dziennikarz Bogdan Sawicki nie żyje
Fot. Instagram @panedwarda
WSPOMNIENIE

Budził nas słowami: „Wstawaj szkoda dnia”. Nie żyje Bogdan Sawicki 

Miał zaledwie 51 lat

Monika Katarzyna Krupska 16 października 2018 22:00
dziennikarz Bogdan Sawicki nie żyje
Fot. Instagram @panedwarda

Zaledwie dwa dni po swoich 51. urodzinach zmarł Bogdan Sawicki. Dziennikarz radiowej Jedynki zmagał się z chorobą nowotworową. Jego głos kojarzymy z takich audycji, jak: „Zawsze 5 po”, „Lato z Radiem” i „Cztery pory roku”. 

Nie żyje Bogdan Sawicki

„Dziś o 14:40 czas się zatrzymał. Odszedł od nas Bogdan - cudowny człowiek, wspaniały przyjaciel. Dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Od kilku miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. Walczył dzielnie do końca. Chciał żyć! Los jednak napisał inny scenariusz. Nigdy z tym wyrokiem się nie pogodzimy. Boguś, pozostaniesz w naszych sercach na zawsze. Będziemy pamiętać Twój cudowny głos, poczucie humoru i urzekający charakter. Do zobaczenia Przyjacielu, kiedyś się spotkamy”, napisano na profilu dziennikarza na Facebooku. 

Sawicki z Polskim Radiem był związany od początku lat 90-tych. Występował również w telewizji. Prowadził Agrobiznes w TVP1, był także lektorem w TVP2, prowadzącym Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, wydawcą programów informacyjnych oraz autorem programu Odkryj Świat w TVP3.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.