Z ŻYCIA GWIAZD

Beata Kozidrak przed śmiercią brata zdążyła się z nim pogodzić

Dlaczego przez lata nie utrzymywali kontaktu?

Konrad Szczęsny 25 czerwca 2018 18:58

Odejście Jarosława Kozidraka było dla Beaty Kozidrak ogromnym ciosem. Jej starszy brat zmarł nagle w swoim pokoju pełnym instrumentów. Jak wyjawił jego syn, Marcin, zgon mógł mieć związek z licznymi problemami zdrowotnymi, w tym cukrzycą, choć prokuratura i biegli sądowi przeprowadzą sekcję zwłok w celu ustaleniu przyczyn śmierci. Jego odejście było także ciosem dla starszej siostry liderki Bajmu, Marioli Kozidrak Lange. Obie podjęły również decyzję, że przez jakiś czas nie powiadomią swojej mamy o odejściu ukochanego syna.

Śmierć brata Beaty Kozidrak, Jarosława

Gdy tylko Beata Kozidrak dowiedziała się o nagłym odejściu brata, od razu zadzwoniła do byłego męża, Andrzeja Pietrasa. Skontaktowała się także ze starszą siostrą, Mariolą, która w mediach społecznościowych zamieściła po śmierci Jarosława Kozidraka emocjonalny wpis.

„Przeżywam dziś ogromną tragedię, zmarł mój ukochany brat Jarek. Nie wspaniały kompozytor, nie uzdolniony plastyk, ale mój młodszy braciszek, strasznie boli. Jareczku, kocham Cię, żałuję, że tak rzadko Ci o tym mówiłam, żegnaj, do zobaczenia”, podkreśliła.

Obie zdecydowały również, ze nie od razu powiadomią o odejściu syna mamę Alicję.

„Wspólnie postanowiły, że na razie nie przekażą jej tej wiadomości, bo mogłaby ona doprowadzić do pogorszenia stanu mamy”, zdradził znajomy rodziny w rozmowie z tygodnikiem Na Żywo.

Konflikt Beaty Kozidrak z bratem Jarosławem

Oboje byli założycielami Bajmu. To Jarosław Kozidrak skomponował pierwsze wielkie hity zespołu, takie jak Piechotą do lata, Józek, nie daruję ci tej nocy, Różowa kula czy Dwa serca, dwa smutki. Mimo że w latach 80. odszedł z formacji, do końca życia poświęcał się działalności artystycznej. Nie tylko okazjonalnie grywał koncerty z zaprzyjaźnionymi zespołami, lecz także wykonywał prace plastyczne, był bowiem absolwentem lubelskiej ASP. Niestety, w ostatnich latach życie nie szczędziło mu ciosów.

„Zmagał się z problemem alkoholowym, miał cukrzycę i chory kręgosłup, ale nigdy nie przestał tworzyć”, twierdzi znajomy nieżyjącego artysty.

Co ciekawe, ujawniono również kulisy rozstania Jarosława Kozidraka z Bajmem. W 1986 roku miał on pokłócić się ze szwagrem, Andrzejem Pietrasem, który przejął menadżerskie obowiązki formacji. Siostra miała wówczas poprzeć męża.

„Mówiło się, że to Pietras skłócił rodzeństwo, ale Jarek najwięcej żalu miał do siostry. Wzajemne relacje do końca popsuła biografia zespołu wydana kilka lat temu. Jarosław był nią zażenowany. Uważał, że zupełnie pominięto w niej jego rolę przy powstawaniu Bajmu”, twierdzi informator Na Żywo

Kontakt rodzeństwa urwał się na wiele lat. Jednak gdy oficjalnie dwa, a nieoficjalnie trzy lata temu Beata Kozidrak podjęła decyzję o rozstaniu z mężem, brat nie wahał się ani chwili, by wyciągnąć do niej pomocną dłoń.

Jak ustalił tygodnik, „brat na jakiś czas przyjął ją z młodszą córką Agatą pod swój dach, w segmencie, który zajmował razem z mamą w Lublinie (ten dom wybudował przed laty ich ojciec)”, twierdzą dziennikarze gazety.

Cała sytuacja korzystnie wpłynęła na ich wzajemne relacje, jednak gdy ruszyło planowanie jubileuszowej trasy Bajmu z okazji 40-lecia działalności, nie uwzględniono w niej Jarosława Kozidraka. Tygodnik insynuuje, że winnym temu był Andrzej Pietras, który „mimo rozwodu, znów ma na Beatę Kozidrak olbrzymi wpływ”  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.