Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Cezary Kucharski o współpracy z Robertem Lewandowskim: „Starałem się zdobyć jego zaufanie”

„Usłyszałem, że ja mu więcej zawdzięczam niż on mi”

Redakcja VIVA! 15 czerwca 2020 13:05
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Cezary Kucharski, manager piłkarski, zajmował się karierą m.in. Michała Kucharczyka, Jakuba Koseckiego i Roberta Lewandowskiego. Nagłe zakończenie współpracy z napastnikiem Bayernu Monachium było zaskoczeniem dla kibiców, ale jak dotąd nieznane były powody tej decyzji. Jak przyznał Kucharski w ostatnim wywiadzie, doszło do kilku przykrych nieporozumień.  

Cezary Kucharski o współpracy z Robertem Lewandowskim

Cezary Kucharski współpracował z Robertem Lewandowskim przez dziesięć lat. W tym czasie „król strzelców” rozwinął karierę, przechodząc ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań, później do Borussii Dortmund, i w końcu do Bayernu Monachium, z którym gra obecnie. Na początku 2018 roku ich drogi się rozeszły.

„Zajmowałem się całością interesów Roberta: sportowymi, reklamowymi i wszystkimi pobocznymi, tak, by mógł się skupić tylko na piłce nożnej. Ale tam gdzie jest sukces, pojawia się grono życzliwych osób, trzeba było to filtrować, dla jego dobra. Stałem się więc niejako wrogiem dla tych wszystkich, którzy chcieli się ogrzać przy Lewandowskim”, ujawnił Cezary Kucharski podczas rozmowy z programem Futbolownia na portalu YouTube.

Jak przyznał, po raz pierwszy porusza temat zakończenia ich współpracy. „To dziś może brzmieć absurdalnie, ale decydującym momentem był ten, kiedy [Lewandowski] podpisał nową umowę z Bayernem, największą w historii polskiego sportu. Wtedy zażądał ode mnie dodatkowych pieniędzy z mojej prowizji. Gdy się nie zgodziłem, postanowił zrezygnować ze współpracy. Wiem, że to nieporozumienie było kluczowe, może przelało czarę goryczy między nami. Wiedziałem już, że jeśli mamy w stresie i pretensjach funkcjonować, to raczej nie ma to sensu. Starałem się zdobyć jego zaufanie, to się chyba jednak ostatecznie nie udało”, wytłumaczył były manager Lewandowskiego.

„Usłyszałem od Roberta osobiście, że ja mu więcej zawdzięczam niż on mi. Te słowa świadczą trochę o tym, że chyba nie docenia tego, czego wspólnie dokonaliśmy. Ja mu odpowiedziałem, że jestem wdzięczny, że mi zaufał, a to, kto komu zawdzięcza więcej, może chyba rozstrzygnąć tylko pan Bóg. A on nie jest panem Bogiem. Więc skończmy tę dyskusję”, wyznał gorzko Cezary Kucharski.

„Do dziś mam propozycję dla Lewego od Królewskich [Real Madryt]. Warunki finansowe były ustalone, były nawet lepsze niż te pierwotne w Monachium. W Madrycie Robert nie byłby jednak numerem jeden, w przeciwieństwie do Bayernu. To zdecydowało i było dla nas kluczowe”, przyznał, odnosząc się do niedawnych plotek o kolejnym transferze piłkarza. Dodał też, że z jego perspektywy, Lewandowski powinien zostać w Bayernie. 

Źródło: Futbolownia, Sport.onet.pl

Cezary Kucharski
Fot. Jan BIELECKI/East News

Robert Lewandowski, mecz Polska-Japonia, Mundial 2018
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.