Fot. Rafal Maciaga / Forum
z życia gwiazd

Bożena Walter postanowiła wycofać się z życia publicznego. Jak dziś wygląda życie spikerki?

Dziennikarka straciła niedawno ukochanego męża…

Marcjanna Maryszewska 17 marca 2023 17:00
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Dzięki telewizji zdobyła niebywałą popularność — Bożena Walter była w przeszłości jedną z największych gwiazd TVP. Jak wiele zmieniło się od tamtego czasu w jej życiu? Przeniosła się do TVN, kolejne lata spędziła u boku Mariusza Waltera, który zmarł kilka miesięcy temu… Dziś dziennikarka ma 84 lata i cieszy się spokojną emeryturą z dala od mediów. Stawia rodzinę ponad wszystko inne, żałuje jednej rzeczy…

Bożena Walter — piękna spikerka TVP rozkochała w sobie widzów

„Do spikerowania trafiłam nie dzięki swoim predyspozycjom czy jakiejś szczególnej operatywności, ale dzięki Irenie Dziedzic. Posadziła mnie przed kamerą, zrobiła mi próbę i zdecydowała, że nadaję się do tej pracy. Potem poszła do prezesa Sokorskiego i oznajmiła mu, że ma kandydatkę na spikerkę. I tak to się zaczęło” — wspominała przed laty w Prezenterkach Bożena Walter. Na antenie TVP zadebiutowała w 1967 roku, z miejsca podbijając serca całej rzeszy widzów.

Spikerka stała się wielką gwiazdą Telewizji Polskiej, ale również sopockich i opolskich festiwali, gdzie gościła w roli prowadzącej. Stację opuściła dopiero po trzech dekadach, chcąc wesprzeć swojego męża Mariusza Waltera, który założył własną telewizję TVN. Tam na dziennikarką czekały kolejne zawodowe wyzwania — otrzymała bowiem ofertę objęcia funkcji prezesa Fundacji Nie Jesteś Sam.

CZYTAJ TAKŻE: Był jej mentorem w TVP, planowali wspólne życie… Historia miłości Niny Terentiew i Tadeusza Kraśki

Na czele organizacji stała przez piętnaście lat. Gdy w 2016 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki — Bożena Walter ogłosiła, że przechodzi na zasłużoną emeryturę. „Pięćdziesiąt pięć lat pracy... Doszłam do wniosku, że koniec, basta! Trzeba sobie zrobić wielki urlop”, powiedziała. Od tamtego dnia minęło ponad sześć lat... Jak dużo zmieniło się w życiu pięknej spikerki?

Bożena Walter, Mariusz Walter, Bal Fundacji TVN "nie jesteś sam"

Bożena Walter, Mariusz Walter, Bal Fundacji TVN
Fot. Podlewski/AKPA

Bożena Walter — jak dziś wygląda jej życie?

Od tamtego czasu w życiu dziennikarki bardzo dużo się zmieniło — przede wszystkim zaznała upragnionego spokoju, za którym tak tęskniła w trakcie intensywnych lat pracy w telewizji. Dziś stara się trzymać z dala od mediów, choć nawet po odejściu z TVN zdarzało się jej bywać na salonach. Jednak jej życiem kierują obecnie zupełnie inne wartości. Wolny czas woli poświęcać najbliższym. „Nie mam powodów, żeby tęsknić za telewizją. Teraz jestem na innym etapie życia”, podkreślała w rozmowie z portalem Fashion Apart.

Dziennikarka doczekała się całkiem pokaźnej gromadki wnucząt, bo aż czwórki! One dodają jej energii i są jej największą radością. Poprzez zajmowanie się wnukami rekompensuje swoim dzieciom chwile, które stracili w przeszłości. „Żałuję, że nie miałam więcej czasu dla dzieci, gdy były małe. Ciągle byłam zabiegana. Teraz na pierwszym miejscu są wnuki. Gdyby ich nie było, to wszystko nie miałoby sensu”, przyznała dziennikarka w rozmowie z magazynem VIVA!.

Rodzina Walterów, Mariusz Walter, Bożena Walter, Sandra Walter, Piotr Walter

Rodzina Walterów, Mariusz Walter, Bożena Walter, Sandra Walter, Piotr Walter
Fot. Marek Szymanski / Forum

Niestety ostatnie miesiące nie były dla Bożeny Walter zbyt łaskawe... Przyszło jej bowiem zmierzyć się z osobistą tragedią. 13 grudnia 2022 roku zmarł jej ukochany mąż, Mariusz Walter. W ostatnich latach swojego życia razem z żoną unikał mediów, oboje cieszyli się zasłużoną emeryturą, w końcu mieli dla siebie czas… „Nasze życie ułożyło się świetnie. Trafiłam na wspaniałego człowieka. Wiele razy dawał mi życiową siłę, jest niezawodnym opiekunem”, mówiła niegdyś legenda telewizji. Niestety, tę piękną miłość przerwała nagła śmierć…

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Los nie szczędził ciosów Jerzemu Treli. Tragiczna śmierć ojca, strata ukochanej żony i choroba

Kilka miesięcy temu słynna spikerka świętowała 84. urodziny. Tymczasem życzymy jej dużo radości i pociechy z dzieci oraz wnuków!  

Bożena Walter, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 3.09.2006

Fot. Rafal Maciaga / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…