrej energii i umiejętnościach kulinarnych nie przeminie nigdy. Bliscy aktorki przypomnieli ostatnio publicznie o tym, że Ania była mistrzynią w jednej ze świątecznych potraw. W drugi dzień Świąt obchodziłaby kolejne urodziny…

Agnieszka Kubera i Kasia Bujakiewicz o Ani Przybylskiej

Siostra Anny Przybylskiej rozpoczęła już przygotowania do wigilii. Starym zwyczajem ugotowała między innymi kompot, który przez wiele lat był świątecznym zadaniem jej zmarłej 9 lat temu siostry.

Agnieszka Kubera uwieczniła na zdjęciu tegoroczne przygotowywanie kolacji wigilijnej i zwróciła się na InstaStories do Kasi Bujakiewicz. „Kasiu, przypominajka od Ani o kompociku z suszu na trawienie po świątecznych obżarstwie", czytamy.

Aktorka, a prywatnie największa przyjaciółka Przybylskiej, od razu odpisała. „Ania, mistrzyni w wigilijnych kompotach. To wspomnienie zawsze powoduje uśmiech".

Zdjęcie udostępnił dalej partner zmarłej w 2014 roku aktorki – Jarosław Bieniuk.

CZYTAJ TEŻW Gdyni ma stanąć pomnik Anny Przybylskiej. Mama aktorki stanowczo się temu sprzeciwia

Ania Przybylska wpsomnienie Boże Narodzenie
Fot. fb

Narodziny Anny Przybylskiej wspomnienia

Przypomnijmy, że 26 grudnia aktorka skończyłaby 45 lat. Jej narodziny przypadły na noc między Pierwszym a Drugim Dniem Świąt Bożego Narodzenia, gdy jej rodzice wracali z jednego z rodzinnych spotkań.

Zobacz także: Gdy usłyszała diagnozę, z życia zaczęła czerpać pełnymi garściami. Zuzanna Łapicka odeszła pięć lat temu

„Do końca przekonywałam męża, że to będzie chłopak”, opowiadała w magazynie "Dobry Tydzień” mama Anny Przybylskiej i dodawała, że było już nawet gotowe imię – Łukasz. Ostatecznie padło na Annę, a wyborze tego imienia miała pomóc siostra Agnieszka.

Zima 1978 była bardzo sroga. Państwo Przybylscy obawiali się więc każdego spadku temperatury, chcąc dać małej Ani wszystko, co najlepsze. Udawało się to przez ponad 30 lat jej życia. Tego błysku w oku nigdy nie zapomnimy. 

Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska
Fot. Michal Dembinski / Forum

Agnieszka Kubera, siostra Anny Przybylskiej
Fot. Michal Wozniak/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.