Beyonce, Jay-Z, Blue Ivy Carter
Fot. Mark Davis/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Blue Ivy Carter najmłodszą laureatką nagród Grammy. Córka Beyoncé i Jaya-Z podbije świat muzyki?

9-latka idzie w ślady sławnych rodziców

Ksenia Krasko 15 marca 2021 12:56
Beyonce, Jay-Z, Blue Ivy Carter
Fot. Mark Davis/Getty Images

W styczniu tego roku skończyła dziewięć lat, a dziś w nocy na stałe zapisała się w historii muzyki. Blue Ivy Carter, starsza córka Beyoncé i Jaya-Z, została najmłodszą laureatką prestiżowych nagród Grammy. Wraz z matką odebrała statuetkę za teledysk do utworu Brown Skin Girl, który znalazł się na płycie The Lion King: The Gift. Blue Ivy od dawna wzbudza ciekawość mediów i internautów, ale po sukcesie na gali Grammy pada jedno pytanie – czy poradzi sobie w świecie muzyki tak dobrze, jak jej słynni rodzice? 

Blue Ivy Carter - córka Beyonce i Jaya-Z

O tym, że Beyoncé spodziewa się pierwszego dziecka, nie wiedział właściwie nikt. Para przekazała mediom i fanom radosną nowinę zaledwie cztery miesiące przed porodem. Nie ujawnili wtedy płci, ale zrobiła to za nich Kelly Rowland, koleżanka wokalistki z zespołu Destiny’s Child. Gdy Blue Ivy przyszła na świat, od razu była potraktowana jak royal baby – o narodzinach córki Beyoncé i Jaya-Z mówił cały świat.

Nie dziwi fakt, że Blue Ivy od małego jest rozpieszczana, a sławni rodzice nie ukrywają, że zrobiliby dla niej dosłownie wszystko. Raper Jay-Z twierdzi, że Blue jest jego „księżniczką”, dlatego 9-latka często nazywana jest „córeczką tatusia”.

Już kilka lat temu zyskała miano najmodniejszej dziewczynki na świecie, a jej stylizacje warte są miliony... Ma też prywatnego kucharza, o jej dobre samopoczucie dbają nianie, a o edukację – najlepsi nauczyciele.

Beyoncé, Jay-Z i Blue Ivy Carter na ceremonii Grammy w 2014 roku

Blue Ivy Carter - córka Beyonce i Jay-Z
Fot. Mark Davis/Getty Images

Blue Ivy Carter najmłodszą laureatką Grammy

Fani słynnego małżeństwa są przekonani, że Blue Ivy Carter zrobi wielką karierę muzyczną, ponieważ jasne jest, że odziedziczyła po rodzicach talent. Debiutowała na ich płytach, gdy była zupełnie malutka, a w 2017 roku podbiła serca słuchaczy albumu 4:44 Jaya-Z, pojawiając się w utworze Blue’s Freestyle.

Jest najmłodszą laureatką Grammy w historii – wraz z Beyoncé, Wizkid i SAINt JHN otrzymała statuetkę za najlepszy teledysk do piosenki Brown Skin Girl. Nie jest to jednak pierwsze poważne wyróżnienie 9-latki, ponieważ latem zeszłego roku za ten sam utwór zdobyła nagrodę BET, pokonując takie gwiazdy jak Alicia Keys, Ciara czy Lizzo.

Beyoncé, która właśnie została rekordzistką pod względem liczby nagród Grammy wśród kobiet (ma ich już 28) jest niezwykle dumna ze starszej córki. Czy Blue Ivy powtórzy sukces rodziców? Wszystko na to wskazuje... 

Blue Ivy Carter i Jay-Z na meczu koszykówki w 2020 roku

Jay-Z, Blue Ivy Carter
Fot. Allen Berezovsky/Getty Images

Beyoncé, Jay-Z i Blue Ivy Carter na ceremonii Grammy w 2018 roku

Blue Ivy Carter - córka Beyonce i Jay-Z
Fot. Michele Crowe/CBS via Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.