Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018, jamnik
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O NIEJ JEST GŁOŚNO

,,Nie żałuję. Przynajmniej mogę sobie spojrzeć w twarz!”

Barbara Kurdej-Szatan o odejściu z TVP i Tańcu z Gwiadami

Olga Figaszewska 30 lipca 2019 17:53
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018, jamnik
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Niedawno rozstała się ze stacją TVP. Mówi się, że Barbara Kurdej-Szatan straciła pracę z uwagi na poglądy polityczne i wsparcie środowiska LGBT. Aktorka nie załamuje się! Przed nią malują się kolejne wyzwania. Już jesienią zobaczymy ją na parkiecie Tańca z Gwiazdami. Poświęca się przygotowaniom do spektaklu teatralnych, koncertów i roli w dwóch serialach. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, jak teraz wygląda jej życie. Czy zawsze marzyła, by powalczyć o Kryształową Kulę?

Barbara Kurdej-Szatan o nowych wyzwaniach, zwolnieniu z TVP  i Tańcu z Gwiazdami

Aktorka w najnowszym wywiadzie z Party przyznała, że jest bardzo emocjonalna, przywiązuje się do sytuacji i ludzi. Trudno było jej przyjąć decyzję stacji. Nawet w wydanym oświadczeniu gwiazda nie ukrywała już swojego rozczarowania sposobem w jaki powiadomiono ją o utracie pracy. Dowiedziała się o wszystkim od kolegi z produkcji, który do niej zadzwonił. Była związana ze stacją od pięciu lat. Basia Kurdej-Szatan podkreśla, że wszyscy mamy prawo do wyrażania własnego zdania.

,,Popierałam różne marsze protestacyjne, co było sprzeczne z polityką władz stacji, a jednocześnie uwielbiałam programy, które prowadziłam", wyznała. Ale czy żałuje swojego odejścia?

,,Nie żałuje. Przynajmniej mogę sobie spojrzeć w twarz! Nie potrafiłabym np. nie wspierać praw kobiet, czy środowisk LGBT. To przecież wielu moich znajomych artystów, normalnych, bardzo dobrych, uczciwych ludzi, to geje czy lesbijki", wyznała Iwonie Zgliczyńskiej.

,,Jestem za tym żebyśmy wzajemnie szanowali i akceptowali siebie, swojego poglądy i przekonania. Nie rozumiem ego, co ostatnio zdarzyło się w Białymstoku. To potworne. Nie możemy pozwalać na agresję, bo to do niczego dobrego nie prowadzi! Mam nadzieję, że ci agresorzy to zrozumieją prędzej niż później. Ale jestem też przeciwna drwieniu z religii,obrażaniu Maryi czy innych symboli wiary", dodała.

Zapytana o nowy rozdział w jej życiu i udział w Tańcu z Gwiazdami aktorka nie ukrywa swojej ekscytacji!

„Bardzo się cieszę! Kocham tańczyć! Zawsze chciałam wziąć udział w programie tanecznym – Jednak nie ma ku temu jakiegoś niesamowitego przygotowania, a tylko sporo entuzjazmu i zapał do pracy”, wyznała.

W programie o Kryształową Kulę będzie walczyła z mężem... Rafał Szatan ma na swoim koncie kilka występów w musicalach i świetnie się rusza. Aktorka nie może się doczekać, kiedy spotkają się na parkiecie.

,,Myślę, że będziemy bawić się tą rywalizacją. Oboje uwielbiamy tańczyć , choć szczerze, nie zdążyliśmy się razem wybawić", dodała w Party.  

Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.