Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Nieoczekiwany gest muzyka! Bono wsparł Polaków walczących w obronie sądów. Co powiedział?

Sabina Zięba 31 lipca 2017 18:00
Fot. Instagram

Bono, lider kultowej grupy rockowej U2, od lat walczy o pokój na świecie. W 1986 roku w wywiadzie dla Rolling Stone wyznał, że do zaangażowania się w sprawy społeczne i polityczne skłoniło go w 1979 roku obejrzenie pokazu charytatywnego filmu "The Secret Policeman’s Ball". Przez lata spotkał się z wieloma wpływowymi politykami, a w 1999 roku także z papieżem Janem Pawłem II. To właśnie od niego otrzymał różaniec, który do dziś nosi na swojej szyi. Okazuje się, że zdolnemu wokaliście nie jest też obojętna obecna sytuacja w Polsce. Okazał to podczas niedzielnego występu. Co zrobił?

Polecamy też: „Nie pozwólmy przenieść Polski na Białoruś’’! Gwiazdy protestują w obronie niezależności sądów

Bono na koncercie w Amsterdamie

Wśród osób zgromadzonych na koncercie w Amsterdamie, będącym częścią międzynarodowej trasy z okazji 30-lecia wydania albumu "The Joshua Tree", znalazł się fan trzymający flagę Solidarności. Po zagraniu utworu "New Year's Day" z 1982 roku, który inspirowany jest życiem Lecha Wałęsy, Bono zaprosił mężczyznę na scenę. Stojąc u jego boku zaapelował do publiczności: "Przesyłamy wyrazy wolności i miłości do Polski. Do naszych braci i sióstr, którym odbiera się wolność. Teraz. Wiadomość dla Lecha Wałęsy: Wyzdrowiej! Jesteśmy z wami, bracia i siostry!". Słowa artysty spotkały się z żywą reakcją publiczności.

Polecamy też: Nie tylko Stuhr, Ostaszewska, Cielecka... Zobacz, które gwiazdy protestowały w niedzielę pod Sejmem

Bono o Lechu Wałęsie

Wcześniej, w środę 14 lipca, zespół U2 grał koncert w Berlinie. Wtedy polskie dziennikarki zapytały frontmana, dlaczego nie występują w naszym kraju, równocześnie wspominając o chorobie Lecha Wałęsy, który przebywał wówczas w szpitalu. Bono odparł, że "pracują nad tym", aby zagrać w Polsce, dodając: "Nie poddawajcie się. Wiecie, że naprawdę kochamy Polskę? To właśnie tam zagraliśmy nasze najlepsze koncerty". Do samopoczucia przywódcy Solidarności odniósł się w słowach: "Ma wielkie serce. Ciągle potrzebujemy solidarności na tym świecie, nie uważacie? To wielki człowiek. Życzę mu wszystkiego najlepszego".

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.