Fot. GETTY
O TYM SIĘ MÓWI

Ćma, która została nazwana na cześć Donalda Trumpa, stała się hitem Internetu. Widzicie podobieństwo?

Marta Tomaszkiewicz 20 stycznia 2017 07:15
Fot. GETTY

Owad ma łudząco podobną fryzurę do Donalda Trumpa i małego penisa. Biologowi dr. Vazrickowi Nazariowi wygląd nowo odkrytego gatunku ćmy od razu skojarzył się z prezydentem USA. Na jego cześć nazwano owada Neopalpa donaldtrumpi.

Polecamy też: Pół Ameryki go kocha, drugie tyle szczerze nienawidzi. Wszystkie tajemnice Donalda Trumpa

Dlaczego ćmę nazwano od imienia i nazwiska Donalda Trumpa?

Ćma występuje powszechnie w południowej Kalifornii, jednak ze względu na zmiany w środowisku naturalnym grozi jej wyginięcie. Nazwanie gatunku od imienia 45. prezydenta USA ma sprawić, że świat zainteresuje się losem owada i nie pozwoli mu zniknąć z powierzchni ziemi.

 

Ale, jak zaznaczył dr Nazari, Trumpa i ćmę łączy nie tylko chęć przetrwania. „Fryzura” owada en face łudząco przypomina uczesanie prezydenta, poza tym data odkrycia gatunku nałożyła się na intensywne przygotowania Waszyngtonu do zaprzysiężenia głowy państwa.

 

Polecamy też: Który projektant ubierze Melanię Trump na inaugurację prezydentury jej męża? 

Ryba nazwana na cześć Baracka Obamy

Złośliwi podobieństw doszukują się też w wielkości przyrodzenia obu egzemplarzy. W świecie owadów Neopalpa donaldtrumpi nie jest reprezentantem maczo, z kolei Trump  słynie z fallicznego poczucia humoru. Niejednokrotnie też na portalach społecznościowych, a nawet podczas debaty w prawyborach, podkreślał, że w żadnym wypadku rubasznymi komentarzami nie maskuje deficytu męskości.

 

Donald Trump nie jest jedynym prezydentem USA, który dzieli się imieniem z nowo odkrytymi gatunkami zwierząt. W zeszłym miesiącu naukowcy „ochrzcili” rybę z rafy koralowej na Oceanie Spokojnym mianem Tosanoides obama – na cześć ustępującego ze stanowiska prezydenta Baracka Obamy.

 

Źródło: ZooKeys

 

Polecamy też: Życie prywatne Baracka i Michelle Obamy. Intymne zdjęcia z Białego Domu

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?