„Zasnął nad klawiszami, komponując dla mnie piosenkę"

Rafał Kowalski 14 września 2018 14:00

Dwa dni temu minęły trzy miesiące od śmierci brata Beaty Kozidrak, Jarosława. Mimo upływającego czasu, dopiero teraz wokalistka zdobyła się na szczere wyznanie i pierwszy raz opowiedziała o okolicznościach śmierci jednej z najbliższych jej osób…

Jak zmarł Jarosław Kozidrak?

W wywiadzie dla Twojego Stylu piosenkarka wyjawiła, że przyczyną śmierci Jarosława Kozidrak była niewydolność serca. Muzyk odszedł nagle. „Jarek zasnął nad klawiszami, komponując dla mnie piosenkę. Miał 63 lata! Nigdy nie zapomnę tego dnia”, powiedziała liderka Bajmu i dodała, jak dowiedziała się o śmierci brata. „Późny wieczór, wróciłam z trasy, przyciszyłam telefon, bo chciałam odpocząć. Nagle spojrzałam na ekran komórki i zobaczyłam kilka nieodebranych połączeń od siostry. Przestraszona oddzwoniłam. I zapłakana Mariola powiedziała mi, co się stało”, zdradziła Kozidrak.

Jak Beata Kozidrak radzi sobie z odejściem brata?

Piosenkarce najtrudniej był występować zaraz po śmierci brata. Na scenie często emocje brały górę. „Najtrudniejszy był pierwszy koncert. W piątek 15 czerwca był pogrzeb, w sobotę i niedzielę musiałam wyjść na scenę. Nie mogłam odwołać. Z pierwszą piosenką Piechotą do lata sobie poradziłam, ale gdy zaczęłam śpiewać Żal prostych słów, głos mi się załamał, poleciały łzy. Nie mogłam ich powstrzymać, patrząc na las światełek – zapalniczek w wyciągniętych do góry rękach ludzi. Odwróciłam się i ryczałam, publiczność zaczęła bić brawa i dokończyła za mnie utwór. […] Do dziś koncerty Bajmu są dla mnie terapią”, usłyszeliśmy z ust wokalistki.

W tym samym wywiadzie wokalistka wyznała, że to między innymi dzięki swojemu bratu zaczęła śpiewać. Nie dziwi więc, że rodzeństwo łączyła tak mocna relacja. Wierzymy, że muzyka faktycznie pomoże Beacie Kozidrak zagoić wszystkie rany i przegonić smutki. Wszyscy czekamy na jej nowe piosenki! 

1/5
Beata Kozidrak, jubileusz Bajmu
Copyright @East News
1/5

Beata Kozidrak o śmierci brata

2/5
Beata Kozidrak, jubileusz Bajmu
Copyright @East News
2/5

Beata Kozidrak o śmierci brata

3/5
Beata Kozidrak odwoła koncertu Bajmu z powodu śmierci brata Jarosława
Copyright @Instagram @beatakozidrak
3/5

Beata Kozidrak o śmierci brata

4/5
Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016
Copyright @MICHAŁ PAŃSZCZYK
4/5

Beata Kozidrak o śmierci brata

5/5
Nie żyje Jarosław Kozidrak, brat Beaty Kozidrak, współzałożyciel Bajmu
Copyright @PAP
5/5

Beata Kozidrak o śmierci brata

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.