Piotr Walter z rodziną, Bożena Walter
Fot. Marek Szymanski / Forum
DZIECI GWIAZD

Kim są dzieci Mariusza i Bożeny Walterów? Czy Sandra i Piotr poszli w ślady swoich rodziców?

Jak dzisiaj wygląda ich życie?

Karol Sowa 14 grudnia 2022 13:56
Piotr Walter z rodziną, Bożena Walter
Fot. Marek Szymanski / Forum

Bożena i Mariusz Walterowie stanęli na ślubnym kobiercu w 1966 roku. Przez te wszystkie lata tworzyli zgrany duet, jednak ich szczęście przerwała śmierć współzałożyciela stacji TVN. Co ciekawe, wiele osób mówiło, że ich relacja nie będzie trwała długo. Ona była piękną spikerką, on uchodził za mało przystojnego mężczyznę. Udowodnili jednak, że miłość nie ma żadnych granic. Z czasem doczekali się dwóch pociech: Sandry i Piotra. Kim są i czym się dzisiaj zajmują? Czy poszli w ślady swoich rodziców? 

Bożena i Mariusz Walterowie: dzieci

Małżeństwo nie lubiło blasku fleszy. Zakochani unikali mediów i rzadko opowiadali o swoich uczuciach publicznie. Być może to była ich recepta na idealny związek. Mariusz i Bożena Walterowie cieszyli się spokojną emeryturą w zaciszu domowym pod Warszawą. Para wychowała dwójkę dzieci: Sandrę i Piotra, którzy również związali swoje życie z telewizją. „Żałuję, że nie miałam więcej czasu dla dzieci, gdy były małe. Ciągle byłam zabiegana. Teraz na pierwszym miejscu są wnuki. Gdyby ich nie było, to wszystko nie miałoby sensu”, mówiła Bożena Walter na łamach VIVY!. 

Sandra Walter zdecydowała, że pójdzie w ślady rodziców. Pracę zaczęła w „5-10-15". Ten program był emitowany wówczas w TVP od początku lat 80. Później została zatrudniona w „Mini playback show”.  

Co więcej, w latach 90. Mariusz Walter i Jan Wejchert stworzyli stację TVN, w której Sandra zaczęła się rozwijać. Prowadziła wówczas kultowy już program „Ananasy z mojej klasy”. Dziennikarka zyskała wtedy ogromną sympatię telewidzów. Przypomnijmy, że dostała również nominację do Wiktora. Mimo tego prezenterka postanowiła usunąć się w cień. „Stwierdziłam, że albo teraz, albo to się tak będzie ciągnąć w nieskończoność. Samo prowadzenie programu nie jest zawodem. Ja zawsze zajmowałam się też pisaniem scenariuszy, produkowaniem... Doszłam do punktu, w którym trzeba było wybrać: albo rybki, albo akwarium. Odeszłam, kiedy dostałam nominację do Wiktora. To był najlepszy moment”, mówiła w rozmowie z gazetą.pl.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są razem od ponad 20 lat. Oto historia ich miłości

Sandra Walter, 1995 rok

Sandra Walter
Fot. Wlodzimierz Liszka / Forum

Warszawa, 06.1995 rok, Rodzina Walterów w swoim domu

Rodzina Walterów, Mariusz Walter, Bożena Walter, Sandra Walter, Piotr Walter
Fot. Marek Szymanski / Forum

Co dzisiaj robi Sandra Walter? 

Po odejściu z popularnego show ulubienica widzów postanowiła skupić się na swoim życiu prywatnym. W 2004 roku wyszła za mąż za Piotra Nowaka. Teraz posługuje się jego nazwiskiem. Pięć lat po ślubie zakochani doczekali się bliźniaków: Jagody i Mikołaja. 49-latka nigdy nie ukrywała, że jej dzieci urodziły się za pomocą metody in vitro. „Spodziewałam się, że będzie jak w amerykańskim familijnym filmie. Jak bardzo się myliłam. Jedno z dzieci miałam na rękach, bo mu właśnie zmieniałam pieluchę, ale drugie już czekało na »obróbkę«. Szarpanina", opowiadała w rozmowie z VIVĄ!. 

Sandra Nowak (Walter) wraz z Martą Kuligowską napisała również książkę „Bliźnięta atakują”, w której możemy przeczytać o wychowaniu dwójki dzieci. Była gwiazda telewizji skupiła się na sobie. Z informacji, jakie podaje portal „Pomponik” wynika, że dzisiaj nie ma nic wspólnego z mediami. 

Do 2008 roku była członkiem rady nadzorczej TVN, po rezygnacji z tego stanowiska, zajęła się produkcją telewizyjną. Po dwóch latach pracy ostatecznie pożegnała się ze stacją. Jak informuje Fakt.pl: Sandra Nowak (Walter) obecnie jest bizneswoman, która jest wspólniczką w zarządzanym przez jej męża przedsiębiorstwie budowalnym. Dodatkowo zajmuje się handlem nieruchomościami.  

CZYTAJ TEŻ: Lenka Klimentova skrytykowana za nagranie z synkiem. Tancerka ostro odpowiedziała

Warszawa, 06.01.1999 rok, Sandra Walter i Bożena Walter w studio TV

Sandra Walter, Bożena Walter
Fot. Maciej Skawinski Maciej Skawinski/FORUM / Forum

Kim jest Piotr Walter i co dzisiaj robi? 

Piotr Walter jest starszym o sześć lat bratem Sandry Nowak (Walter). 55-latek urodził się w 1967 roku, czyli niedługo po ślubie jego rodziców. Jak się okazuje, on również zainteresował się mediami. Piotr zaczął swoją karierę jako montażysta w ITI Film Studio, później został wiceprezesem przedsiębiorstwa. Co ciekawe, w 1999 roku został członkiem zarządu TVN, a dwa lata później, czyli w 2001 roku objął stanowisko jego prezesa.  

Co więcej, w 2012 roku zasiadł w zarządzie Grupy ITI, a w 2021 roku został przewodniczącym rady nadzorczej Wirtualnej Polski. Jest również szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. „Całe jednak swoje życie myślałem o sukcesji dla Piotra i Sandry, moich i Bożeny dzieci. Nie na zasadzie takiej, że wrzucę ich nagle na głęboką wodę. Oni przeszli długą drogę, wiele lat pracowali w TVN. [...] Dzisiaj potrafię żyć w radości, którą mi przynoszą Piotrek i jego żona Anna, córka Zuzia i syn Maks. [...] Bliźnięta Sandry rozwijają się wspaniale. Jej mężowi, Piotrowi, udało się wejść w sam środek Klanu Walterów. O co ja się mam martwić? Dadzą sobie radę w życiu”, opowiadał Mariusz Walter na łamach „Forbesa”. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Piękna spikerka i nieatrakcyjny „Gruby". Historia miłości Bożeny Walter i Mariusza Waltera

Piotr Walter, 13.07.2001 rok

Piotr Walter
Fot. Krzysztof Serafin / Forum

Warszawa, 22.06.2011 rok, Otwarcie Centrum Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii -Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie zbudowane przez fundacje TVN Nie Jesteś Sam. Bożena Walter, Piotr Walter i jego żona Anna, córka Zuzanna i syn Maks

Piotr Walter z rodziną, Bożena Walter
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Piotr Walter, 13.08.2009 rok

Piotr Walter
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.