Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Nieoczekiwany gest muzyka! Bono wsparł Polaków walczących w obronie sądów. Co powiedział?

Sabina Zięba 31 lipca 2017 18:00
Fot. Instagram

Bono, lider kultowej grupy rockowej U2, od lat walczy o pokój na świecie. W 1986 roku w wywiadzie dla Rolling Stone wyznał, że do zaangażowania się w sprawy społeczne i polityczne skłoniło go w 1979 roku obejrzenie pokazu charytatywnego filmu "The Secret Policeman’s Ball". Przez lata spotkał się z wieloma wpływowymi politykami, a w 1999 roku także z papieżem Janem Pawłem II. To właśnie od niego otrzymał różaniec, który do dziś nosi na swojej szyi. Okazuje się, że zdolnemu wokaliście nie jest też obojętna obecna sytuacja w Polsce. Okazał to podczas niedzielnego występu. Co zrobił?

Polecamy też: „Nie pozwólmy przenieść Polski na Białoruś’’! Gwiazdy protestują w obronie niezależności sądów

Bono na koncercie w Amsterdamie

Wśród osób zgromadzonych na koncercie w Amsterdamie, będącym częścią międzynarodowej trasy z okazji 30-lecia wydania albumu "The Joshua Tree", znalazł się fan trzymający flagę Solidarności. Po zagraniu utworu "New Year's Day" z 1982 roku, który inspirowany jest życiem Lecha Wałęsy, Bono zaprosił mężczyznę na scenę. Stojąc u jego boku zaapelował do publiczności: "Przesyłamy wyrazy wolności i miłości do Polski. Do naszych braci i sióstr, którym odbiera się wolność. Teraz. Wiadomość dla Lecha Wałęsy: Wyzdrowiej! Jesteśmy z wami, bracia i siostry!". Słowa artysty spotkały się z żywą reakcją publiczności.

Polecamy też: Nie tylko Stuhr, Ostaszewska, Cielecka... Zobacz, które gwiazdy protestowały w niedzielę pod Sejmem

Bono o Lechu Wałęsie

Wcześniej, w środę 14 lipca, zespół U2 grał koncert w Berlinie. Wtedy polskie dziennikarki zapytały frontmana, dlaczego nie występują w naszym kraju, równocześnie wspominając o chorobie Lecha Wałęsy, który przebywał wówczas w szpitalu. Bono odparł, że "pracują nad tym", aby zagrać w Polsce, dodając: "Nie poddawajcie się. Wiecie, że naprawdę kochamy Polskę? To właśnie tam zagraliśmy nasze najlepsze koncerty". Do samopoczucia przywódcy Solidarności odniósł się w słowach: "Ma wielkie serce. Ciągle potrzebujemy solidarności na tym świecie, nie uważacie? To wielki człowiek. Życzę mu wszystkiego najlepszego".

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.