Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Cezary Pazura wspomina trudną scenę filmową z Anną Przybylską: „Pogięło Cię?!”

Aktorkę ogromnie zdziwiło zachowanie kolegi z planu...

Rafał Kowalski 23 sierpnia 2020 17:59
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

W 2002 roku Cezary Pazura i Anna Przybylska spotkali się na planie kultowego dziś filmu Kariera Nikosia Dyzmy. Efekt finalny zachwycił widzów w kinach, a później przed telewizorami, ale praca na planie nie zawsze była łatwa. Przynajmniej dla popularnego aktora, który wspomina dziś, że nie chciał odegrać sceny pocałunku z młodszą koleżanką!

Wspomnienia Cezarego Pazury o Annie Przybylskiej

Gdy na swoim kanale na YouTubie Czarek Pazura zaserwował widzom kolejną porcję wspomnień ze swoich planów filmowych, jedna opowieść najbardziej zaciekawiła komentujących.  Anegdota dotyczyła nieżyjącej od 6 lat Anny Przybylskiej, z którą 58-latek występował w filmie Kariera Nikosia Dyzmy. On grał rolę tytułową, ona wcielała się w postać żony ministra, która przez chwilę wdała się w romans z Nikosiem.

Żeby sceny wyglądały autentycznie, w pewnym momencie trzeba było się pocałować. Ania Przybylska nie widziała problemu. Cezary Pazura z zawodowej strony również. Aktor odmówił jednak na początku wykonania zadania, bo na ustach wschodzącej gwiazdy polskiego kina zauważył… opryszczkę. A tą, jak wiadomo, można się łatwo zarazić. „Powiedziałem: Kurde, jestem wrażliwy, nie będę ją całował z opryszczką, bo się nią zarażę, nie? I mówię do reżysera: Nie będę się z nią całował, bo ona ma opryszczkę, nie?”, opowiadał na swoim kanale Cezary Pazura.

Jak na to zareagowała Anna Przybylska? W swoim niezapomnianym stylu! „Pazura, pogięło cię?”, miała powiedzieć aktorka patrząc na kolegę zażenowanym wzrokiem.  „Cała Polska by chciała, żeby się Przybylska z nimi całowała. A ty nie chcesz, bo ja mam opryszczkę?”, dodała według Czarka Pazury charakterna artystka.

Pocałunek ostatecznie został zarejestrowany, umieszczony w kultowej komedii i jest on kolejnym wspomnieniem po Ani, za którą wszyscy wciąż tęsknimy… 

Cezary Pazura, Viva! październik 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

Anna Przybylska w
Fot. Akpa

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.