Księżna Diana
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Brat księżnej Diany w poruszający sposób uczcił rocznicę jej śmierci

Charles Spencer zamieścił w sieci wyjątkowe zdjęcie

Olga Figaszewska 3 września 2021 14:16
Księżna Diana
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Odeszła 24 lata temu. Informacja o jej śmierci była potężnym ciosem dla rodziny i fanów brytyjskiej monarchii. Księżna Diana zginęła w wyniku tragicznego wypadku w 1997 roku. Królowa ludzkich serc osierociła synów: Williama i Harry’ego. Dzieci były dla niej całym światem.  Do dziś trudno pogodzić się z tym, że nie ma jej wśród nas. Rodzina Diany Spencer w wyjątkowy sposób uczciła jej pamięć. Mowa o zdjęciu, które pojawiło się w mediach społecznościowych jej brata, Charlesa.

Brat księżnej Diany w 24. rocznicę śmierci siostry opublikował wyjątkową fotografię

Z miejsca zaskarbiła sobie sympatię milionów. Taka była Diana. W pamięci fanów brytyjskiej monarchii pozostanie wspaniałą matką, ikoną mody, księżną, która niesie pomoc potrzebującym. Zawsze uśmiechnięta, ciepła, troskliwa, a także silna i odważna. Po rozstaniu z księciem Karolem budowała swoje życie na nowo, ale szczęście nie było jej pisane…

Trudno sobie wyobrazić, że od tragicznych wydarzeń minęły już 24 lata. „31 sierpnia 1997 roku o godzinie 4:00 rano księżna Walii Diana zmarła, nie odzyskawszy przytomności”, pisano w specjalnym komunikacie po tragicznym wypadku, do którego doszło w Paryżu. Lekarze bezskutecznie próbowali ją uratować.

Pogrzeb księżnej Diany odbył się 6 września 1997 roku w Opactwie Westministerskim. Za trumną, tuż obok księcia Karola, księcia Filipa i młodszego brata księżnej, Charlesa Spencera, ze spuszczonymi głowami szli jej synowie: 15-letni książę William i 13-letni książę Harry.

Zobacz też: Wielka Brytania. Ten rodzinny dramat odcisnął na Dianie bolesne piętno. Dlatego tak usilnie szukała miłości...

Tim Graham Photo Library via Getty Images
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Kilka lat temu, książę Harry w jednym z wywiadów dla amerykańskiego „Newsweeka”, wyznał, co wtedy czuł i przyznał, że pogrzeb, podobnie jak śmierć matki, naznaczyły go na całe życie.

„Moja mama zmarła, gdy byłem dzieckiem. Nie chciałem być w sytuacji, w której się znalazłem. W końcu jednak wyciągnąłem głowę z piasku, w którym ją schowałem. Zacząłem słuchać ludzi i wykorzystywać moja rolę do robienia dobra. Uwielbiam pracę charytatywną i poznawanie ludzi. Czasami wciąż czuję się jak złota rybka w akwarium, jednak dzisiaj radzę sobie z tym znacznie lepiej”, mówił.

Dziś wraz z Williamem pielęgnują pamięć o królowej ludzkich serc. Podobnie jak ukochany brat Diany. Charles Spencer w 24. rocznicę śmierci siostry opublikował w mediach społecznościowych pewien kadr. Uwiecznił na zdjęciu flagę zawieszoną w połowie masztu. Fotografia została wykonana w Althorp House, gdzie wychowywała się księżna.  

Czytaj także: Księżna Diana przewidziała własną śmierć: „Planują wypadek mojego samochodu”

Charles Spencer, Brat księżnej Diany
Fot. William Thomas Cain/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.