Fot. Jerzy Dudek/East News
O tym się mówi

Cezary Kucharski jest w śpiączce. Walczy o życie w hiszpańskim szpitalu

Były menadżer sportowy jest w dobrych rękach

Marcjanna Maryszewska 15 lutego 2022 20:58
Fot. Jerzy Dudek/East News

W poniedziałek media obiegła niepokojąca informacja na temat Cezarego Kucharskiego. Były reprezentant Polski i menadżer sportowy trafił do szpitala w Hiszpanii w ciężkim stanie, od pięciu dni utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Z relacji wynika, iż mężczyzna zmaga się z poważnymi problemami z płucami.

Cezary Kucharski od pięciu dni jest w śpiączce

Jako pierwszy informację o stanie zdrowia Cezarego przekazał na Twitterze Krzysztof Stanowski.

Później wiadomość została potwierdzona przez kolejne osoby, według których Cezary Kucharski już od jakiegoś czasu wspominał o tym, że musi na siebie uważać, odmawiał spotkań i tłumaczył to słabnącym zdrowiem. Do sprawy odniósł się m.in. Roman Kosecki, który miał kontakt z bratem Cezarego i pozyskał informacje na temat jego obecnego stanu.

„To było w zeszłym tygodniu. Jestem wstrząśnięty. Modlę się za niego, trzymam kciuki. Stan Czarka jest bardzo ciężki, ale słyszałem, że jest w bardzo dobrych rękach. Leży w szpitalu w Hiszpanii, chyba w Alicante. Według mojej wiedzy Czarek przeszedł ciężkie zapalenie płuc” - wyznał w rozmowie z eurosport.pl.

Czytaj także: Cezary Kucharski o współpracy z Robertem Lewandowskim: „Starałem się zdobyć jego zaufanie”

Cezary Kucharski. Jego stan ulega poprawie a przyjaciel apeluje, aby zachować spokój

Pomimo martwiącej wiadomości na temat stanu zdrowia byłego reprezentanta Polski, jego przyjaciel Ireneusz Raś prosi, aby przede wszystkim zachować spokój. W mediach pojawia się coraz to więcej niesprawdzonych informacji, przed którymi przestrzega polityk w rozmowie z WP SportoweFakty.

Od bliskich wiem, że jego stan się poprawił i ustabilizował. Słyszałem, że dostał na boisku piłką, coś złego podziało się w organizmie i Czarek przeszedł zabieg, po czym wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Natomiast to już niesprawdzone doniesienia. Apeluję, by zachować spokój. Teraz najważniejsze, by Czarek miał dobrą opiekę i wracał do zdrowia.

Ireneusz Raś i Cezary Kucharski przyjaźnią się od lat. Gdy do przyjaciela dotarły niepokojące doniesienia, przeżył szok i bezskutecznie próbował skontaktować się z hospitalizowanym sportowcem. 

„Mój telefon mocno się rozdzwonił. Mamy wielu wspólnych znajomych, każdy martwi się o Czarka. Odpowiadam, że po prostu czekam na nowe informacje. Zawsze był na boisku waleczny. Modlę się za niego. Nie dopuszczam do siebie myśli, że może przegrać tę walkę. Niedługo zobaczymy Czarka w takiej formie, do jakiej nas przyzwyczaił. Od lat regularnie uprawia sport, ma silny organizm. Wygra tę bitwę, tak jak wielokrotnie wygrywał na boisku” - podsumowuje Ireneusz Raś.

Cezaremu Kucharskiemu życzymy rychłego powrotu do zdrowia i trzymamy mocno kciuki.  

Czytaj także: „Wszystkie bramki dedykuję tacie”. Wzruszająca historia relacji Roberta Lewandowskiego z ojcem

Fot. Jerzy Dudek/East News
Cezary Kucharski, 21.05.2013 Warszawa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.