Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Cezary Pazura wspomina trudną scenę filmową z Anną Przybylską: „Pogięło Cię?!”

Aktorkę ogromnie zdziwiło zachowanie kolegi z planu...

Rafał Kowalski 23 sierpnia 2020 17:59
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

W 2002 roku Cezary Pazura i Anna Przybylska spotkali się na planie kultowego dziś filmu Kariera Nikosia Dyzmy. Efekt finalny zachwycił widzów w kinach, a później przed telewizorami, ale praca na planie nie zawsze była łatwa. Przynajmniej dla popularnego aktora, który wspomina dziś, że nie chciał odegrać sceny pocałunku z młodszą koleżanką!

Wspomnienia Cezarego Pazury o Annie Przybylskiej

Gdy na swoim kanale na YouTubie Czarek Pazura zaserwował widzom kolejną porcję wspomnień ze swoich planów filmowych, jedna opowieść najbardziej zaciekawiła komentujących.  Anegdota dotyczyła nieżyjącej od 6 lat Anny Przybylskiej, z którą 58-latek występował w filmie Kariera Nikosia Dyzmy. On grał rolę tytułową, ona wcielała się w postać żony ministra, która przez chwilę wdała się w romans z Nikosiem.

Żeby sceny wyglądały autentycznie, w pewnym momencie trzeba było się pocałować. Ania Przybylska nie widziała problemu. Cezary Pazura z zawodowej strony również. Aktor odmówił jednak na początku wykonania zadania, bo na ustach wschodzącej gwiazdy polskiego kina zauważył… opryszczkę. A tą, jak wiadomo, można się łatwo zarazić. „Powiedziałem: Kurde, jestem wrażliwy, nie będę ją całował z opryszczką, bo się nią zarażę, nie? I mówię do reżysera: Nie będę się z nią całował, bo ona ma opryszczkę, nie?”, opowiadał na swoim kanale Cezary Pazura.

Jak na to zareagowała Anna Przybylska? W swoim niezapomnianym stylu! „Pazura, pogięło cię?”, miała powiedzieć aktorka patrząc na kolegę zażenowanym wzrokiem.  „Cała Polska by chciała, żeby się Przybylska z nimi całowała. A ty nie chcesz, bo ja mam opryszczkę?”, dodała według Czarka Pazury charakterna artystka.

Pocałunek ostatecznie został zarejestrowany, umieszczony w kultowej komedii i jest on kolejnym wspomnieniem po Ani, za którą wszyscy wciąż tęsknimy… 

Cezary Pazura, Viva! październik 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

Anna Przybylska w
Fot. Akpa

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.