Miał ją na nadgarstku nawet w dniu ślubu

Gabriela Czernecka 1 lipca 2018 08:51

Odkąd książę Harry zaczął spotykać się z Meghan Markle zwrócono uwagę, że jego styl ubierania znacząco się poprawił. Jedna rzecz w jego stroju pozostaje jednak niezmienna od lat. To przepiękna drogocenna bransoletka, którą nosi na nadgarstku od prawie dwudziestu lat. Ma ona dla niego ogromne znaczenie i rzadko się z nią rozstaje. Tajemnica bransoletki Harry'ego wyszła na jaw!

Bransoletka księcia Harry’ego: znaczenie

Książę Harry od niemal dwudziestu lat nosi na nadgarstku tę samą posrebrzaną bransoletkę. Miał ją podczas ogłoszenia zaręczyn z Meghan, podczas robienia pamiątkowych zaręczynowych fotografii, a nawet podczas ślubu. Mówi się, że to dla niego tzw. talizman szczęścia. Nic dziwnego, bowiem otrzymał ją w dość trudnych okolicznościach.

Bransoletka księcia ma dla niego specjalne znaczenie. Harry dostał ją podczas podróży do Afryki w 1997 roku, tuż po śmierci mamy, księżnej Diany. Podobno po pogrzebie księżnej Diany Karol kazał spakować synom walizki i zabrał ich do ukochanej Afryki, by tam w spokoju i z dala od mediów mogli przeżywać swoją żałobę i dochodzić do siebie.

Wówczas podczas pobytu na ukochanym kontynencie Harry dostał od jednego z mieszkańców tradycyjną, metalową bransoletkę. Według wierzeń tamtejszych mieszkańców ma ona przynosić szczęście. Młody, wtedy zaledwie trzynastoletni książę uwierzył w tę opowieść i od tamtej pory nie rozstaje się z biżuterią, która przypomina mu nie tylko mamę, ale i ukochaną Afrykę.

„Po raz pierwszy byłem w Afryce w 1997 roku, gdy zmarła moja mama. Tata kazał mi i bratu spakować torby i powiedział, że jedziemy do Afryki uciec od tego wszystkiego”, powiedział w ubiegłym roku dla Town&Country.

Co ciekawe, książę William ma niemal identyczną, ale nie nosi jej tak często jak brat. Zobaczcie bransoletkę Harry'ego w naszej galerii.  

1/5
Książę Harry
Copyright @East News
1/5

Książę Harry z tą bransoletką się nie rozstaje!

2/5
Książę Harry skandale
Copyright @Getty Images
2/5

Co ciekawe, podobną ma także jego brat, książę William.

3/5
książę Harry, Afryka, viva.pl
Copyright @EastNews
3/5

Książę Harry otrzymał ją od mieszkańców Afryki, gdzie przebywał wraz z bratem i ojcem w 1997 roku.

4/5
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @east news
4/5

Miał ją na nadgarstku nawet podczas zaręczyn z Meghan Markle.

5/5
Meghan Markle, książę Harry
Copyright @East News
5/5

Zwróciliście na nią uwagę?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…